Prskalice

Dukej. Rec je o regulatoru kao sto je kacena slika pre dva dana, s elektroventilom, s tim da se na jedan elektroventil steluje otvaranje i zatvaranje (bese plavi na slici) a s onim zutim se na struju steluje pritisak, da bi to imalo smisla manometar je digitalni i ubacen u sklopu tog svega.
Sto se tice aragovih razvodnika (koji i ja imam) a ugradjeni su na lesko prskalice. Zeleni ventil je maksimalan pritisak, zuti (koji moze biti i elektro i rucni) je radni pritisak. Mesac je stalno pod pritiskom. Isto tako ako ima ispiranje boca u situ i taj je ventil pod stalnim pritiskom.
E sad da se vratim na stelovanje razvodnika. Prvo se sve raspusti, svi tockici ili elektro ventili. A sekcije zatvore. Pa se steluje zeleni ventil. Kod mene je na 8 bara. Pa se zatim steluje zuti ventil, kof njega treba da se upali u kabini elektro ukljucivanje (plavi elektro ventil. I tu se namesti radni pritisak.(ako nisam nesto pogresio do sad)
Onda se otvara jedna po jedna sekcija i na njoj se steluje pritisak, po zavrsetku se zatvara i otvara sledeca.
 
pe5uhynu


Evo slike regulatora s lesko prskalica. U principu je sve isto na svima. Kad je eletro podesavanje pritiska, onda umesto zutog tockica ima elektro ventil, tj motor koji odradjuje posao. Isto vazi i za svaku sekciju ponaosob.
ovde su mesac i ispiranje flasa fizicki odvojeni, ali su i dalje pod stalnim pritiskom.
 
Slika je isecena (jer s telefona kacim, da zadovolji 2mb)
A cerada stoji preko cele prskalice jer prskalica stoji vec vise od 10 dana napolju, nema garazu, cerada je podignuta za slikanje, i vracena.
 
Dakle regulator je ovakav:
21751664.jpg


U kabini imam ovakav "monitor" za upravljanje:
21751665.jpg





I sad ako mi netko može objasnit kako pravilno podesit prskalicu preko toga regulatora??
 
nasteluj ovako......ukljuci sve grane(naspi vodu) da prskaju,nasteluj obrtaje motora na kojima radis kao i pritisak na kojem prskas,i zatim nemoj pogasiti sve sekcije kako si radio vec pusti sve da prskaju pa iskljuci jednu i tu iskljucenu nasteluj da bude pritisak kao i sa ukljucenom,ponovo je ukljuci/iskljuci i proveri,kad je namestis ostavis je ukljucenu pa predjes na sledecu....i tako do kraja....
 
Zasto onda ja kontra stelujem? :) Meni u trenutku stelovanja je samo jedna upaljena. I pritisak koji joj nastelujem taj ce biti i kad je samo ona upaljena ili kad je dve ili sve.
 
Kod mene je pritisak u redu, tako da nemam potrebe to menjati. A s obzirom da i tako pise u uputstvu nemam nikak e pitrebe to menjati
 
Danger !!! Svaka pohvala,da sam juče umro,bio bi uveren da mi razvodnik neispravan kako je prskalica kupljena,i umro bi u neznanju,uzeo danas,naštelovao onako,i viđu vraga,sve ostaje isto u BRUCU, SVAKA ČAST :ppozdrav:
 
DANGER stvarno ste opasni :bravo:

Isto sam štelao prskalicu kako jje opisano i radi bolje nego prije..
Pritisak je puno stabilniji,i kad se zatvaraju sekcije ostaje isti..
 
Zasto onda ja kontra stelujem? :) Meni u trenutku stelovanja je samo jedna upaljena. I pritisak koji joj nastelujem taj ce biti i kad je samo ona upaljena ili kad je dve ili sve.

pa tu i pravite gresku veliku,na jednoj(bilo kojoj)sekciji se nesteluje radni pritisak(dovod materije) vec se steluje povratni vod,koliko da ispusta(falsira) pri preteranom pritisku i zato kad stelujete kontra nemozete da je izbazdarite,ne da se pravim pametan al nije mi jasno odakle mnogima ideja za kontra stelovanje,cak je neko od clanova bio ubedjen da se tu steluje pritisak na svaku sekciju koliko vode (materije ) da izbaci,pa ko bi to mogao postelovati,trebale bi menzure pod svaku diznu ili nositi celu prskalicu kod Zeravice na Bos sto da je bazdari,pritisak je jednak na sve grane(potrosnja vode) a na saraf se steluje kad se zatvori bilo koja grana da se pritisak neporemeti i zato kad sve sekcije rade zatvori se samo jedna i ako se pritisak popne na saraf smanjiti da bude kao i sa ukljucenom sekcijom,proveriti jos jednom i zatim tu sekciju ukljuciti i preci na drugu......

- - - - - - - - - -

Danger !!! Svaka pohvala,da sam juče umro,bio bi uveren da mi razvodnik neispravan kako je prskalica kupljena,i umro bi u neznanju,uzeo danas,naštelovao onako,i viđu vraga,sve ostaje isto u BRUCU, SVAKA ČAST :ppozdrav:

e ti si me iznenadio sad.......
 
Hvala........:sta: Šta danger ima od toga ??? Pouzdano znam da voli jagnjetinu i to na rumskom vašaru !!! Ne bi da izigravam advokata ali i ja sam mu dužan porciju......jagnjetine:osmeh: iz neke druge teme...
 
Dođi u nedelju u B. Topolu ima i tamo jagnjetine :)off_topic:) a ima i prskalica...........raznih
 
Koliko sam ja upoznao vlasnika ove radionice to je veoma korektan covek pa samim tim mislim da je i proizvod ok. Ja imam samo jedno pitanje moze li moj macan od 49 konja ovo da nosi puno tecnosti. Posedujem Štore 502.
 
Fino izgleda prskalica, šteta što nema slika i sa prednje strane, kao i sa raširenim granama (mada se razanaje da je reč o 5+5+4+5+5 sekcijama, naravno svaka ima svoj ventil). Mada, i ovako koliko se vidi grane mi deluju sasvim ok. Zanima me kako je rešen mešač, na slici se vidi da crevo ide na vrh bureta, nadam se da u buretu ima nastavak do dna jer mešač na vrhu ne valja... E da, je l' neko pitao koja je cena?
 
Nazad
Vrh