Prskalice

Sta ima da trpe? A plug u tvrdom je lepo vuci ili prevrtac nositi? Mislim na poluge…
Vučem i ja za ciklonom prikolicu i nije baš to bezazleno za poluge i prednji i zadnji kraj poluga.
Godinama sam nosio doduše manji ciklon na špediteru. Čim je zakačen od kuče spediter za ciklon počela su lomljenje uške na ciklon i razlokavanje očiju na polugama.
Koliko vidim Loznica za prikolicom, ima tu i težine 3 do 5 tona minimum.
 
Pa sta je problem 16.9 gumama u medjuredno ?,nije sirina guma problem nego trap.Ako ti nije glavcina na poluosovinama onda ne mozes menjati sirinu istog,jeb.. traktor xd.
 
Ja ne mogu nikako,sve je to knap da se ne vrda..okretao sam felne srca dobijem na po 5cm a to je nista i resio bolje vucnu da kupim nego uske a imam manje traktore za to

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja ne mogu nikako,sve je to knap da se ne vrda..okretao sam felne srca dobijem na po 5cm a to je nista i resio bolje vucnu da kupim nego uske a imam manje traktore za to

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Mislim da bi kod tebe mogle da ostanu prednje samo zadnje da se uzmu uze i vece. To da se vidi sa ovima iz rti-a koja dimenzija treba. Onda to ne bi bilo puno ako bi se zadnje samo uzimale
 
Znam da samo zadnje bi mogle ali necu njega za te poslove... dosta mu sto baaca djubre ne mora i da prska

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da li bi pumpa MP 60 mogla da podrži granu od 12,5 metara, primera radi dizne 04x25 komada to je 10 galona u minutu što mu dođe 38 litara u minutu a pumpa gura 60 litara.
 
To sam stavio samo kao primer jer je to maksimum koi bi stavio, radi proračuna protoka sam uzeo njih sa 03 bi bilo još bolje.
 
P
Da li bi pumpa MP 60 mogla da podrži granu od 12,5 metara, primera radi dizne 04x25 komada to je 10 galona u minutu što mu dođe 38 litara u minutu a pumpa gura 60 litara.
Obrati pažnju da pumpa gura 60 litara na 540 obrtaja. Ako Agromehanika stavlja 105-litarsku pumpu za 10m, onda je dalja diskusija bezpredmetna.
 
Mislim da nema sanse ,ja imam drugu pumpu na prskalici,ali sve je to isti princip,tj membranske.U uputstvu pise mislim do 3 m ispod nivoa pumpe sme vuci vodu,i to pise koliko bara u minusu sme ici ,ima vakumetar se stavi na usisno crevo.Ako predjes te cifre strada membrana lako valjda.
 
Jako tesko. Voda ako je na 2-3 metra i moze, al sve preko toga je vrlo tesko izvodljivo. Probao sam ja kod nas u ataru iz par bunara i idu samo oni gde je voda blizu.
 
Pa voda je tik iznad poklopca cevi.Mada to je bunar u basti.Planiram da izbusim novi na njivi a gde ce biti tu voda...Znaci neku motornu pumpu pa bez problema.
 
Kupio sam prskalicu krokus u Goloboku od 800 litara sa agromehanikinom pompom od 105 litara bure poljsko konstrukcija domaca radinost pa ako neko ima takvu kako se pokazala u radu.
 
Nazad
Vrh