Prskalice

Probaj pre sa sircetom, hoce kamenac da ima primese smedje boje, nebih ti preporucio nista od kucne hemije, ne znas koliko moze da bude agresivna prema plastici, i ja imam identicne dizne pa cu proveriti protok doduse radile su tek jednu sezonu. Jesi sipao mozda antifriz tokom zime?
 
Danas sam podešavao prskalicu jer sam rešio da prskam sa manje vode (umesto 215 l/ha prskaću sa 180 l/ha). Međutim, neke dizne imaju manji protok od njihovog nazivnog pa sam ih poskidao da vidim u čemu je problem. Dizne su plastične IDKT trojke, i na nekim diznama se vidi da je ona mala rupica koja određuje protok obložena nekim smeđim naslagama. Potopio sam ih u vruću vodu i prao četkicom za zube, međutim to se ne skida. Žicu naravno nisam smeo da koristim. Dizne imaju nekoliko godina, ali nisu mnogo prskale pa mi je žao da ih bacim, a nisu ni jeftine da kupujem nove.

Da li smem da te dizne potopim u neko sredstvo za čišćenje kamenca (nrp. ona sredstva za kupatila, možda u sirće...), ili ako imate neki drugi predlog kako da očistim dizne i vratim im njihov nazivni protok?
Meni su rekli kada sam kupovao dizne da ih zajedno sa sitima posle sezone opesem u sirćetu,i stvarno nema problema
 
Uspelo je čišćenje sa sirćetom. Doduše nije baš sirće za salatu već neko sredstvo za kupatilo sa vinskim sirćetom. Ostavio sam dizne preko noći u njemu i sad su kao nove. Proverio sam i praktično i maltene u litru radi prskalica.
 
da neperem stalno prskalicu opremio sam se za svaku kulturu :osmeh:
Agrometal iz ravangrada :ppozdrav:
13139082_10204516281427044_9127395809667060013_n.jpg
 
GOrane svakacast na kupovini neka te dugoo sluze.:osmeh: Mogu ti reci da si 10000% u pravu. Dok ti dopunis pa operes pa sve to par puta sa jednom, ovako ko moze daleko je bolje i efikasnije. :ppozdrav:
Mozda deluje cudno nekom i bacanje para, ali uvek je bolje imati masinu vise.
 
Aj kad budes prolazio kroz Vrbas gledaj da ti jedna od onih zadnjih "slucajno" ispadne da nemoram novu kupovati!:osmeh:
 
Nazad
Vrh