Prskalice

Gde ima da se kupi nosac tj kuciste filtera za rau prskalicu 440 l ?? Ono sto ide ispod prskalice
 
Toga ima kod bilo kog prodavca opreme za prskalice.
Hm... Isti problem sam imao ranije. Ako se radi o klasičnom sifonu starog tipa koji se više ne proizvodi. Kod prodavaca delova za prskalice ćeš naći nešto slično originalno rau rešenju (manje-više) ali to opet nije baš najbolje rešenje. To je ova varijanta. Gornji desni ugao "Š:700"
morava3.jpg
Najbolje je da umesto tog starog nosača ubaciš injektor (slike istog su kačene na prethodnoj strani teme a na ovoj je ozačen sa "Š:702") pa ćeš imati mogućnost čišćenja filtera bez rastakanja prskalice a takođe ćeš moći i da povlačiš vodu iz kanala i moćeš i da ispuštaš vode koliko hoćeš iz bureta i kad hoćeš. Za jednu-dve hiljade je skuplja varijanta ali u potpunosti opravdava cenu. Usput kupi i drugo crevo jer će ti trebati crevo većeg promera i koleno od fi35 koje ulazi u pumpu ako ti je fi25 prečnik izlaza iz kolena što ulazi u pumpu jer ćeš verovatno dobiti da je na strani pumpe koleno fi25 a na strani injektora fi35. To je ako ne uspeš da nađeš injektor sa istim ulazom kao što je tvoje crevo ali ako uspeš da nađeš injektor onda sa izlazom za fi25 samo izbaciš stari sifon, ubaciš injektor, namontiraš crevo i gas.
 
Gde ima da se kupi nosac tj kuciste filtera za rau prskalicu 440 l ?? Ono sto ide ispod prskalice


Pre par godina sam uzeo u Best co Vrbas, ali kako sada ne drzi vise za Rau prskalice, jedino ti ostaje vasar u Rumi.Video sam da se tamo prodaje mislim da je cena 110-120 eura, sve kompletno, ventila, casa i sito.
 
Pa nemam ja vremena do Rume treba mi sad još nešto da završim jbg . Zvao sam ove iz St Pazove Agro neki kako se zvaše znaju o čemu se radi nemaju ,zvao iz Vojke neki rade te plastične delove za prskalice kojekakve i nemaju . Jbg!!!!!!

- - - - - - - - - -

Agro art se zove ta a ima još jedna Mlaz se zove zvao imaju navodno cena mi sumnjiva 1000 din sve sve komplet idem ujutru da vidim objašnjavali se preko tel on kaže to je to i kako se kači i gde i fi itd itd nadam se da je to to.
 
Pa nemam ja vremena do Rume treba mi sad još nešto da završim jbg . Zvao sam ove iz St Pazove Agro neki kako se zvaše znaju o čemu se radi nemaju ,zvao iz Vojke neki rade te plastične delove za prskalice kojekakve i nemaju . Jbg!!!!!!
Agrocentar Ruma,kompletan asortiman rezervnih delova za sve tipove prskalica 062646260.
 
Kupio danas neke stvarčice čovek ima sve i svašta za dosta tipova prskalica ,firma Mlaz iz St . Pazove
 
Hvala Siniša!

Još jedno pitanje. Kad sam pre nekoliko dana vratio pumpu na prskalicu (skidam je pred zimu da istočim vodu iz nje), vidim da mi kazaljka manometra vibrira na +/- 0,1bar (regulator je namešten na 3 bara a kazaljka vibrira između 2,9 i 3,1 bara). Pokušavao sam danas da eksperimentišem sa pritiskom u vazdušnoj membrani i ništa se ne menja (probao sam sa mnogo kombinacija pritiska u vazdušnoj membrani od 0,7 do 3 bara), odnosno malo su veće vibracije kazaljke kad je manji pritisak u vazdušnoj membrani ali zanemarljivo. Po diznama se ništa ne primećuje, odnosno ravnomerno rasprskavaju vodu.

Da li je moguće da je to klaćenje kazaljke možda zato što je iscurio glicerin iz manometra, i gde može da se nabavi taj glicerin pošto na manometru ima gumeni čep kroz koji bi trebalo da može da se uspe glicerin u njega (nisam nikad to radio)? Ako nije do glicerina, imate li ideju šta je problem pošto je prošle godine kazaljka tek minimalno drhtala (tek negde +/- 0,05bara ili čak i manje, a pritisak u vazdušnoj membrani je bio oko 1,5 bar)? Pumpa je Agromehanika 105l.

Pre ce biti da neki ventil nece 100% da radi nego taj glicerin u manometru.:ppozdrav:

Danas sam pogledao ventile i nema ništa što bi ukazivalo na neku grešku. Sve opruge su čitave, nema ništa što bi učinilo da ventil ne dihtuje dobro (npr neka prljavština ili oštećenje ventila), one plastične korpe su takođe ok... Kad sam sklopio pumpu isto radi, ponovo igra kazaljka manometra. Ima li neko još neku ideju šta da gledam?
 
Danas sam pogledao ventile i nema ništa što bi ukazivalo na neku grešku. Sve opruge su čitave, nema ništa što bi učinilo da ventil ne dihtuje dobro (npr neka prljavština ili oštećenje ventila), one plastične korpe su takođe ok... Kad sam sklopio pumpu isto radi, ponovo igra kazaljka manometra. Ima li neko još neku ideju šta da gledam?

Zaboravio sam da kažem da je i manometar dobar. Menjao sam ga sa novim i isto pokazuje. Sutra ću rasklopiti i regulator, pa da vidim na šta ću naići...
 
Oprostite ako sam promašio temu, pisali ste o nekakvim kopirnim granama na prskalici, za što one služe?
 
Nazad
Vrh