Prskalice

I sa vucenom i sa nosenom prskalicom punom do cepa sam x puta isao kroz atar. Samo je vazno da se ide polako ma kakva lenija bila. Bolje dnevno sat vremena voznje vise nego da prskalica kaze ''kaput''.
 
I sad ako ja napišem da na mojoj Poljskoj prskalici koja cela košta kao razvodnik od agromehanike (a koju neki članovi foruma nazivaju poluproizvodom)ni posle 11godina korišćenja ne propuštaju anti-kap sistemi na nosačima Dizni,svake godine promenimo membrane u pumpi koje koštaju set 2000dinara i nemam drugih problema sa njom -mnogi mi neće verovati...A ona i dalje kod mene prskaaaa....
 
Moja ags600en,prska 10.u sezonu,te rolne na granama ostrugali od pune plastike,ojačavali varove na bolcnama,a lome se zato što fabrički ima lufta svukud,kad se podbace platne ispod valjaka plastičnih,nema problema!

Da dodam,ima tu jurnjave kod nas,pritiska sa sve strane,da se kući toči i isprska 10punjenja,sa podrškom i 15-16 za dan,tu onda nema polako,pa godišnji saldo površine koju prskalica pređe,bude i preko 1500kj, ... aj zdravo
 
Slazem se da su atarski putevi losi, zato sam i napomenuo da se vucem sat vremena do njive, a oprskam bure od 2500 litara za sat. Prosto, losa izrada i to je to. Kao sto Mindjusar kaze, tockice su izbacili i stavili plasticne klizace, cilindar valjda vise nije turski nego ko zna ciji, super, a ja sto sam kupio proizvod koji dokazano ne valja ko mi je kriv, garancija istekla na kapiji, pa ti vidi!
Inace, ako bih na autoputu otvorio grane i prskao valjda ne bi popucala, jedino sto nemam autoput u vlasnistvu nego njive!
Da ne pominjem koliko sam para dao za delove koji su BEZOBRAZNO skupi ako zelis original zamenski deo, pa makar to bilo i obicno parce gvozdja!
Opet kazem, ne zelim nikoga da plasim niti da baksuziram, samo, budite jako pazljivi kad kupujete da ne biste prokleli dan kad ste kupili NOVU masinu!
 
Ja imam 600 ags mrx 12 metara,sa original lehlerovim triplexom,isprskao sam do sada sa njom oko 4000 kj,jedino sto sam menjao su rolnice na klizacu krana,bile su gumene,sad sam stavio aluminijumske i to je sve od kvarova.
 
Au, ovo nisam očekivao. Na kraju treće stotine strana o prskalicama, negativni komentari o agromehanika prskalicama. Svakako težina dodatne opreme je izgleda razlog ovih problema, pored verovatno nekih nekvalitetnih delova. Ali i naša brzina ne u radu u njivi već na putu do njive je najveći problem. Što bi rekao Matić ne menjam prskalicu, ali ne baš toliko staru.
Još nešto, zet je u isto vreme kada i ja kupio novu prskalicu, ali privatnik, moja agromehanika orginalna. Vidim varove na njegovoj, plus lošiji razvodnik ima deljenje grana na dva dela , plus njegova cure dizne kada isključi pumpu. Ipak ima razlike u kvalitetu.
 
Šta može biti sa pumpom pa da izgubi pritisak kad naleti par puta na neku neravninu (rau 100l)? Radi lepo i ako uletim na neke delove njive gde su veće neravnine odmah prestane da radi i pa moram da palim gasim kardan, cimam napred nazad i koješta.
 
Ja imam Rau 440 l 8 godina i nemam problema sem što sam menjao plastično crevo koje je napuklo gde su one metalne štipaljke držale za metalnu cev.Izgleda da su bili dosta jako stegnuti,posle sam podbacio malo gume od bicikla.Promenio plastično crevo i to je to.Svake godine malko dospem ulja u pumpu ali nisam još nikad menja ulje.Vidim da piše da ide sae 90 u kolićini od 0,6 l samo nisam video gde se odvrće čep za ispuštanje?
 
Moja ags600en,prska 10.u sezonu,te rolne na granama ostrugali od pune plastike,ojačavali varove na bolcnama,a lome se zato što fabrički ima lufta svukud,kad se podbace platne ispod valjaka plastičnih,nema problema!

Bela 880 tri bureta takodje pucali bolcnovi+krila dosta imaju lufta u tockicima za lift(u transportu samaraju,landaraju)-ostalo je za sad ok,a naprskala se bogami lepo za tri godine...da li je neko koristio krace poluge za rad sa prskalicom-pitam npr za Mtz?
 
Može se tako reći a po pisanju se vidi da su mnogi izgleda kurate sreće.Ići će Rau iz doba druga Tite još dugo kako mi se čini.

TAKO JE!!!!!

treba mi još stići spremnik sa 3 rezervoara, da stavim gore i onda je po svim propisima, i raditi će još 100 godina
 
Ispada da su ove male agromehanike sa zutim buretom jos najjace. Moja radi 4 sezone.
Godisnje uradi oko 350-400kj. Od kvarova ispravljao sam grane 2x. I to oba puta posle prskanja psenice. Ove godine psenicu radim sa 260l/ha da bi isao sporo a zadrzao dovoljan pritisak za dizne 11004. Nekada se vuce voda u kockama, kada su male njive onda od kuce. Po leniji kad je puna idem polako, mestom i sporohodnim brzinama. Krenem na vreme spram udaljenosti njive i kvaliteta puta. Genralno sam zadovoljan i da kupujem novu opet bi uzeo isto.



Jedna digresija. Kupovao sam nov razvodnik za Agromehanikon atomizer. Za daljinskim komandama sam uzeo jer sam ocekivao da cu moci iz kabine kontrolisati zatvaranje svih mogucih ventila. Kada je stigao, imam samo da kontrolisem leva, desna, ove ili nijedna strana. Sto ne znaci NISTA. Trebalo je da imaju mesac/dizne iz kabine dodatno. Ovako kada zatvorim obe strane pritisak se pojaca na 20+bara i na leru traktora. Ne mogu da uskladim brzinu kretanja, kolicinu vode po hekataru, pritisak i da mogu to iz kabine da radim. Generelano sam NEZADOVOLJAN sa kupovinom, narocito sto sam doplatio 100e za 2 CREVA i jedan T razvodik. Bolju daljinsku komandu bi sam napravio samo da sam produzio creva i ubacio komplet razvodnik u kabinu. A kostalo bi 2000-3000din cela rabota, ovako su mi uzeli 25000din i nista nisam postigao time.
 
A ako ti kazem da sam kupio i novu pumpu za atomizer koju su mi naplatili 37.000din pride?:haha:

Nema veze, najskuplje je kad ne oprskas pa se razboli.
 
Evo kako izgledaju 12 metara krila na ovoj našoj:

1z64f3k.jpg

3448m6h.jpg

8wmxcj.jpg



Oprskali smo do sada sa njom 30-ak kj, i ekstra kako radi. Tačno je da imaju krila lokera nesme se brzo terati puna putom, ali zato kad se zabrave u prskanju milina, samo gas!
 
Da li neko zna di bi mogao da kupim ventile za leško ili agromehanika 65l pumpu ili makar samo opruge ventila
 
Nazad
Vrh