Prskalice

Ček malo, ček malo... Da li ide iz pumpe u razvodnik ili iz prskalice u razvodnik (ovako si napisao kad si okačio sliku). Koliko sam uspeo da provalim sliku, ono crno-belo crevo sa šelnom koje se vidi u pozadini je crevo iz pumpe u razvodnik i ono je ponekad pod pritiskom tj uvek kad prska. Ovo belo crevo nije predviđeno za pritisak, eventualno neki super mali pritisak. A tebi se tu nešto ili iskundačilo ili nije dobro povezano ili nešto 10-o, ali ovo crevo ne sme biti pod pritiskom. Zato i puca.
Daj širu sliku, da vidimo gde šta ide. Ili napiši tačno koji je model prskalice, razvodnika...
 
Ipak iz pumpe u razvodnik...sutra cu staviti detljno slike i opis...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Koja je vaša preporuka za novu prskalicu od 800 litara sa 12m granama...za agromehaniku znam ali ona je mi je preskupa?
Koju drugu bi ste preporucili ?
 
Uklapa se u zitnu sejalicu od 3m i 6 rednu sejalicu sa smanjenim razmakom izmedju prohoda (10cm) i diznama od 120 stepeni na prskalici. Ako covek vec ima takve masine mozda zato i trazi prkalicu od 12m.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Krenes pored komsije sa stalnim tragom i namestis da se pale na 4 prohodu. Ja pustim prvo jedan prohod bez stalnih tragova pa onda stalni trag jer mi se uklapa u raspored sekcija na prskalici. Nadam se da si me razumeo. 1.5+3+3+3+1.5=12 Moze i da se iskljuci pola sejalice da ne seje prvi prohod do komsije ako imas opciju da iskljucis pola zitne sejalice odjednom i ako te ne mrzi pa da dobijes isti efekat.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
moje su grane 16m i ja na zitnu HMS od 3m kad krenem za setvom zatvaram na trecem krugu za stalne a posle na svakom petom

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ta 1,5 i 1,5 mi nije dobra ideja,na tako neke bravure sam i mislio kad sam rekao "bravure".
Zar nijelakše i praktičnije uradiš dva prohoda pa u treći pustiš ST pa onda 4 pa 5-ti pustiš ST.Nema šta odvajati 1,5 pa ....
Da me neko ne shvati pogrešno ja sam sebi napravio grane varijabilne,12,5 m i za 6 rednu i 15 m za žito i repicu. I rasturivač na 15 m uštelovao.Kod nas mnogi bacaju na 15 m a prskaju sa 12 cirkus od tragova u pšenici.
 
ti ides kao i ja, u trecem prohodu stavljas stalne kad kreces sa setvom a posle u svakom petom i nema greske

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
moje su grane 16m i ja na zitnu HMS od 3m kad krenem za setvom zatvaram na trecem krugu za stalne a posle na svakom petom

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
Ta malo više preklapa i hoće konšiju da zakači,kod mene je poslednja sekcija od 4 dizne pomerajuća po 25 cm,pa ako je neki jendek onda je raširena ako je komšija nasadio red do mene onda je uvučen
 
@coja88 , prvo ti nama napiši kog zahvata su ti sejalice i da li planiraš da ih menjaš za šire eventualno uže.
Moje mišljenje je, a verujem i mnogih forumaša ako ikako možeš uzmi 15m ili eventualno 16m krila sa tripleks nosačima dizni i sa takvim krilima i zatvaranjem-otvaranjem dizni ćeš uklopiti redove na 70 cm i sve varijacije sejalica, a čini mi se i redove na 50cm (ne sejem na 50 pa nzm).
Što se tiče odabira, moje mišljenje je agromehanika sa žutim buretom pa onda agrometal ili morava i zatim poljakinje kao krajnja solucija.
-------------------------------------------
Talianu, kako pomerajuća. Ne kapiram. Inače rešavaju taj problem i AOC dizne ( pola lepeze) pa se lako podesi zahvat i na pola metra ako treba.
 
iskljucim zadnje dizne do komsije kad idem ne ide da prskam u njegovo

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ali ne moze sa 12m granama dva prohoda na pocetku pa ST to ti je za 15m prskalicu. Kod nas su takvi tereni da su 12m grane knap, i ljudi sa dosta zemlje koriste prskalice od 12m zbog pravilnog kopiranja terena. Neki su podesili paljenje jednog stalnog traga pa drugi hvataju u narednom prohodu sto je po meni lose resenje 3+3(ST1/2)+3(ST2/2)+3. Jednostavno samo krenem sa stalnim tragom do komsije i posle se sve uklapa. I djubrenje i prskanje na 12m.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
@coja88 , prvo ti nama napiši kog zahvata su ti sejalice i da li planiraš da ih menjaš za šire eventualno uže.
Moje mišljenje je, a verujem i mnogih forumaša ako ikako možeš uzmi 15m ili eventualno 16m krila sa tripleks nosačima dizni i sa takvim krilima i zatvaranjem-otvaranjem dizni ćeš uklopiti redove na 70 cm i sve varijacije sejalica, a čini mi se i redove na 50cm (ne sejem na 50 pa nzm).
Što se tiče odabira, moje mišljenje je agromehanika sa žutim buretom pa onda agrometal ili morava i zatim poljakinje kao krajnja solucija.
-------------------------------------------
Talianu, kako pomerajuća. Ne kapiram. Inače rešavaju taj problem i AOC dizne ( pola lepeze) pa se lako podesi zahvat i na pola metra ako treba.
Kako će rešiti u setvi na 70cm zatvaranjem dizni, kada je optimano 15,4m (22reda) ili jednostavnije 15,5m. Isto kao i 12,5m (18redova), a optimalno je 12,6m, a razmak dizni je 50cm ?
 
Danas na kraju prskanja mi se desilo da mi aragov el.ventil sa slike ne odreaguje na podizanje pritiska na prekidacu, reaguje na smanjivanje pa onda posle tri cetiri klika reaguje na podizanje i tako u krug. Da li je neko imao slican problem?
f2f6591e0ae2cdb702e859af4dc35306.jpg


Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Baderljica za 6 rednu gasiš po dve krajnje dizne (18 redi tj tri šestoredne), za 4 rednu gasiš po jednu diznu (20 redi tj pet četvororednih) i uvek ideš po tragovima sejalice. S tim da na tim krajnjim nosačima moraš imati AOC dizne ako baš preferiraš tačnu meru. Ja, lično, prskam sa 13m 18 redi na 70cm a sa 15m naravski 5 sejalica od 3m. Kada prskam kukuruze a komšija ili (i) ja smo malo razvukli sastav, samo otvorim slavinu i hvatam i njegove travke. Ako komšija ima posejanu repicu onda se moram pomeriti za jedan red u odnosu na sejalicu ali se već u sledećem prolazu vraćam u tragove.
 
Nazad
Vrh