Prskalice

Koje rau? Nove?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Mislio sam na novu prskalicu od Gumaplast Rau iz Vojke od 330l.
Kako su se one pokazale? Kako služi regulator?
Pumpa je agromehanika
i ona je vjerovatno najjači adut te prskalice.
Ona je s granama 1350KM a Agromenanika bez grana 1580. Ista im je pumpa.
 
Poslednja izmena:
Prskalice bez antikap nosača dizni, i bez barem običnih Lehlerr dizni, dobrog regulstora, nemojte ni gledati !!!
Zato samo Agromehanika, ili nešto u tom rangu, verujte, razlika je ogromna.
 
Antikap imaju maltene sve prskalice danas,pumpa je nebitna,Comet,Agromehanika,sve je to slicno.Jedino regulatori,ja kod njih gledam sa koliko su sekcija,sa 3 ne bih nikad uzeo,ostalo je manje vise sve isto.
 
Ja prskalicu ne mislim koristiti sa granama uopšte. Samo mi treba pritisak od 10-12 bara i dva izvoda da svojim crijeva od 30-40m na kojima će biti oni pištolji za prskanje voća.
Meni su pumpa i regulator bitni. Dobro, i metalni ram i kaca je bolje da su jači, ali dozne mi nisu bitne. Ako budem mogao kupiću bez ruku.
Zato sam i gledao ve iz Vojke i Stare Pazove jer su jeftine a imaju dobru pumpu, e sad regulatori su vjerovatno slabi.
 
Ako ima mogućnos štelovanja svake sekcije ,probaj da uradiš kalibražu.Pisano je u ovoj temi kako se to radi.
 
I to treba da uradim Palika mi objasnjavao kako. Mada nije mi uslo u glavu
Jednostavno. Upališ prskalicu da rade sve sekcije. Onda namesti pritisak sa kojim hoćeš da prskaš. Onda ugasiš jednu sekciju i na toj sekciji koju si ugasio podesiš da pritisak bude onaj koji si zadao. Onda upališ tu sekciju a isključiš drugu pa onda na toj drugoj isto podesiš da pritisak bude koji si zadao. I tako sve sekcije do kraja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Lepo. Na sekciji se podešava koliko će da ide na prelivni kanal pa samim tim utiče i na pritisak...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Trebao bih da promenim jedan set dizni .Uzeo bih IDK trojku .Pitanje ,da li ASJ-CFA 11003 dizna može da se nosi sa Lechler 120-03 ?
To je ova dizna .
 
Trebao bih da promenim jedan set dizni .Uzeo bih IDK trojku .Pitanje ,da li ASJ-CFA 11003 dizna može da se nosi sa Lechler 120-03 ?
To je ova dizna .
Ja sam uzeo ove godine asj tfa trojke za vetar,i prezadovoljan sam kako rade,nemam ja mnogo hektara za prskanje da ih stavim na pravi test,ali za sada su skroz ok.
 
Ja u mom kraju nemam nekog dobrog majstora za moju Moravu 330. Bio nekad jedan deda iz Uba ali nažalost je umro pre par godina. Nije problem da servisiram pumpu ali da sve bude ostalo kako treba je problem. Inače sam meilom slao dopis ovima iz Morave pre 2-3 meseca ali naravno (kako to biva u Srbiji) niko mi se nije javio. A da mogu da dođem do telefona generalnog direktora sve i svašta bu mu rekao kako nisu poslovni. A uvek se žale kako nema posla i slab je promet. A garantujem da bi na ove sitne popravke uzeli mnogo više para. Ali treba organizovati par mobilnih ekipa koje će da stave dosta rezervnih delova u neki pik-ap i da štaraftaju po pozivu. Na njihovom zvaničnom sajtu stoji da vi možete njima da pošaljete deo (brzom poštom) da ga oni defektiraju i kažu šta je sve potrebno za zamenu i koliko su ruke. A ako nećete da popravljate kod njih onda vam vrate tako rasklopljeno pa se vi posle slikajte sa tim i ako uspete da sve to ponovo sastavite. Ovako bi bilo da oni po pozivu dođu pregledaqju ustanove kvar i na licu mesta kažu šta je sve od delova potrebno i koliko košta popravka. Ako ste raspoloženi ok jer delovi su tu i sledi popravka. A ako nećete onda neka naplate dolazak i samu defektažu. Prosto da ne može biti prostije.
 
Nazad
Vrh