Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Izuzezno dobar potez, popišo se na sve kad je potpisao i tu se faktički gledao samo interes suncukretara (Banat i Stig) a ostali ko vas j.be, mi što smo imali 500-600kg soje po kj te godine nije bitno, i meni stvarno nije bilo bitno jer sam mislio da se konačno nešto pokrenulo ali stalno neko gura svoje a to nije dobro, zbog tog suncokreta su stočari ostali bez dela premije za mleko i smanjena su davanja za gorivo koje su svi trebali da dobiju i onda ko je tu skinuo gaće.Što bi se država držala dogovora i pravila kad se mi sami ne držimo.
Cena soje nije ni bila u pregovorima.
 
Znam kolega bio sam na pregovorima, zbog 2 dinara za suncokret (cena je trebala biti manja, 71 din) su izvisili stočari i davanje za gorivo (svi), zbog ta 2 dinara su se cigančili pola dana i rešili su sve svoje probleme a ostali ko vas j.be, najviše je tu Jovanov kukumavčio i on je potpisao a nije ni poveo te proteste ali no.Što reče kolega Brale što zadnje dve godine se ne pobune oko cene suncokreta.
 
Što si ti zapeo za ječam i žito.Radi se o sertifikovanom semenu.Pa detelina ti je veća tavanuša-može 100 godina da stoji.Ja sam kupio seme selektrirano jer niko ne zna da li će biti povraćaja.Prošle jeseni sam prvi put kupio selektrirano žito jer se nije znalo ništa.I ove godine moram jer ne znam ništa i šta dalje...
Što je glupo za sve kulture-to se sve zove SERTIFIKOVANO SEME.Pa ko koliko ima toliko će dobiti i to je najpoštenije.Ali mi nikad nismo za ono što je najpoštenije nego samo ono što meni odgovara.I još jedan razlog zašto država manipuliše sa nama kako hoće.
aj obidji me molim te zorane

koje seme deteline moze da stoji 100godina sta opet laprdas

i ko nema sertifikovano seme kukuruza,sunockreta,repice,repe i ostalih kultura koje nemozes sam da proizvedes

i na suncokret Singenta davala neki povrat para(subvencije sta li su),sad jos i od drzave na suncokret

zasto onda da se komplikuje citav sistem i da se jebemo sa pravdanjem tih racuna????
onda neka uplate odmah 17hilj po hektaru i aj u **greška

mozda je neko pogresio u setvi pa je otrco kod komsije da pozajmi dzak ipo(kupi) da zavrsi sa setvom ali ne postoji gazdinstvo koje to nije kupilo svi ovih godina,e za jecam,psenicu,soju,lucerku itd itekako ima gazdinstva koje placalo da kazem i bezobraznu cenu naspram merkantilne cene semena
opet ti kazem zbog cega to da pravdamo i da se trci u poljo sluzbe(jer ima ih jos bezbroj koji idu jer neznaju sa e agramom kako i sta)


bezbroj ljudi ti ovde pise da ne kapiras osnovne stvari ti i dalje po istom
 
Sale verovatno sto je i u okruzenju trenutno slicna cena. Sto se tice tadasnje cene trebala je biti 66 dinara, ali se izborilo za dodatnih 7 dinara.
 
na ustrb litraze nafte i premije za mleko i onda se sa ostalim udruzenjima pregovaralo kasnije

a STIG pobegao sa ulica

tada je pokojni Teca,postoji video snimak rekao ono cuveno--Izdaja
 
Evo nekima je i dalje bitnija milostinja nego da se uredi sistem i da nam ne otimaju na sve strane. Sada bi svi pristali da nam zamažu oči sa 10k a preko godine nam uzeli mnogo više na svemu, nebeski smo narod jbg.
 
aj obidji me molim te zorane

koje seme deteline moze da stoji 100godina sta opet laprdas

i ko nema sertifikovano seme kukuruza,sunockreta,repice,repe i ostalih kultura koje nemozes sam da proizvedes

i na suncokret Singenta davala neki povrat para(subvencije sta li su),sad jos i od drzave na suncokret

zasto onda da se komplikuje citav sistem i da se jebemo sa pravdanjem tih racuna????
onda neka uplate odmah 17hilj po hektaru i aj u **greška

mozda je neko pogresio u setvi pa je otrco kod komsije da pozajmi dzak ipo(kupi) da zavrsi sa setvom ali ne postoji gazdinstvo koje to nije kupilo svi ovih godina,e za jecam,psenicu,soju,lucerku itd itekako ima gazdinstva koje placalo da kazem i bezobraznu cenu naspram merkantilne cene semena
opet ti kazem zbog cega to da pravdamo i da se trci u poljo sluzbe(jer ima ih jos bezbroj koji idu jer neznaju sa e agramom kako i sta)


bezbroj ljudi ti ovde pise da ne kapiras osnovne stvari ti i dalje po istom
Jel ti znaš uopšte koliko može da stoji seme deteline sa TAVANA.I kad ga poseješ,opet možeš da ga za koju godnu opet ovršiš.Seme deteline ništa od insekata ne dira.Samo ga stavi na suvo i ne boj se.Čudi me da ti to ne znaš.
 
Sto jes jes , sto je na papiru to mora biti ,isplate nekad brze nekad sporije , u toku godine sve se isplati . Promjena nema , ali svaki clan u pravilniku ima svoj budzet. Npr za soju po ha je toliki budzet ukupno , u pravilniku pise do 150e po ha , i na kraju kad se saberu zahtjevi , ako probije taj budzet ,onda smanjuju svima po ha . Sertifikovano sjeme je uslov .
 
Nazad
Vrh