Prskalice

Da li radi nivelacija? Da li je skroz pritisnut ventil?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Da li radi nivelacija kada se isključi kabal od struje?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Kad se otkaci struja ventili ne rade i onda bi nivelacija trebala raditi. Ukoliko ne radi problem je hidraulicni. Ukoliko radi problem je električni.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ove kao sa slike.
5edc1093de0ba8655b12c3eb3c9b71ec.jpg


Послато са M2101K7BNY помоћу Тапатока
 
Da na te sam mislio.Ja ih nemam,ali ako su keramicke,za te pare sigurno da vrede.Svaka ona radi na istom principu,injektorske.
 
Kupio sam atomizer sa deflektorom firme Agroart Stara Pazova. Hteo bih da montiram na njega elektromagnetni ventil. Da li ima neko predlog da li koristiti plasticni ili metalni ventil? I gde kupiti ventile?
Pozdrav
 
Izašao sam iz viber grupe, stalno neka sprdnja i jedni te isti pišu. Voleo bih da čujem njegova iskustva.
 
Da li neko ima iskustva sa aplikacijom UAN-a sa prskalicom ?
ja psenicu do 2017te mislim..radio bih i dalje al propala ta firma a bila je blizu mene pa sam lako nabavljao

mozda najbolje po meni (sto se tice 'pumpanja' HL-a i proteina) ak gledas omjer ulozenog/dobivenog (bar onda s onim cijenama) samo mana jedna, nemoj ni slucajno stati u njivi kad prskas psenicu, ili pazit da se ne preklapa ni malo, bolje ne sastavit pola metra nego preklopiti (najbolje s navigacijom ak se ima)
i poslije svake prihrane obavezno dobro isprati iznutra i izvana
 
Bio bih ti zahvalan ako bi napisao o vremenu, količini i načinu aplikacije. U pitanju je UAN 32 bez Formalin Aldehida 😃
 
Bio bih ti zahvalan ako bi napisao o vremenu, količini i načinu aplikacije. U pitanju je UAN 32 bez Formalin Aldehida 😃
Koliko se sjećam uvijek bilo tamo predvecer, kad sunce vec zalazi...
Vecinom sve natocim jos ujutro i stoji tako u sprici do navecer kad se ide spricat..
mislim 2 splita vecinom, samo sto sam ja isao sa puno slabijim dozama nego sto kao 'struka' kaze, najvise zbog tog straha da ju ne spalimo

Hm ako se dobro sjecam 120L UAN-a (e sad koji je bio točno ne sjecam se) na spricu od 600L sto bi bilo 40L UAN-a i 160L vode po hektru
A isli su neki i sa 80-100L /ha UAN-a odjednom tj pola voda pola UAN, ja se toliko nisam usudio :)
Jednom sam poceo zapadati u njivi pa sam tih 3-4m duzine onako solidno ju 'spalio'...a ovi sto nisu 'stedili' znali su imati po citavu duzinu cca 1m spaljene izgorene psenice gdje su preklapali i tu nije bilo ni klasa cak...
Po meni dobra stvar al treba biti oprezan...

Koliko je sad cijena UAN-a ak se smije znati?
 
Nazad
Vrh