Prskalice

Velika je razlika u 15 m granama i 12 m , ove prve su previše za tu konstrukciju ..12m je taman , i za njivu i za samu prskalicu , em duže traje , em su lakše , e stvaraju manje problema......na osnovu mog iskustva!
 
Da li neko zna di bi mogao da kupim ventile za leško ili agromehanika 65l pumpu ili makar samo opruge ventila
Pre mesec dana kupio sam u Agrotrejdu sve tri membrane, dve plastične zaštite na šrafovima što stežu bočne membrane, četiri ventila i gumice ventila. Sve to je koštalo 40 evra.
 
I 12 metara se uklapa na 6 rednu sejalicu u santimetar,a 15 je vec problem

Jeste problem,ali razliciti ljudi imaju razlicite potrebe-nama rasturivac i prskalica isu po istom tragu,sto je npr u pseniciveliki +

- - - - - - - - - -

Velika je razlika u 15 m granama i 12 m , ove prve su previše za tu konstrukciju ..12m je taman , i za njivu i za samu prskalicu , em duže traje , em su lakše , e stvaraju manje problema......na osnovu mog iskustva!

Sto bi rekao jedan ovde kod nas u okolini "nema te masine koju ja ne mogu polomiti"
 
I kod nas svi idu 18 redi na 70 cm redova sa 12 met. granama,malo je knap ali dobije uvek i tu hemije dosta između ta dva reda a i ošparta se.:ppozdrav:
 
U isti trag ulazi, gde je isao traktor sa sejalicom.
Mada nije baš tačno, hoce da ostanu oplezine na ponekim sastavima, ako su jednaki, tek ako su malo uži, e tu nema greške.

Hvata 17 vrsta sa preklopom, ona 1,tj 18. koliko se ide da bi se uklopilo sa tragom od sejalice, je u jako maloj dozi zahvacena
 
Ako je pitanje za mene, ne razumem ga?
Oprskali smo do sada sa njom 30-ak kj, i ekstra kako radi. Tačno je da imaju krila lokera nesme se brzo terati puna putom, ali zato kad se zabrave u prskanju milina, samo gas!

Ovo si ti rekao,u prskanju zabravis krila i tako prskas,tako sam ja razumeo :).
 
Oprskali smo do sada sa njom 30-ak kj, i ekstra kako radi. Tačno je da imaju krila lokera nesme se brzo terati puna putom, ali zato kad se zabrave u prskanju milina, samo gas!

Ovo si ti rekao,u prskanju zabravis krila i tako prskas,tako sam ja razumeo :).

Do sada smo prskali sa 10 metara fiksnim krilima, pa ona sad se otvore sva landaraju, samo menjam one federe. Ovde kad sam rekao zabrave, mislio sam da se zabrave one pole od krila što se otvaraju, a zabrave se sa onom sajlom, pa cela grana radi kao jedna celina i odlično kopira.
A i zašto sam uzeo kopir, ako ga nećemo koristiti?
 
@Shale: Naravno da ne,zato sam i pitao jer je tako izgledalo da radis,cudilo me da neko zakljuca kopir krila u njivi,izuzimajuci situaciju kad otvoris samo jednu stranu.
 
Malo sam se nezgodno izjasnio, a i mrzi me da kuckam, pa mi se često i red reči pomeša...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh