Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Bice problem pokriti sve sa tih 100l/h ako na ostalo ide regularna cena. Ja na gazdinstvo imam prijavljeno oko 50% povrsina koje radim i za koje mogu dobiti to gorivo i ako ostatak bude po punoj ceni bice u proseku ~170 din/l ali i to je nesto bolje nego sto je bilo.
 
Što se tiče ove dvojice...
Nisu oni izlazili ni na prošle proteste ,samo su iskoristili majske proteste da ućare.
Ova dva udruženja nisu bili ni za prosipanje mleka (šabac ,sajam ,mrčajevci ,beograd) već za civilizovane pregovore sa predstavnicima nadležnih organa.
Što se tiče inicijative , ima ambiciju da pogasi sva druga udruženja i aktivno radi na tome.
Jel znas mozda sta je Vasic konkretno ucario u tim majskim protestima?

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Citajuci ovo ovde i slusajuci ljude u okruzenju zakljucak je sledeci : "NIJE SE RODIO KO JE NARODU UGODIO"

Smatram da bi udruzenje Inicijativa za opstanak poljoprivrede trebala da napravi radikalne poteze,zar niste nista naucili od ove sadasnje vlasti?
Prvo: da prestanu sa pokusajima da budu narodni heroji,jer nece biti
Drugo: da bi izasao na proteste moras biti clan udruzenja
Trece: boriti se samo za interese clanova udruzenja(nezadovoljnih poljoprivrednika) i sve sto se dogovori pregovorima da se odnosi samo na clanove udruzenja.

Mislim da bi ovi radikalni potezi povecali broj nezadovoljnih ljudi a smanjili broj pametovanja.

Pa kad se uspostavi odnos reprociteta izmedju udruzenja i poljoprivrednika druga ce se pesma pevati.

Znaci nisi clan udruzenja,nisi nezadovoljan neces na proteste neces ni dobiti benefit za koji su se ljudi borili.

Da li su ljudi na forumu svesni da ako se ispostuje bilo sta od dogovorenog da se to postiglo sa 1% nezadovoljnih poljoprivrednika?!
Gde ste u svetu pregovaranja videli da se nesto postizalo a da iza sebe imas 1% podrske?

Inace ovim pute pozdravljam gospodina Slankamenca koga izuzetno postujem.
 
Znaci da su oni svesni vise nego iko sa kojim % se protestovalo!
Zasto se onda palimo da ce nam ispuniti sve obecano?!
Samo da lako ne ispadne ludo radovanje!
Ja ovima ne mogu da verujem od usta do kasike. Suvise bajno zvuci da bi tako ispalo!
No, i ovo ce izaci na videlo!
 
Jedno mi nije jasno , a slicno je i ovde . Kako neko misli da bi mogli svi poljoprivrednici izaci zajednicki na proteste ? Ratari , stocari , vocari,.. hobi i redovni ? ....
Pa valjda je jasno da su to suprotne strane u ovom slucaju . Agrarni budzet je tolki kolki je , a niko nije ni pomenuo povecanje . Znaci za bilo koji zahtjev u vezi subvencija mora se od nekoga uzeti da bi se drugom dalo .
 
Tako je. Sad su počeli da se javljaju oni čije pumpadžije nisu pratili instrukcije pa im sipali koliko god može da stane a sad im kao malo 400l.
Jako bitna stvar za dogodine je ta što će u refakciju moći da uđe gorivo sa svake pumpe jedino što tamo nema ove povlašćene Nis cene već kako se dogovorite sa pumpadžijom ako uzimate na više.
Treba napuniti sve lagere kod kuce do 01.01
 
Jedno mi nije jasno , a slicno je i ovde . Kako neko misli da bi mogli svi poljoprivrednici izaci zajednicki na proteste ? Ratari , stocari , vocari,.. hobi i redovni ? ....
Pa valjda je jasno da su to suprotne strane u ovom slucaju . Agrarni budzet je tolki kolki je , a niko nije ni pomenuo povecanje . Znaci za bilo koji zahtjev u vezi subvencija mora se od nekoga uzeti da bi se drugom dalo .
80% sigurno cine cisti ratari, a i stocari se dobrim delom bave ratarstvom.
 
Kako ste samo zakomplikovali stvari...Držeći se samo one narodne da gde je puno babica, deca su kilava, za očekivati je da na kraju od svega ovoga ne bude ništa....Balkanski rogovi u vreći...Nikada složni, zato smo ovako i prošli kako smo prošli kroz istoriju...Godina 1355. umire car Dušan, srpsko carstvo se raspada...Godina 1389.gine sultan Murat, tursko carstvo živi još 500 godina, mislite malo o tome...
 
Citajuci ovo ovde i slusajuci ljude u okruzenju zakljucak je sledeci : "NIJE SE RODIO KO JE NARODU UGODIO"

Smatram da bi udruzenje Inicijativa za opstanak poljoprivrede trebala da napravi radikalne poteze,zar niste nista naucili od ove sadasnje vlasti?
Prvo: da prestanu sa pokusajima da budu narodni heroji,jer nece biti
Drugo: da bi izasao na proteste moras biti clan udruzenja
Trece: boriti se samo za interese clanova udruzenja(nezadovoljnih poljoprivrednika) i sve sto se dogovori pregovorima da se odnosi samo na clanove udruzenja.

Mislim da bi ovi radikalni potezi povecali broj nezadovoljnih ljudi a smanjili broj pametovanja.

Pa kad se uspostavi odnos reprociteta izmedju udruzenja i poljoprivrednika druga ce se pesma pevati.

