Prskalice

Jos da dodam,na snimku ja 2-3 puta zanjisavam krila,tako da to mozda jos vise deluje da se dugo klate.
 
@dukej
ja sam prvi napravio taj sistem sa motorom satelitske i mogu ti reći da nemam nikakvih problema sa praćenjem redova i nivelacijom, doduše redovi su na 70 cm ,tasteri su veći i na dohvat ruke,manometar sam sproveo u kabinu i nemam potrebe da se okrećem skroz nazad .Ventile za isključenja krila i ventil regulacije sam podigao višlje za oko 50 cm tako da su mi u ravni sa donjim delom zadnjeg stakla na 539.
Prskam drugom na 1250 obrtaja i 3 bara bez problema.
Član dicki (moj zet) je osmislio taj drugi klateći nosač sa yugićevom glavčinom točka i planirao je da stavlja hidraulični ventil i creva pa kada je izračunao koliko bi ga to koštalo odustao je od te varijante dok sam ja patentirao sa satelitskim motorom a kasnije i on...:ppozdrav:
 
Sta mislite o Wirax prskalicama ,jel poseduje neko ovakvu ili slicnu od 600 ili 800 l
prskalica-wirax.jpg
 
To nije Wirax,to ti je briadzik ili tako nekako.Ima je clan petar84,pisano je o njoj.
Nisu lose,s'obzirom sta se dobije uz nju,ali lik koji to prodaje tvrdi jedno,a u prirodi je nesto drugo.
Tvrdi da ta od 600lit ima kopir,medjutim nema ga.Skuplja verzija od 800lit je vec ima.
 
Biardzki. Ne znam šta sad ima u ponudi ali kod nas u selu ima od 600lit sa kopirnim krilima.
Membrana u pumpi im crkne na svakih 300 možda 400kj (ako sam dobro zapamtio,ali otprilike je toliko). Razvodnik,tj ručica za uključivanje-isključivanje je crkla nakon... Pa nekih 4 godine rada,ali je to nezahvalno tako gledati jer za to vreme ručica je uključena i isključena zilion puta jer su mu njive jaaaako usitnjene tako da to ne bih smatrao manom. Ne sećam se da je imao nekih većih problema sa krilima.... Možda negde neki var i pojačanje,ali ništa strašno. Da je bilo nešto žešće sećao bih se.... Ventili u pumpi.... Samo jednom je pukla opruga jednog ventila pa sam mu ja nešto na brzinu nabudžio a kasnije je kupio original ventile.....
Sve u svemu sasvim pristojna prskalica ali ako je cena ostala ista. A mislim da je koštala 1250e sa kardanom.
 
Taj lik dize-spusta cenu kako mu se cefne,meni je dok sam ga bio maltletirao,od 1450e spustao do 1300e u rasponu od 15.septembra do negde pred kraj oktobra.
Drugar i clan kum ima takvu od 600lit iz 2008 i manje vise je imao tih problema sto je i sinisa1979 naveo.Ali ima pravi kopr.
Ja sam hteo tu od 600lit i preko telefona je tvrdio da ima kopir,medjutim,kada smo otisli,on tvrdi da ima,mi ne.
Jer bi i laik uvideo razliku izmedju one iz 2008 i ove "kao nove."
 
ja sam prekopirao orginal sa rau prskalice od 12 metara ako imas negde da vidis nemogu sad da slikam zavucena mi je prskalica u supi nemogu da joj pridjem ima na internetu slika od rau prskalice da vidis njen sistem meni licno se vise svideo nego na agromehanici
 
To tako nece raditi ni po asfaltu a ne po neravnom terenu! Pogledaj malo kako su to slovenci resili na agro mehanikinim granama.
 
evo ima u polovnim automobilima covek prodaje rau prskalicu u temi ,ostalo, strana 8 takav sam ja sistem isti opravio samo sto su moji amortizeri manji zato sto su manje grane

- - - - - - - - - -

Aron brate da to ne ljulja previse?
nemoze neda joj amortizer on polako ublaziva udar tako da nemoze da ljulja previse da nisu slovenacke prskalice napravljenje bolje od rau prskalice
 
to su amortizeri, a ne opruge. Znaci amortizeri ako na automobilu

- - - - - - - - - -

*kao na automobilu
 
Sta nece raditi

Opruge ce se ponasati suprotno od onoga sto si zeleo postici a to znaci da ce se ljluljati kao ljuljaska. Moras imati nesto kao amortizer ali bolje pogledaj kako je to fabricki uradjeno. Sad bi ti ja slikao kako je to kod mene na agro mehanici reseno samo sto je skroz do zida pa ne mogu uslikati. Nema opruga, samo jednostranicni trougao na kome visi cela grana. Prosto jednostavno.
 
ja sam i rekao amortizere a ne opruge od fijata brava oni nisu ni mekani ni tvrdi taman kako treba ja sam bio na najlonu i birao sam kakve hoces ali su ovi bili najbolji i super mi se pokazalo
 
Nazad
Vrh