Prskalice

hy6ygu6y.jpg


azy7aqy4.jpg


Na ovoj moravinoj pumpi , ispod ovog crnog gumenog poklopca (membrane) ,na sredini ispod razvodnika ,koji je skinut sad ,da li treba da bude ulje ili specija iz rezervora ? pocelo tu da mi pusta ,zamenio sam je ,ali opet ,sad sam je zakenjao silikonom ,ali nisam siguran da li tu uopste treba da bude tecnos iz rezervora ili ulje ? da znam da li da je rasturam ili ne
 
Evo direktan odgovor iz Morave.
Ispod te membrane (uljna membrana) treba da ima čisto ulje SAE 30. Pukle su ti bočne memrane. Odvij zavrtnjeve sa bočnih poklopaca (tu gde su ventili), ispod su membrane koje su ti pukle jedna ili obe. Naruči ih od Morave ili kupi ih na pijaci i zameni. Preporučio bih ti da zameniš i ventile. A može da se uradi i servis u Moravi. Šta se najviše isplati i to je to.
2cnb404.jpg
 
Kod mene na prskalici je pukao bio akumulator pritiska (los odlivak) i kroz tu gumicu je mesala pumpa vodu i ulje.
Tako da moze i zbog toga da izmesa..
Kod mene konkretno nije postojao odusak na cepu pumpe, pa je usled pritirska pukla membrana i vratila emulziju u rezervoar. Imao sam srecu da se sve dogorilo dok sam podesavao prskalicu pre nego sto sam sipao pesticide.
 
Kako prepoznati istrosenost mesingastih dizni na Rau prskalici? Da li se dizne od mesinga vremenom istrose, i koliko kostaju nove dizne?
 
Ulje je SAE 30 i sipa se dok ne prekrije klip i klipnjaču. Nikako do vrha. Kada se sipa ulje, remenicu (glavno ratilo), okreći lievo-desno da se izbaci vazduh iz pumpe.
 
pozdrav ljudi imam problem na agromehaniki 440 litara izgubi mi pritisak u radu, znači normalno krenem prskati pritisak joj bude 3 bara i odjednom spadne do nule i počne da lupa pumpa, sve sam promijenio na njoj sve tri membrane kompletan remont uradio, ali eto ništa se promijenilo nije čim je malo veći gas ona isto izgubi pritisak morao sam stati smanjiti gas do kraja i ugasiti kardan pa ponovo upaliti i na ler gasu potrošiti vodu
 
pozdrav ljudi imam problem na agromehaniki 440 litara izgubi mi pritisak u radu, znači normalno krenem prskati pritisak joj bude 3 bara i odjednom spadne do nule i počne da lupa pumpa, sve sam promijenio na njoj sve tri membrane kompletan remont uradio, ali eto ništa se promijenilo nije čim je malo veći gas ona isto izgubi pritisak morao sam stati smanjiti gas do kraja i ugasiti kardan pa ponovo upaliti i na ler gasu potrošiti vodu

Ovo bi moglo bitii;
-crijevo od rezervoara do pumpe je kruto (dakle mora biti original, ili slično, ali u svakom slučaju elastično)
Ako nije dešava se nešto što ću C/P na Engleskom;

"Water hammer (or, more generally, fluid hammer) is a pressure surge or wave caused when a fluid (usually a liquid but sometimes also a gas) in motion is forced to stop or change direction suddenly (momentum change). A water hammer commonly occurs when a valve closes suddenly at an end of a pipeline system, and a pressure wave propagates in the pipe. It is also called hydraulic shock."

E, taj "vodeni čekić" može oštetiti ventile pumpe (iskustvo), ako se stavi kruto crijevo između rezervoara i pumpe

Ili to ili regulator pritiska...

A nadam se da nije filter...

- - - - - - - - - -

Da ti na poklopcu rezervoara ne napravi vakum možda,jesi ponjao poklopac?

