Prskalice

Ja imam onaj zicani filter fabricki ispod razvodnika,ali kad radim veci koktel kao npr.u psenici,cesto imam problem idkt diznama. Danas sam kupio kod Meljanca jos jedno kuciste sa finim(zelenim) filterom,pa mi potrebna ideja gde ga najbolje pricvrstiti.
 
Jedan za mesac, drugi za ili mlaznice u buretu za pranje, ili za posudu za ispiranje ambalaže.
Mada kod mene mlaznice za pranje bureta, idu na tu cev što viri na filteru razvodnika.
Da napomenem, moj model prskalice je 2014.god a na novije tipove su menjali.
A ti mixer posto stavljas na staru rau, mozes kako hoces tebi treba vajda samo jedan, za mesac.
 
Idkt su trojke? Kod mene na idkt 4 ne pravi probleme, ali su i sita ispred dizni zamenjena.

Uzgred, kupio bih idk 3, u best i ko su oko 400 din. Je l znate da l ima negde jeftinije?
 
Idkt 3, imam ja sita i od 80 i 100 masa,ali bas sita budu napunjena da ne moze da prodje voda kroz dizne. To mi se samo desava u psenici u prvom prskanju,takva je hemija,a i radio sam sa 5 sredstava.
 
Jedan za mesac, drugi za ili mlaznice u buretu za pranje, ili za posudu za ispiranje ambalaže.
Mada kod mene mlaznice za pranje bureta, idu na tu cev što viri na filteru razvodnika.
Da napomenem, moj model prskalice je 2014.god a na novije tipove su menjali.
A ti mixer posto stavljas na staru rau, mozes kako hoces tebi treba vajda samo jedan, za mesac.
Tačno tako. Ja imam na buretu samo jedan povrat i on ide na mešač u dnu bureta. Gledao sam kod drugara što ima isti razvodnik samo bez ovih ručnih ventila, na jedan izlaz ide dovod sa pumpe a svi ostali izlazi (osim onih za grane) idu na neke razne rupe na buretu (mešači, povrati, prelivi,...). E sad, pošto ja imam samo jedno crevo koje ide u bure, da li bi ja sve te povrate mogao sa Y spojnicama da spojim i da idu sve u to jedno crevo što ide u bure ili bi mogao da blindiram neke izlaze sa razvodnika?
 
Mislim da ne bi smeo nista da blindiras na razvodniku, jer će praviti pritisak u sistemu i moze nesto da pukne. Već spojis sa Y racvom I spovedes do bureta. Najbolje prekopiras od drugara, ili ću ti ja uslikati, a ima i na netu.
Sa slike kako gledam, a i kako je na mom razvodniku, faktički imas 3 povrata, koji vode uz pomoć Y racvi, do dna bureta.

@milovan vrsac kakav si filter uzeo? Ako je jedan filter, trebao bi da ga stavis pre razvodnika. Meni su preporučili kad sam kupovao dizne da ubacim jedan filter, ali nisam hteo, pa sam samo kupio finiji filter za ono glavno kućište. Malo redovnije se pere i bude to dobro. Finije sito (ukoliko nema pred filtera) na diznama nema efekta, jer se pre zapuše I onda nista od dobrog prskanja.
 
Poslednja izmena:
Kod drugara je nova prskalica i svi povrati imaju svoju rupu na buretu. Ja bi onda tim račvama prespojio sve povrate na to jedno crevo, jel tako? Aj uslikaj da vidim kako je kod tebe...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Tako je. Evo, mozes videti na ovoj slici sa neta, mada ovde ide do slavine, zbog opcije povlačenja vode iz rezervoara ili iz kanala, ali kad se preusmeri ide do rezervoara. Kod tebe bi išlo direktno u bure. Mogu I kod mene sutra uslikati, mada mislim da je isto.
f730d8555add1a4b8ef4682cbb062b5d.jpg
 
Nazad
Vrh