Prskalice

Fabrički bilo,kad podesiš spušteno da stoji ravno,kako dižeš tako gornji deo naginje prema traktoru,a ovako neće
Zar nije lakše bilo da se produži top-link pa kad se digne da stoji ravno a ko te pita kad je spusteno? Hidraulicni top-link bi bio prava stvar.
 
Poslednja izmena:
Al racun mora biti preko 50000 bez pdv,ja prosle god kupio prskalicu i predao papire krajem septembra pa jos nista al bice valjda,na sajtu uprava za agrarna placanja imas sve sta ti treba od papira
Ovo nije prava informacija. Ne pise nigde da mora biti 50.000 din bez pdv-a vec jednostavno kazu da mora stavka biti preko 50.000 din.

Evo linka ka najnovijem pravilniku koji je izasao 14 aprila tj pre par dana. Tu se vidi sta sve treba a takodje treba procitati i pravilnik koji je takodje na ovom linku na dnu strane.

http://subvencije.rs/oprema-i-mehan...a-ministarsta-poljoprivrede-u-2014-oj-godini/
 
Ne može ali pitanje je da li neko puni baš do cepa? Na većim prskalicama ta razlika izmedju kad je nakosena i kad je ravna može da bude i 50-80 litara, zavisno od iskosenosti. A to je pola jutra da se oprska. Tako da, možda neko i puni do samog cepa, zavisi kakve parcele ima i koliko vode troši.
 
Taj problem imaju valjda samo ruski traktori zbog specificne geometrije hidraulika i trece tocke. Da se gornja poluga moze vislje zakaciti na traktor ne bi bilo ovih problema. Ovo sto paorpaor i mindjusar imaju preradjeno na prskalici je najbezbolnije rjesenje ovog problema.
 
Ne znam sta da vam kazem. Ja moju agromehaniku 440l nosim s 539 i stalno je vodoravna i puni se uvijek do vrha. Kolega ima agromehaniku 1000l i nosi ju s MF 95ks a prije i s TD7506A i isto je uvijek bila ravna. Drugi ima MIO standard 660l i nosio ju je s valjda 20 razlicitih traktora od kojih su zadnja dva bili IMT 560 i sad zetor 6420 il tako nesto...

Znam da rusi imaju jako nisko kopcanje trece tocke pa da to pravi probleme ali nisam mislio da je to toliko bitno da se trebaju raditi dorade na prskalici. Kako onda s rasipacem gnojiva? I on se naginje svukud, osim ako nije geometrija prilagodjena i ruskim azdajama ;)
 
Ne znam sta da vam kazem. Ja moju agromehaniku 440l nosim s 539 i stalno je vodoravna i puni se uvijek do vrha.
I kod mene je nosi uglavnom 539 ali je stajala nagnuta nazad, pa smo je malo prepravili
c2922a480690513.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Kolega, imam istu prskalicu kao i ti i nisam primjetio da se ikud naginje. Kad ju na dvoriste spustim stoji ravno i moze se napuniti do vrha. Kad ju nosim ne podizem ju skroz jer onda ne vidim iza sebe da li ide kakav auto ili ne i nikad problema...
 
I kod nas bela 880 litara ide uvek na kabinu,nosi je mtz-ali ako se napravi kacenje kao na prethodnoj strani,zar nije toplink suvise nizak,tj teze kasnije nosi kada se prskalica podigne?
 
Kolega, imam istu prskalicu kao i ti i nisam primjetio da se ikud naginje. Kad ju na dvoriste spustim stoji ravno i moze se napuniti do vrha. Kad ju nosim ne podizem ju skroz jer onda ne vidim iza sebe da li ide kakav auto ili ne i nikad problema...
Pogledaj gde ti stoje donji bolcnovi, ispred ili iza rama, moja je 2006 god. a viđao sam na mlađim da je fabrički ispred kao što sam ja prebacio
 
Nisam siguran ali mislim da su ispred. Moja prskalica je negdje 2009.g.

Na to nisam obracao paznju, mislio sam da si ti svoje pomicao po visini, nisam ni primjetio ona mjesta za montazu ispod bureta...
 
Nazad
Vrh