Prskalice

JESSERNIGG :osmeh:

- - - - - - - - - -

22062014190.jpg
22062014189.jpg

22062014187.jpg
22062014188.jpg


- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na forumu. Imam problem sa prskalicom, Agromehanika Kranj od 330L. Jednostavno je prestala sa radom, Kada upalim kardan ne stvara pritisak, kada okrenem u polozaj da prskam isto nista, jednostavno ne radi. Nisam nikada imao problema sa prskalicom tako da i ne znam sta bi moglo biti. Kaze mi komsija da su najverovatnije otisle neke gumice ili membrane i da se njemu isto to desilo pre par godina i da je on poslao u Cacak kod Bate, oni mu zamenili neke gumice i radi normalno. Sta ciniti? Hvala unapred.
 
Pozdrav svima na forumu. Imam problem sa prskalicom, Agromehanika Kranj od 330L. Jednostavno je prestala sa radom, Kada upalim kardan ne stvara pritisak, kada okrenem u polozaj da prskam isto nista, jednostavno ne radi. Nisam nikada imao problema sa prskalicom tako da i ne znam sta bi moglo biti. Kaze mi komsija da su najverovatnije otisle neke gumice ili membrane i da se njemu isto to desilo pre par godina i da je on poslao u Cacak kod Bate, oni mu zamenili neke gumice i radi normalno. Sta ciniti? Hvala unapred.

membrane sto posto,a mozda su i klipovi kad rasturis samo ce ti se javiti,prosto je kao pasulj!
 
prvo skini crevo sa pumpe i vidi dolazi li tečnost ,ako dolazi tek tada rasturaj pumpu,malo mi je čudno da odjednom izgubi sav pritisak,ako odu membrane to se dešava postepeno i opet ima nekog malog pritiska, a kod vas koliko sam razumeo nema ništa
 
Poslednja izmena:
Ako može pomoć od administratora; imam .pdf Katalog rezervnih dijelova za prskalice Agromehanika, pa me zanima kako da ga stavim u "Downloads" ? Koliko vidim tamo ga nema...

Još bih želio zamoliti, ako netko ima uputstva za uporabu Agromehanika prskalica, da postavi onu stranicu sa sapnica/brzina/utrošak sredstva... Thx :osmeh:

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima na forumu. Imam problem sa prskalicom, Agromehanika Kranj od 330L. Jednostavno je prestala sa radom, Kada upalim kardan ne stvara pritisak, kada okrenem u polozaj da prskam isto nista, jednostavno ne radi. Nisam nikada imao problema sa prskalicom tako da i ne znam sta bi moglo biti. Kaze mi komsija da su najverovatnije otisle neke gumice ili membrane i da se njemu isto to desilo pre par godina i da je on poslao u Cacak kod Bate, oni mu zamenili neke gumice i radi normalno. Sta ciniti? Hvala unapred.

Prvo provijeri dali u ulju ima sredstva / vode (gdje se toči ulje, mora biti samo ulje)
Ako je ulje bijelo, onda je neka od membrana.
Ako nije, možda si vadio grane (na kojima su dosijedi ventila) i teoretski ih okrenuo naopako...
Opruga na regulatoru pritiska zna puknuti, ukoliko se ventil okrene na prskanje, a niti jedna grana sapnica za prskanje nije otvorena... (Strogo paziti na to da barem jedna grana prskalice bude otvorena!)
 
Hvala svima na odgovorima. Danas am skinuo pumpu. Membrane su se malte ne raspale, pomesala se voda i hemija sa uljem i verovatno kao posledica toga su pukle one dve polukruzne, aluminijumske(ili kakve vec), ne znam kako bi ih nazvao, sto nalezu na lezajeve ekscentricne osovine. Malo mi je cudno kako odjednom tako da se desi, nisam nista primetio. Prskao sam nesto pre nekoliko dana i oprao prskalicu, nisam nista primetio. Kada sam opet sada posao da prskam, nasuo vodu i hemiju, ukljucio da mesa i krenuo na njivu, kada sam dosao i pustio da prska vidim nista, nece. Verovatno je u tom radu od kuce do njive doslo do pucanja tih delova jer nije bilo podmazivanja pumpe. Gde bih mogao povoljno da nabavim ta dva dela, ako sam dobro objasnio sta je u pitanju? Mislim da nije nista komplikovano da se zameni. Imam i upustvo za upotrebu sa rezervnim delovima tako da mislim da cu nesto uspeti. Da napomenem da membrane imam rezervne tako da bi mi trebala samo ta dva polukruzna dela. Pokusacu sutra da slikam pa mozda okacim slike ako budem imao vremena posto ne znam sta cu pre od posla posle ovih poplava.
 
Ako ti nešto znači.... Citiram: Imam problem sa prskalicom, Agromehanika Kranj od 330L.

Sorry, utakmica i forum očito neidu ruku pod ruku :spavam:
@VetMed, 65 litarsku pumpu imam u dijelovima, poklonim ti je (ispravno što ti fali)., ako ti je autoput Zg-Lipovljani usput...

Prije 10-tak godina sam prvi puta rastavio tu pumpu...
Ako su otišle klipnjače, vjeruj mi, bez iskustva ćeš ih teško vratiti na mjesto. Potrebna je hidraulična preša, hrpa strpljenja, i kutija cigareta da se sve vrati tamo gdje je bilo :osmeh:

Ako ti treba katalog rezervnih dijelova, daj mi e-mail na PP
 
Poslednja izmena:
Sorry, utakmica i forum očito neidu ruku pod ruku :spavam:
@VetMed, 65 litarsku pumpu imam u dijelovima, poklonim ti je (ispravno što ti fali)., ako ti je autoput Zg-Lipovljani usput...

Prije 10-tak godina sam prvi puta rastavio tu pumpu...
Ako su otišle klipnjače, vjeruj mi, bez iskustva ćeš ih teško vratiti na mjesto. Potrebna je hidraulična preša, hrpa strpljenja, i kutija cigareta da se sve vrati tamo gdje je bilo :osmeh:

Ako ti treba katalog rezervnih dijelova, daj mi e-mail na PP
Pumpa je 60 L/min, nosi oznaku BM-2 Nije mi usput nikako, daleko sam ja, ali hvala u svakom slucaju. Pokusacu da to spakujem kad nabavim klipnjace, javicu konacan rezultat. Ako ne budem uspeo, trazicu majstora. Imam stampano uputstvo sa katalogom delova posto je kupljena nova, ali eto nije lose imati i u elektronskom obliku. Mozda nekome zatreba pa da pomognem. Nesto nije htelo da posalje PP, ne znam da li sam uspeo, poslao sam ti e-mail. Hvala jos jednom.
 
@VetMed, poslano, ali je privitak velik 6,45 Mb, ako ti mail ne prihvaća toliko velike privitke javi...
 
Nazad
Vrh