Znaci nisi clan udruzenja,nisi nezadovoljan neces na proteste neces ni dobiti benefit za koji su se ljudi borili.

Da li su ljudi na forumu svesni da ako se ispostuje bilo sta od dogovorenog da se to postiglo sa 1% nezadovoljnih poljoprivrednika?!
Gde ste u svetu pregovaranja videli da se nesto postizalo a da iza sebe imas 1% podrske?

Inace ovim pute pozdravljam gospodina Slankamenca koga izuzetno postujem.
Браво. Управо тако. Осули онда дрвље и камење на Стиг што су узели ђубриво за себе,а они сами ишли на протестесте и блокирали путеве. И онда њих нападају баксузи који су седели кући,што нису добили и они.
 
Браво. Управо тако. Осули онда дрвље и камење на Стиг што су узели ђубриво за себе,а они сами ишли на протестесте и блокирали путеве. И онда њих нападају баксузи који су седели кући,што нису добили и они.
То више личи на протекцију. Је ли се паре дају из буџета ? Дају се. Онда има да важи за све, а не само за неколицину газдинстава из неког удружења. Значи сад ми неки да се скупимо и тражимо 500 евра по хектару само за нас. Држава се у том случају приказује јако неозбиљном. Не може то тако.

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
 
То више личи на протекцију. Је ли се паре дају из буџета ? Дају се. Онда има да важи за све, а не само за неколицину газдинстава из неког удружења. Значи сад ми неки да се скупимо и тражимо 500 евра по хектару само за нас. Држава се у том случају приказује јако неозбиљном. Не може то тако.

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
Ne samo da si u pravu , nego neka mi nadje neko bilo koji clan zakona ili uporiste da drzava , ili ministarstvo isplacuje ili daje nekome , a nekome ne sa obzirom na proteste ili slicno ? Kako mislite da bi to drzava mogla izvesti i kad bi htjela i kad bi ttebalo tako ?
 
neka pametni doticni kaze gde je on bio na protestu???

sta je dogovoreno i kada ce to biti navodno isplaceno?

ne postojeca tehnicka vlada i potpis ciji? Brnabicke ili Tanaskovicke?
gde ce one biti posle 17tog aj mi recite? vezane za fotelju ili....????

apsolutno se jos nista nezna,da li ce ici za sve subvencije??? zna li neko?
ovo za gorivo,svako gazdinstvo u ogromnom minusu ko nema preko 25h

da ne pricam o ovima sto su protestovali do 100h a na kraju nece prijaviti ni 30h jer im nece dati arendasi tj vlasnici,a o arendama da ne pricam
 
Uz privatne poruke sada i javno molim moje pratioce da mi ne šalju skrinšotove i linkove ka porukama koje se pišu na forumu, uopšte me ne zanima šta ljudi koji nisu upućeni u temu razglabaju. Kad sam već tu da odgovorim na dve stvari :
Neko je pisao kako je reklamna agencija Čuvari Groba jedina izašla na proteste u proleće 2022 i samim tim što su dobili đubrivo po smanjenoj ceni nije nekorektno.
Kao i sve što izlazi iz te reklamne agencije, ni ovo nije tačno.
Tada su na proteste izašli poljoprivrednici iz Banata, ekipa oko Kleuta i Rakića i verovali ili ne iz Srbobrana je bila ekipa koju je predvodio Grujić preduzetnik. Čak je bilo nešto i u Bogatiću a naravno, đubrivo su dobili jedino Čuvari. Vidim da su i kolegu Putina zaveli svojom demagogijom, treba da znate da su oni zbirno do protesta u Maju 2023 iz tri izlaska na ulice skupili oko 9,5 sati protesta a predstavljali su se kao da su u neprekidnom protestu i da umiru na blokadama od umora, moram priznati da su i mene bili ubedili u njihove bajke.
Mislim da je kolega Milan pisao kako Inicijativa hoće da pogasi sva ostala udruženja, što nema nikakve veze sa stvarnim planovima i razvojem dešavanja. Inicijativa je jedino udruženje koje nije pod kontrolom vlasti a deluje na celoj teritoriji Srbije, manje ili više uspešno. Ostala udruženja su regionalnog karaktera i mi želimo da sarađujemo sa svima koji žele da se pomogne u opstanku malih i srednjih poljoprivrednih gazdinstava. Naravno da bi idealno bilo da takva regionalna udruženja budu ogranci Inicijative kako bi se izlazilo u jednoj koloni i kako bi se čuli problemi u svim granama poljoprivrede ali niko ne želi da ih gasi ili uništi. Želimo da uništimo lažna udruženja kao Marjanova, Baćinina, ove što je osnovala ministarka i ostalih prevaranata ali to sad nije tema...
Takođe sada sam letimičnim pregledom video da neki ne znaju da jedan od fantomskih pregovarača 2 godine ne može da pronađe pečat koji su izgubila deca od 30 godina kad su se igrala i tako ostaje predsednik udruženja te tako treba da shvatite sa kakvim likovima imamo posla.
Izvinjavam se što sam bio opširan, nadam se da sam razjasnio neke dileme...
 
....
Takođe sada sam letimičnim pregledom video da neki ne znaju da jedan od fantomskih pregovarača 2 godine ne može da pronađe pečat koji su izgubila deca od 30 godina kad su se igrala i tako ostaje predsednik udruženja te tako treba da shvatite sa kakvim likovima imamo posla.
...
Како недостатак печата може утицати да ли остаје (или не остаје) председник удружења када удружења нису у обавези да их користе?
 
Nazad
Vrh