I svi se grohotom nasmijaše! :bravo:

- - - - - - - - - -

Kako prepoznati istrosenost mesingastih dizni na Rau prskalici? Da li se dizne od mesinga vremenom istrose, i koliko kostaju nove dizne?

Samo vrijeme je mjerilo toga...
U svakoj vodi postoje minerali, koji će bilo koju dizu proširiti...
 
nema veze krutost creva nego hoce da se unutrasnjost creva(posto je dvoslojno a u sredini konci) od hemije pohaba,hemija ga vremenom nadgrize i odlepi se deo creva i kad se pumpa ukljuci taj komad koji se odlepio zatvori dotok i pumpa nema dobar dotok materije,napravi se jak vakum i pumpa hoce tad da se cuje......

- - - - - - - - - -

pogledaj jos u bure da ti nije upala zastitna folija od ambalaze ili onaj kartoncic od cepa pa ti zatvori rupu dole...
 
nema veze krutost creva nego hoce da se unutrasnjost creva(posto je dvoslojno a u sredini konci) od hemije pohaba,hemija ga vremenom nadgrize i odlepi se deo creva i kad se pumpa ukljuci taj komad koji se odlepio zatvori dotok i pumpa nema dobar dotok materije,napravi se jak vakum i pumpa hoce tad da se cuje......

- - - - - - - - - -

pogledaj jos u bure da ti nije upala zastitna folija od ambalaze ili onaj kartoncic od cepa pa ti zatvori rupu dole...

Daj, molim te, još jednom pročitaj moj post. I onda pitaj nekoga tko se razumije u hidrauliku, što to tamo piše :osmeh:

Nema Agromehanika nikakvo 2,3...100 slojno crijevo, nego posebno crijevo koje ublažava šok od naglog prekida dotoka fluida... Nema se na njemu što odlijepiti...

Buka pumpe nije od manjka fluida, nego od prevelikog pritiska.
 
Pozdrav ljudi!! Imam prskalicu sa nekom Slovenačkom pumpom koju je još otac kupio i nije koristio, nije mu dobro rasprašivala, jednostavno non-stop mu neka dizna nije lepo bacala, a ima ih 16. Nikako mu nije išlo to da sredi i tako je stajala u zapećku dok se ja nisam zainteresovao da je sredim jer je potpuno nova. Našao sam da su problem sita dizne. Uzeo sam od komšije njegova sita, zamenio sa mojim i prskalica fercera. E sad, šta je moj problem... Kod mene u Nišu nikako nisam mogao da nađem sita dizne kao kod komšijske prskalice. Potražio sam na netu... I sad na ovoj adresi ( nije reklama) http://www.kosmospromet.com/index.php/shop/sita-dizni-za-nisko-prskanje sita koja meni trebaju su 1184, 1185, 1251, 1252, 1385, 1431... EE sad, meni su sva ona ista, ali je očigledno da postoji razlika, počev od cene... Moje pitanje je, ako se neko razume u materiju u čemu je razlika između ovih sita i šta je najbolje da kupim??
Hvala unapred:ppozdrav:
 
Razlka između ovih sitanaca je ta šo neka imaju unutra prugu i kuglicu i izigravju nepovratni ventil sa sitom, i granulacija mrežice je veća ili manja. Ako koristiš dizne 0,2 onda uzmš sito sa malom ganulcijom. Ako imaš na prskaci sklop mlaznice sa protivkapajućim sistemom (to je ona navrka sa strane dizne za koju mnogi neznaju čemu služi) onda možeš da uzmeš sito bez kuglice i opruge.
 
Imam tu navrtku sa strane za koju priznajem da ni ja nisam znao čemu služi, hehe :osmeh: Sad znam, hvala na info-u Bojane :) Dizne koje koristim su 0.3. Da li uzeti sa standardnom granulacijom mrežice ili pak sa krupnom granulacijom? Bolji izbor bi bio??
 
Poslednja izmena:
ima granulacija za svaki promer dizne. uzmi odgovarajući. Većina stavlja najmanju granulaciju, što je sigurno sigurno je.
 
Nazad
Vrh