Prskalice

Kad je ručica u položaju kao na slici onda iz bureta ne bi smelo da curi...jedino ako je gumica dotrajala...
 
Ovo sto je mindjusar napisao se stavno stanje nazalost, jer ako je bure pun nema gde da se zatvori da bi se moglo filter ocistiti...nazalost.Sutra cu da slikam te kurtone sto mi je skroz zacepio filtera!
 
Dali postoji izmedju ovog injektora i buradi neki ventil, slavina da se stavi, zapusilo mi se sito i nikako da ga ocistim? Naravno kad je bure bilo pun otrova....

Mislim da je to standardni navoj 5/4",tako da ti treba kuglični ventil i jedna dupla nipla,malo teflon trake,i to je to

Je te kesice stavljam na kraju,u punu prskalici,ali u SITO,i onda dižem-spuštam sito dok nevidim da se rastopilo
 
Ovo sto je mindjusar napisao se stavno stanje nazalost, jer ako je bure pun nema gde da se zatvori da bi se moglo filter ocistiti...nazalost.Sutra cu da slikam te kurtone sto mi je skroz zacepio filtera!
Ovaj ventil treba da ima tri položaja:
1. ručica skroz izvučena- usisava iz bureta
2. ručica na pola- ispuštanje tečnosti
3. ručica skroz unutra (kao na slici)- mogućnost punjenja prskalice sa usisnim crevom.
Kada se nalazi ručica u 3. položaju AKO JE ZAPTIVNI PRSTEN ISPRAVAN I OPRUGA UNUTAR PRSTENA može se skinuti sito.
 
Kod nas na prskalici postoki ventil ispod bureta okrenem ga na poala i sve je zatvoreno. Mogu da radim sta hocu. A ja midlim da voda bi trebala da stane kad se skine poklopac injektora onda ventil bi trebao da se zatvori, u tom polozaju je i kad vuce vodu prskalica u sebe. Nisam 100% siguran. Ali mislim da je tako.
 
Sutra ujutro punim bure sa cesme i sve cu da isprobam! Hvala svima za savete!!!!:ppozdrav:

p.s. Idem da spavam, najeo sam se otrova, popio vec litar mleka....::lose::
 
Da li neko zna dimenzije gumice koja se nalazi ispod šnale kod ručice injektora?


free image host

Malo mi kaplje na toj šnali, pa bih da to saniram. Samo, ako se kupuje ta gumica po kataloškom broju onda bude bezobrazno skupa, dok je identična takva, kupljena prema datim dimenzijama, višestruko jeftinija. Imao sam sličan problem, ali mi je kapljalo na šnali gde je poklopac sita (isto na injektoru). Kad sam u prodavnici tražio gumicu baš za to mesto, bila je prilično skupa. Odustao sam i čekao sajam da tamo kupim. Na sajmu sam je našao jeftinije, ali ne mnogo, i kupio. Posle sam video da kao O ring ta gumica mnogo manje košta...
 
U nekim slucajevima trovanja se ne preporucuje izazivanje povracanja. Procitajte svaki put etiketu pre nego sto krenete da radite sa novim pesticidom, nemojte da vas mrzi. Nikad na njivu bez balona ciste vode ako nemate bure na prskalici za pranje ruku, u najvecem broju slucajeva samo razblazivanje vodom ce pomoci. Nije lose da uvek imate sa sobom mobilni sa ukucanim brojem call centra VMA za trovanje 011662381
 
Ako nešto znači, imam jednu prijateljicu koja studira hemiju i kako mi priča, posle svake vežbe dobijaju tetrapak čokoladnog mleka kako bi se očistili od negativnih efekata hemikalija.

Što se tiče injektora, trebalo bi da u krajnjem položaju da je moguće slobodno izvaditi sito napolje (kada je ručica ugurana skroz unutra). Baš sam danas to radio a inače je injektor star jedva 2 nedelje.
 
Nazad
Vrh