Prskalice

Ja idem sve sa dvojkama, a sita od trojki ili četvorki zbog Senkora. Sa jednim mlazom (IDK) kada ima vetra, kada nema vetra sa dva mlaza. Sve savršeno, njive čiste u monokulturi.
Vodu isključivo sipam kod kuće i vrlo pazim na higijenu creva, ambalaže i svega ostalog da mi se ne zaguši.
 
Ja sam se malo ispričao sa Boderlic-om i onda sam moju Moravu 330 stavio da mi je pritisak malko preko 2 bara i sa običnim žutim diznama 02 sa tih 300 l lepo isprskam 2,5 ha. Idem drugom brzom ma oko 1000-1100 obrtaja. On mi je čak rekao da to može i sa još manje vode ali onda moram da promenim sve dizne sa novim IDK ili još bolje neke sa dva mlaza a isto dvojke. Videću za proleće da li ću ih menjati. Ali meni deluje ovo sasvim ok, jer sam sa samo jednim punjenjem završio celu parcelu (a prskao totalom i sve je uništeno). Više mi je da ugradim 2 elektromagnetna ventila na razvodniku za grane i da njih palim i gasim iz kabine da nemam preklapanje na vratinama i da ne moram da isključujem kardan. Duga je zima pa ću videti da pripremim za proleće.
Može li predlog za ove elektromagnetne ventile što si spomenuo?
 
Phantpm nemam ništa konkretno. Gledao sam po netu a tražio sam one koji idu na 12V i od 1/2 cola su. Msl to mi je ideja neka. Naravno treba nabaviti i jednu kutiju sa dva prekidača da se može paliti-gasiti leva ili desna strana posebno.
 
Preko njega duvaš vazduh u vazdušnu komoru na pumpi. Ta komora je gumenom membranom razdvojena od vode i služi da ublažava pulsacije pritiska koje pumpa stvara. Npr. ako je pumpa dvoklipna, kad prvi klip (tj membrana jer je klip vezan za membranu) gura vodu on nabija pritisak, onda se klip vraća i tu dolazi do rasterećenja pritiska sve dok drugi klip ne počne da gura vodu i nabija pritisak. To stvara pulsacije pritiska a vazdušna membrana to amortizuje pa je izlazni pritisak iz pumpe ujednačeniji. Zato se ta vazdušna komora duva na nešto manji pritisak od onog sa kojim prskaš.
 
Pritisak zavisi od radnog pritiska . Nije isto 1 bar i 6-7 bari u prskanju. Na ovu temu se pisalo u zadnjih pola godine
 
Kad da stignem kad radim u Firmi...
Sve se ima , samo NE slobodnog vremena...
Čitam kuknjavu u nekoliko Tema, pa zaposlite se i onda vidite i drugu stranu medalje...
Ima novaca, da se ne lažemo, ali brate, zaradiš svaki dinar...
Danas sam druga smjena, sutra dođi u prvu, ima posla više, Subota je radna,,veli Šef, javiću ti naknadno u koju smjenu da dođeš...🥳🤣😝
Upravo stigoh kući, pa na Forum... 🍻
Evo, kažem, (obećavam bi bila "preteška" riječ) da ću prelistati Temu, čim ugrabim ( hronično nedostajuće ) vrijeme...:p
 
Ma opušteno, forum prvenstveno služi DA PITAŠ ono što te zanima. Ako treba proučiti neku materiju samostalno, bez da pitaš o onome što te zanima, onda postoje pogodnija mesta na internetu od foruma, npr. blogovi, objavljeni radovi, literatura... Tamo je sažetije, preglednije i preciznije predstavljena materija, a forum je opširniji... Ali zato na forumu pitaš pa ne skitaš... :)
 
Zasto bi pisalo na plocici na koliko se duva kada to zavisi od radnog pritiska koji zelis ? Nije univerzalno . Neki kazu da se duva na trecinu od radnog pritiska , a neki na polovinu ( tako i ja radim ) .
 
Ne iskljucujem opciju da sam ja mozda prespojio negde, cim dospem, bacicu oko na plocicu kod mene.
Druga stvar, ja tu drzim pritisak od 1 do 1,5bari (nekad padne ispod 1 kad dugo ne proveravam), nisam imao problema nikad, radi perfektno.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh