Prskalice

Razvodnik je po meni u redu otvarao sam ga i cistio nema nikakvih ostecenja kupljen pre dve god u Agrotrade Backi Jarak reagovao je cim malo zavrnem ili odvrnem onaj crveni ventil,pumpa nije dirana pa jedno 10 godina a i UDARA nekako kad radi specifican i jak zvuk koji mi se uopste ne svidja.Nikad nisam radio oko te pumpe jedino da je otvorim i pregledam membrane semering,sta je desava kad pukne membrana kako se manifestuje taj kvar na prskalici?
 
@ KR
Odlično odradjeno.
Od čega je kućište i kakvi su lezajevi?
Da li znaš koliko košta fabrička kopirna grana, a koliko će tebe koštati?
 
@ KR
Odlično odradjeno.
Od čega je kućište i kakvi su lezajevi?
Da li znaš koliko košta fabrička kopirna grana, a koliko će tebe koštati?
Kuciste sa lezajevima ti je zapravo komplet glavcina od yuga/stojadina/zastave.Samo kuciste je oko 1100din,novo u prodavnici sa sve lezajevima.
Ostali materijal,u profil i plocevine sam imao kod kuce,ali iskreno,tesko da sa tim materijalom,farbom,elektordama,strujom,oprugama i mojim radom moze preci preko 100e.
Kao i sto sam pisao,patent je odavde ukreden i jedina razlika sto je kod mene(na nagovor clana kum),taj klateci nosac krila,centar glavcine je postavljen malo gorije,sto moze da se i na slikama vidi.
Ostaje da se vidi da li funkcionise,nadam se da da,kao i sto me clan zeljko025 ubedjuje da je on zadovoljan,nadam se da cu i ja biti.

Original kopir za prskalicu je nepunih 900ena.Tako da onda sama prskalica izadje oko 2250e.
A mene za sada kosta 1440e+100e.
 
Kirs ja mislim da ovaj tvoj sistem za kopiranje ima da ti razvali celu konstrukciju na prskalici. Ti si ga napravio svojski i domacinski , ali dzabe kad su ovi u Agromehanici stedeli na materijalu.
 
Da li će radi voleo bi da prokomentariše član Zeljko 025 od koga je KR pozajmio patent.:ppozdrav:
 
Kirs ja mislim da ovaj tvoj sistem za kopiranje ima da ti razvali celu konstrukciju na prskalici. Ti si ga napravio svojski i domacinski , ali dzabe kad su ovi u Agromehanici stedeli na materijalu.
Ako mislis na mene,po meni konstrukcija sto sve to nosi je ok snazna.Ne bi trebalo da bude problema,nadam se.

@nikola indjija
Moguce,dok ne probam necu nista znati.Mada eto,ima clanova koji su pravili,jos na prvim stranam,pa kazu da su zadovoljni.
 
Evo i da se ja javim,ima dosta nas na forumu koj imaju slicne ko moje prskalice i savetovali me da gde i kako da ojacam krila na pojedinim mestima,ali ja to nisam odradio cisto da vidim da li ce negde da puknu,medjutim evo dve sezone je odradila i oko 100kj je poprskala i nigde nista nije puklo a ni pokrivilo,sto ne znaci da nece,ali nigde ne zurim i ne jurcam po njivi pa mislim da do takovog nekog pucanja nece ni doci. Sto se tice kopirnog uredjaja rekao sam Kisu sta treba da promeni da bi poboljsao njegov rad,kod mene radi ali nisam skroz zadovoljan i rekao sam mu isto da tacku na kojjoj se klate krila pomeri sto vise gore i da pokusa da nabaci nekakav teg da bude kao klatno da bi krila jos u odredjenom procentu umirio,ali da pokusa i sa oprugama da se igra i izbusi im nekoliko pozicija i trazi njihovu bolju poziciju tj da ih zategne ili otpusti.
 
Jos nesto da dodam.
Meni je potpuno jasno,da taj nas sistem nece funkcionisati kao original od neke prskalice.
Ali ako on uspe da smiri krila i ublazi udare i pri tome,bar malo kopira teren,onda smo mi maximalni pobednici.
 
Membrana je dobra,ulje je cisto nije pomesano sa vodom,jedino malo flisuje kod osovine kardana ali zanemarljivo.Moram pregledati regulator jos jednom da nije pukla neka gumica.Na pumpi uopste nema oznake pise samo 11 JC 83.Postoji zig Agromehanike na poklopcu membrane.
 
@Kish, zeljko, isti ovakav sistem kao sto je ovaj vas sam video kod jos jednog clana, stim sto je on gore montirao motor od tv antene i elektricnim putem pozicionira krila kako mu odgovara. U kabini traktora ima dva dugmeta kojima regulise polozaj krila. Kad sam video nisam mogao verovati kako jednostavno a odlicno funkcionise.
 
@Kish, zeljko, isti ovakav sistem kao sto je ovaj vas sam video kod jos jednog clana, stim sto je on gore montirao motor od tv antene i elektricnim putem pozicionira krila kako mu odgovara. U kabini traktora ima dva dugmeta kojima regulise polozaj krila. Kad sam video nisam mogao verovati kako jednostavno a odlicno funkcionise.
To je od clana dicki.
Steta sto on covek vise ne pise,jer je on medju prvima i prikazao taj sistem.
Ima i slika na ovoj temi,cini mi se pod 8.stranicom.
 
Treba kopirati ona dva španera koji idu u original ugradnji kopir krila.Krila mora da budu striktno u balansu.Na njih nivelišeš da ravno stoje tj. da neko ne vuče prevagu.
 
Здраво свима.
Шта мислите о Бата прскалицама?
Хтео бих да купим за прскање крушке, па ме занима да ли да узимам ону са вентилатором или обичну са дизнама...

било која увозна половна је болја од његове нове
 
Treba kopirati ona dva španera koji idu u original ugradnji kopir krila.Krila mora da budu striktno u balansu.Na njih nivelišeš da ravno stoje tj. da neko ne vuče prevagu.

Zato kad radis na grbavim terenima jedan spaner zamjenis malim dvoradnim hidraulicnim cilindrom da namjerno iz kabine mozes krila izbaciti iz centra. Moj kolega je tako napravio i funkcionira mu savrseno.
 
@bobo ako su kopir krila na prskalici mislim da nema potrebe za komplikacijom preko hidraulike
 
Nazad
Vrh