Prskalice

Sva sreća pa se on i njemu slični ništa ne pitaju.
Varas se Maticu, u Nemackoj su pobedili Zeleni,a zna se ko vedri i oblaci u EU.Bice tu svasta narednih godina od ukidanja aktivnih materija do ogranicenja kolicine pesticida. Zivi bili pa videli.
Koga zanima nek malo izgugla o "Zelenoj agendi".
Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Могу они да забране шта оће али имамо ми екипу која је осмислила хирошиму, осмислиће они и неки зелени хербицида који ће да праши као хирошима. 😊
 
stvar je u tome sta ces i gde moci kupiti,tu hirosimu ,,,,ja sam zadnje dve god izvozio nesto mak u slovacku pre dve god prskao sa jednim insekticidom ove god mi javi otkupljivac ukidaju se svi cipermetrini,,,,a ja ako ucu da prodam svoju robu ili cu se pridrzavati tih smernica kupiti skuplje insekticide i fungicide i prodati robu ili ko sto neko rece ici u neku fabriku da motam kablove ,,,a svake god se ukida po neki insekticid i fungicid a proizvodac ako oce da proda svoju robu mora se toga pridrzavati mi ovde jes imamo srece da niko nista ne kontrolise i zato ima svega na trzistu al ako se nekad poostre kontrole,,i sve sto se prodaje mora se znati cime je prskano,bice jako zanimljivo
 
Ma oce neprskano a nece niko da kopa na plus 35…
To su ameri ubaceni ovamo da nas satru :). Gde moze da se ne prska onolike povrsine.
 
Da vi vidite samo koliko nemci hemije trose,pogotovo Totala ne bi ste verovaili.Ono sto nama prodaju kao pricu nema veze sa mozgom ni sa realnoscu u evropi,pogotovo u De. Poenta svega je da industrija svake godine ukida jeftinije preparate da bi bayer i slicni prodavali svoje.Inace u De 1l totala kosta oko 35e,Round Up.
 
I da sto se zelenih tice u de,nisu pobedili nego su se uvukli u vladu koalicijom,a svi ljudi tamo,tj normalni su protiv njih,pogotovo seljaci,smrtni neprijatelji.Davno su provaljeni,ovamo se kao bore za ekologiju a zive kao lordovi,2 cu uhapsili skoro radi muljanja sa maskama tokom korone.Njih podrzavaju ovi biljozderi,pederi,lezbejke i generalno sav bolestan narod koji je nazalost u velikom procentu u celoj evropi.
 
Те зелене странке су легло највећег људског олоша и шљама, живе на туђим грбачама. И јавна је тајна да преко њих делују многе државе за уништавање привреде и завађивање друштва. Некада су деловали преко сепаратиста, а сада делују преко ових јадних и убоги душебрижника за небитне ствари. Погледајте шта раде са овим џукелама што по улицама уједају људе. Не знам колико сте упућени о оралној вакцинацији лисица од беснила, све се поклапа са деловањем разних орки, и зелених за зашриру паса луталица. Тренутно бема беснила лисице улазе у градове и долазе у контакт са тим луталицама и замислите ситуацију кад једног дана престане та орална вакцинација, а лисице највећи преносиоци беснила. Најгори сценарио контакт бесне лисице са псима луталицам корона би била ништа наспрам тога јер од беснила нема лека, а умире се у највећим мукама. Јбм ти ову корону почео сам да пишем есеје, ала сам прсао као лајсна. 😂
 
Drale ipak oralna valcinacija je počela zbog besnila kod lisica. Stopirano je širenje besnila posle uvodjenja oralne vakcinacije.
O ostalom ne komentarišem, totalno se ne slažem sa drzanjem pasa lutalica po ulicama.
 
Само што ми нисмо били у плану за ту оралну вакцинацију па смо напрасно упали у тај програм. Е сада колико је то добро толико је и лоше јер код нас лисице немају природног непријатеља. Дошло је до тога да су поред беснила које је знало да десеткују лисице постале имуне и на лисичију шугу која им је била други велики непријатељ. Зато сада имамо неконтролисану експанзију лисица која не може да се држи под контролом.
 
@Matić
Nisam ja ništa pobrkao,samo pitam neka se provere farme,gde se vuče tolika osoka,neka se provere klanice šta se radi sa životinjskim otpadom,imam prilike da vidim klanice po selima gde nema kanalizacije a krv i otpadne vode od klijanja se cisternama vuku po njivama,oni su u vlasti ili su dobri s vlastima i nikog nije briga a samo je pitanje vremena šta će se tim načinom rada desiti s pitkom vodom i uopšte s našim vodotokovima.A ovamo se postavlja pitanje oko pregleda prskalica.Jel poenta da se uzima lova za pregled i da zabrane malima i ljudima od 70g da prskaju svoje njive?Šta nekog briga kakvu ja imam prskalicu,pa valjda je meni najbitnije kako ću poprskati svoje useve i da imam na njivi što manje korova?
 
Само што ми нисмо били у плану за ту оралну вакцинацију па смо напрасно упали у тај програм. Е сада колико је то добро толико је и лоше јер код нас лисице немају природног непријатеља. Дошло је до тога да су поред беснила које је знало да десеткују лисице постале имуне и на лисичију шугу која им је била други велики непријатељ. Зато сада имамо неконтролисану експанзију лисица која не може да се држи под контролом.
Kod nas je lisicu dosta potisnuo sakal…
 
@Matić
Nisam ja ništa pobrkao,samo pitam neka se provere farme,gde se vuče tolika osoka,neka se provere klanice šta se radi sa životinjskim otpadom,imam prilike da vidim klanice po selima gde nema kanalizacije a krv i otpadne vode od klijanja se cisternama vuku po njivama,oni su u vlasti ili su dobri s vlastima i nikog nije briga a samo je pitanje vremena šta će se tim načinom rada desiti s pitkom vodom i uopšte s našim vodotokovima.A ovamo se postavlja pitanje oko pregleda prskalica.Jel poenta da se uzima lova za pregled i da zabrane malima i ljudima od 70g da prskaju svoje njive?Šta nekog briga kakvu ja imam prskalicu,pa valjda je meni najbitnije kako ću poprskati svoje useve i da imam na njivi što manje korova?
Ma oce da vrate motikantos ovima sto imaju 70 god da zive zdravo kao pre 50 god :ROFLMAO:
 
Sejem soju 20 godina i samo dubinsko prskam, a posle kopanje 2-3 puta umesto površinskog prskanja. Površina soje od 1-2 ha. Ja pretežno kopam a sinovi malo pomognu. Proletos 2 ha soje, pomažu sinovi i vidim negoduju. Na kraju rekli da će mi doturiti nešto para ali da obavezno na proleće kupim hemiju i za površinsko prskanje i to u split varijanti, sve u fulu, da ne štedim.
 
Укинеш увоз хемије решиш проблем прскалица и то је то...А по свему судећи Мораће одређена хемија у одређену марку прскалице,јер у супротном не делује...
 
Nazad
Vrh