Prskalice

Moram se malo umesati da upitam o kojim prskalicama vi pricate i koje to lome grane ?
Ja sa mojom agromeh od 800 l, a kad je ja napunim punu u sve posude, od 980 l, prskam ili 8,5 km/h , ili 9,5 km/h i nisam primetio da je igde pukla. Evo je vec treca cela sezone oprskala je sigurno preko 1000 kj. Vozim je punu do njive, to jest Breznjevu sam prepustio taj zadatak, i do sad nisam imao problema.
Nije mi jasno zasto sa 15 m granama ne moze da se prska ?
 
Verovatno u tragove od sejanja.

Ja kad prskam udjem u drugu sejalicu od komsijske njive i posle preskacem svake 2 sejalice i ulazim u svaku trecu,nemam preklapanje,sto mnogo znaci kam se radi pulsarom i slicnim.

- - - - - - - - - -

A planiram da uzmem gps i onda mogu da smanjim rasipac na 12 m i onda u psenici ulazim uvek u iste tragove
 
I ja htede pitati,da bi isprskao bez oplaza mora se ulaziti u svaku 15 vrstu,tu s enegazi po tragovima pa je teze traktoru i vozacu da rukovodi.

Ja sam ove godine prskao 18 redi sa 12m ali podignem prskalicu malo vislje i dizne su sa uglom 120 i gledao sam da prskam po skroz mirnom vremenu :D
 
Onda ne prskaš dobro u deseti treba da uđješ jer prskaš 12 redi, 5 sa jedne dva objašiš i pet sa druge a sa 10m granama ulaziš u 12-i red prskaš ukupno 14redi,pokazaće ti se na njivi samo gde si ispromašivao:ppozdrav:
 
Ja sa 12m prskam 18 redi(idk 120-03) i to je jako tesno,ove godine mi na par mesta ostalo malo korova...

Poslato sa T1 7.0 uz pomoć Tapatoka
 
Sve bi one trebalo da prskaju paran broj brazdi. Mislim na setvu na 70. Malo me zabrinjava sto ima losih iskustava sa Agromehanikinom granom od 15m posto sam u fazi kupovine jedne od 1500l.

- - - - - - - - - -

Ja sa 8m krilima ulazim u 11. red. Nekad i 12.
Treba da imas 10 brazdi od tocka do tocka.
 
Ja isto imam od 15m grane i ulazim isto kao minđušar ali mi je ogroman problem što nisu hidraulične mnogo bi mi to značilo zakačim s njima sve i svašta jedina prednost je ako je do razora malo ležala voda onda mogu da bežim malo jače sa 15 metara a kod nas u ataru 15 metara na duž od 400m je jedno jutro!!
 
Sa 15 m prskam 22 reda na 70 cm i nikad nisam video da je ostalo neoprskano. To se obicno vidi kad ne oprskam, ako negde prskam oko salasa, bandera i ostalih prepreka.
 
Onda ne prskaš dobro u deseti treba da uđješ jer prskaš 12 redi, 5 sa jedne dva objašiš i pet sa druge a sa 10m granama ulaziš u 12-i red prskaš ukupno 14redi,pokazaće ti se na njivi samo gde si ispromašivao:ppozdrav:
Nisam bas takva budala kako me smatras. Ili me nisi razumeo. Hvatam 11 ili 12 brazdi. Znaci, od traga do traga imam 9 ili 10.
 
Meni sa 10m granama je zeznuto kad krecem do komsije ako nema isti usev. Ako idem 6 redi onda dizna ide malo preko mog reda, i zavisi koliko je komsija se odmakao bude tesno. Ako idem 7 redi do komsije onda mi taj 7 red ostane neoprskan. Prskam sa traktorom sa skupljenim trapom na 130-135cm (standardno rasiren 539) pa gledam da li mi je terati blize ili dalje jer imam lufta 20cm u samom redu. Isto planiram kao i Bubu da napravim malo sire grane na 10.5m tj jos jednu diznu. Onda tacno hvatam 15 redi na 70cm tj 10.5m. Razbrojavanje redova radim iz traktora i svejedno mi je da li brojim 12, 15, 17 redi. Navikao sam tako.


Isto kod prskanja na 50cm 10.5m bi bilo ok, jer je to 3.5 sejalice 6x50cm, tako da u dva prohoda hvatam 7 sejalica, sto je dobro radi licne kontrole da li sam u dobrom tragu jer se naizmenicno ponavljaju iste situacije odnos prohod sejalice/prskalice.
 
Nazad
Vrh