Prskalice

Kasno je za to, previše je plastike okolo što smeta... šrafcigerom kad radim, kidam šraf deo po deo, što i nije loše... malo ga nakucam i kad hoću da okrenem, otkine se deo
 
Ima li mesta da ga uhvatiš sečicama (onako od gore) i tako malo po malo (koliko dozvoljava okolni prostor) da odvrćeš sa njima. Ili u krajnjem slučaju da ga ugreješ nekom lemilicom da se otpusti plastika u koju je šraf uvrnut, pa da ga onda takođe sečicama (ili bilo s' čim možeš da ga uhvatiš) iščupaš napolje (ili šraf ili ceo poklopac sa pinovima preko šrafa). Posle ćeš sanirati štetu debljim šrafom za ivericu.
 
Meni i dalje nije jasno o cemu se radi.Prvo kazes sraf drzi elektroventil,onda spominjes poklopac za pinove ?.Kazes smeta ti taj sraf da bi oslobodio elektroventil ?.
 
šraf koji prolazi kroz ovu rupu od kapice

IMG-20230709-113843.jpg



IMG-20230709-113854.jpg





se na kraju uvrne u ovu rupu od ventila



IMG-20230709-114017.jpg




nisam pokušavao na silu da samo odvojim tu kapicu a da šfar ostane uvrnut, verovatno i kroz plastiku kapice isto ima neki navoj da bi bolje držalo


slike su sa drugog ventila, čiji sam šrafić odavno izgubio, a kapisu samo nataknem i zalepim izolir trakom, da ne spadne
 
nisam pokušavao na silu da samo odvojim tu kapicu a da šfar ostane uvrnut, verovatno i kroz plastiku kapice isto ima neki navoj da bi bolje držalo


slike su sa drugog ventila, čiji sam šrafić odavno izgubio, a kapisu samo nataknem i zalepim izolir trakom, da ne spadne
Kolega, pa ako nemaš navoj u ovoj drugoj kapici koju lepiš izolir trakom onda nemaš ni u onoj gde ti je zalomljen šaraf.
Inače, nikada se navoj ne stavlja u oba dela nečega (u tvom slučaju kapica i donji deo). Ili ide navoj u donji deo ili ga nema nigde tj prolazna je rupa pa vijak prolazi kroz istu a navrtka se nalazi sa spoljne strane.
 
prskalica je kupljena pre oko 15 godina, ferocoop temerin
ta elektronika je geoline, pumpa je comet
prekidačka kutija arag
sve ostalo je sklepano
 
Ako moze pomoć. U pitanju je agromehanika 800 l hidraulične grane. Grane podiže gore dole a neće da ih otvori. Otvori ih jako malo. Šta može biti problem?
 
Pogledaj da se nisu raspustili nosači ventila hidraulike koji otvaraju protok ulja kad su grane podignute u max gornji položaj.

Da bi otvorio grane moraš da ih podigneš gore pa tek onda da ih otvaraš? Ako je taj tip grana, kad podigneš dovoljno visoko grane one pritisnu ventile (jedan ili dva, ne sećam se više jer ja nemam takvu prskalicu) koji su visoko na ramu i onda se otvori protok za ulje da možeš širiti grane. To je urađeno iz bezbedonosnih razloga. Ako se nosač ventla na ramu raspusti onda se ventil pomeri višlje i ne mogu grane da ga dohvate i aktiviraju. Znači prvo pogledaj da li su aktivirani gornji ventili hidraulike na ramu kad su grane podignute skroz gore. Ako jesu onda grešku traži na drugom mestu...
 
Nazad
Vrh