Prskalice

Ako nešto znači, imam jednu prijateljicu koja studira hemiju i kako mi priča, posle svake vežbe dobijaju tetrapak čokoladnog mleka kako bi se očistili od negativnih efekata hemikalija.

Velika vecina pesticida su organska jedinjenja koja su liposolubilna (dobro se rastvaraju u mastima) a u mleku ima mlecne masti sto moze ubrzati eliminaciju istih iz organizma ali ne uvek, zato nije lose imati onaj broj memorisan, toksikologija je dosta siroka oblast hemije, a stalno se izbacuju novi pesticidi. Gde ti to studira drugarica da odem i ja, nama nikad nisu davali cokolino posle vezbi. ;-)
 
Koje dizne koristite 2,3 ili 4...Zanima me koje se za sta koriste ili nema nikakve veze ?

- - - - - - - - - -

Koje dizne koristite 2,3 ili 4...Zanima me koje se za sta koriste ili nema nikakve veze ?
 
Kažu da je najbolje zapaliti cigaru,duvanski dim pokupi otrove iz pluća
a rakicom denzifikovati želudac
:haha:
Montoya druze to sve moze, mada ne verujem da ima ikakvog efekta, samo po zavrsetku rada sa hemijom kada se istusiras i dobro operes ruke inace moze biti kobno. Cigareta moze biti nacin unosenja otrova direktno u krvotok, znam za slucajeve da su ljudi pusili dok su radili sa kukuruzom tretiranim furadanom i umalo izgubili glavu.
 
Druže nemaš smisla za humor...

Mozda nema jos neko ko ovo cita pa pomisli da to je to dobro, nisu to stvari za salu, glava je u pitanju. I medicina i hemija mi je struka pa sam se nagledao svakakvih slucajeva. Uzgred, popravio sam sat, mada se tesko to moze zvati popravkom, majstor mi nije namestio sajlu kako treba. Izvinjavam se za off.
 
Samo da ispravim sopstvenu gresku, taj injektor na prskalici sluzi i za zatvaranje bureta kad se vuce voda iz kanala recimo, nece tecnost da izcuri i moze slobodno da se ocisti filter , ALI samo ako je mandzetna izpravna , kod mene jeste a recimo kod drugara nemoze i hoce dosta da curi.....sad jasno! A evo slike ovih silnih kurtona koji su mi juce pravili glavobolju.....
fnykp0178.jpg
[/IMG]
 
Unutrašnji prečnik 40mm debljina gumice 3.8mm. Kanal u koji upada gumica je 42mm. Znači gumica može biti 40-41mm a debljina 3.8-4mm.
 
Hvala Siniša!

Još jedno pitanje. Kad sam pre nekoliko dana vratio pumpu na prskalicu (skidam je pred zimu da istočim vodu iz nje), vidim da mi kazaljka manometra vibrira na +/- 0,1bar (regulator je namešten na 3 bara a kazaljka vibrira između 2,9 i 3,1 bara). Pokušavao sam danas da eksperimentišem sa pritiskom u vazdušnoj membrani i ništa se ne menja (probao sam sa mnogo kombinacija pritiska u vazdušnoj membrani od 0,7 do 3 bara), odnosno malo su veće vibracije kazaljke kad je manji pritisak u vazdušnoj membrani ali zanemarljivo. Po diznama se ništa ne primećuje, odnosno ravnomerno rasprskavaju vodu.

Da li je moguće da je to klaćenje kazaljke možda zato što je iscurio glicerin iz manometra, i gde može da se nabavi taj glicerin pošto na manometru ima gumeni čep kroz koji bi trebalo da može da se uspe glicerin u njega (nisam nikad to radio)? Ako nije do glicerina, imate li ideju šta je problem pošto je prošle godine kazaljka tek minimalno drhtala (tek negde +/- 0,05bara ili čak i manje, a pritisak u vazdušnoj membrani je bio oko 1,5 bar)? Pumpa je Agromehanika 105l.
 
glicerinsko ulje trazis ja ga uzimam zimi i za mazanje keder gume od auta,traktora jel onda ne smrzava i ne kida se.:off_topic:
 
Pre ce biti da neki ventil nece 100% da radi nego taj glicerin u manometru.:ppozdrav:

To sam i ja mislio... Ima li šanse da se on sam od sebe namesti, ili da rasklapam pumpu? Mada mi se to ne radi, jer sam jednom to već radio i prilično teško uđu one plastične cevi jedna u drugu...
 
Nazad
Vrh