Prskalice

Služe da ti krila ne udare u zemlju ukoliko se traktor iz nekog razloga nagne na stranu (npr. jedan točak uđe u razor). Kopirajuće grane i u takvim slučajevima zauzimaju horizontalan položaj u odnosu na zemlju...
 
Kameni gde si uzeo i koliko si ih platio? kako su ti se pokazale u radu?
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima katalog delova Agromehanike? Konkretno me zanimaju dimenzije gumica u regulatoru pritiska. Ja imam onu knjigu koja je došla sa prskalicom, i tamo postoji skica delova regulatora i kataloški brojevi, ali nema ona legenda šta je koji broj (i u okviru toga dimenzije gumica). Za pumpe postoji legenda ali za regulator i razvodnik nema...
 
gde si ih kupio?


radoslav78z Kameni gde si uzeo i koliko si ih platio? kako su ti se pokazale u radu?

Pre neki dan krenem da prskam kad ono vetar krene....i naravno pukne mi film i uzmem ove injektorske. Neko je nekoliko strana unazad napisao da ko jednom proba injektorske dizne više se ne vraća na standardne, a ja bi isto to potvrdio.
Inače kupljene u Agrometal-u , cena 450 rsd + PDV.
 
Da li te dizne odgovaraju Lechlerovim ID ili IDK?

Po karakteristikama je u klasi IDK Lechler ili AIXR Tee Jet. A evo i Talianu je okačio link do Geoline dizni.....

ezk-twin-228x228.jpg
[/IMG] Bilo je u ponudi i ovih twin verzija ali sam se bojao zanošenja prilikom prskanja po vetru iako su injektorske !
 
radoslav78z Kameni gde si uzeo i koliko si ih platio? kako su ti se pokazale u radu?

Pre neki dan krenem da prskam kad ono vetar krene....i naravno pukne mi film i uzmem ove injektorske. Neko je nekoliko strana unazad napisao da ko jednom proba injektorske dizne više se ne vraća na standardne, a ja bi isto to potvrdio.
Inače kupljene u Agrometal-u , cena 450 rsd + PDV.
I ja sam bio primoran da ih uzmem (blago vetru on stalno duva :osmeh: i kise nikad vise) nema se vremena za biranje, stim sto je moja konstatacija da standardene (ja imam trojke) u idealnim uslovima mnogo kvalitetnije odrade posao...
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Ne brini ,takav je utisak jel su kapljice krupnije ali ne znaš koliko je odlazilo hemije sa vetrom, već par godina koristim vetropirke,I ne menjam ih nikako. Jedino ću za fungicide ubuduće koristiti te maglarice.
 
Po ceni idk lechler plastika je jeftinija od njih, a keramika skuplja. Da li su za toliko bolje?
Zna li neko cene tee jet-a ?
 
Ne brini ,takav je utisak jel su kapljice krupnije ali ne znaš koliko je odlazilo hemije sa vetrom, već par godina koristim vetropirke,I ne menjam ih nikako. Jedino ću za fungicide ubuduće koristiti te maglarice.
Zar nije bolje dići pritisak i usitniti kapi?
Kod standardnih ima i krupnijih i magle, dok su kod injektorskih ujednacene kapi!

A za sitnije sa fungicidima se slazem, lespse se okupa lisna masa!
 
TeeJet spray select
Aplikacija za android, mozda nekom bude od koristi , na osnovu brzine kretanja, sirine prskanja i kolicine vode , daje spisak preporucenih dizni , pritisak itd...
 
Koliko moze da stoji voda sa herbicidima u prskalici ostalo mi jos 1,5 kj danas da oprskam i uhvatila me kisa a najavljuju celu nedelju kisovito...
 
Koji standard? A3, PR1, PR3C, PR3CF ili neki peti?

PR-3

(ne znam koje je slovo u sufiksu, regulator je bez filtera, i bez regulacijskih ventila (samo razvodni ventili) - dakle najjednostavnija varijanta)

Konkretno me zanimaju ove gumice:

E 26014
E 26017
E 02586
E 13955
E 05205
E 02757
E 18790
019.10.035
 
По мом рачуну је 1,33333 лит/мин, ако су дизне распоређене на 50 цм. Зашто ми препоручује инјекторске дизне? Не би их никад користио, ако нема опасности од заношења (ветра).
 
Nazad
Vrh