Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
По његовом још није прави моменат за протесте, па јбт када ће бити кад остане у сваком селу по два, три већа?
Ко је био онда испред Бановине кад је он са Недимовићем причао и ко имало има памети тада се видело да је режимски човек. Стао је пред Недимовића и издекламовао неке његове захтеве окренуо се и отишао. Човек га гледа и почео да се смеје окрену и отишао у Бановину.
 
Danas veci broj traktora nego prethodnih dana. Blokada na svakih sat vremena. Za sutra su najavili jos neki ljudi da ce doci. Narod ko narod. Neko podrzava i ima razumevanja, ali ima ih bas nervoznih na granici incidenta. Saradnja sa policijom korektna. Popisivanje vozila i licnih karti svakog jutra.
 
А што Пољопривредници!Сељаци јбг то су нам дедови били што тога да се стидимо мене вређа кад ми неко каже ти си Пољопривредник.
Zato sto se rec seljak u Srbiju danas koristi kao uvreda i nesto pogrdno i nisko i omalovazavaljuce..
Kada ti kazu seljak u prevodu misle: govnar,smrdov,neko ko je sa planine- iz vukojebine,neko ko je prljav,neko ko je nepismen,neko ko je glup i zatucan,neko ko ne zna nista jer da zna ne bi obrtao zemlju i cistio govna itd itdddd
Da me neko pogresno ne shvati , SVEE OVE RECI SAM OSETIO NA SVOJOJ KOZI ,neko je nesto od ovoga recima mi rekao u oci,neko je omalovazavajucim pogledom ,neko iza ledja,nekom se videlo po licu i pogledu da to misli...
A najvise nas omalovazavaju bas oni ciji ocevi i dede behu seljaci iz nekih planinskih sela po 30-40 km od grada ,i pod titovim rezimom sidjose ocevi sa planine tamo 70-tih i zaposlise se u fabrike ,pa posto im se nije isplatilo da putuju po 40 km stanovali su u gradu pod kiriju da bi 80-tih dobili od tite stanove,90-tih od Milosevica otkupise te stanove za paklu cigareta i sada ti ocevi i njihova deca seru i pisaju po nama.
Dodao bi jos da je sve ovo sto sam gore napisao vrlo bitno i sto se tice TEME I PROTESTA ,jer ovim protestima treba da cuje celaa Srbija i nas glas da DOSTAA JE BILO,jer vecina u ovoj zemlju smatraju da mi sa sela treba da budemo robovi ove drzave i naroda koji ce im dzabe proizvoditi hranu i da mi ne treba da NISTA zaradimo na nasoj muci i znoju,zato nam je i ovako kako nam je,vlasti smo zadnja rupa na svirali,jer smo i u ocima vecine naroda too isto.Seljaka svako gleda da ga uceni i da mu se sve sto proizvede uzme sto jeftinije,primera radi svako ko je bio na pijaci bilo stocnoj bilo zelenoj pijaci osetio je na svojoj kozi o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
Mislim da niste baš razumeli poentu.
To što smo rođeni na selu ne mora da znači da se loše ponašamo niti da smo nepismeni...


Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Mislim da niste baš razumeli poentu.
To što smo rođeni na selu ne mora da znači da se loše ponašamo niti da smo nepismeni...


Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Ali je i za jedne i za druge upotrebljena istaa rec "seljak"
Tu je problem.
Da se rodis na selu i dobijes naziv seljak to je normalno,a kako je too normalno da se ista rec koristi za nekog ko ne zna da se ponasa?Sta smo mi divljaci,indijanci,ljudozderi,maloumni,ludi....??????
 
Tema su protesti.
Pa prijatelju bas to omalovazavanje i podcenjivanje i izrugivanje i ne shvatanje ozbiljno nas seljaka je jedan od glavnih uzroka stanja u kome se nalazimo...
Eto prosle godine svi se cudili i krstili sto smo mi seljaci nesto zaradili na zitaricama ,shvatas li ti da je njima normalno da mi radimo u minusu ili da nam ostane samo balega kao zarada???
Normalno je da svi zarade i uvoznici djubriva i semena i hemije,i oni u apotekama sto prodaju ,i oni otkupljivaci i preprodavci ,i klanice i izvoznici ...aaa kada seljak treba da zaradi onda je too cudno i nenormalnooo,too odmaaa nesto ne valja!
Razumess li ti da je bas ta rec seljak srz problema??jer nije ni malo postovana ni cenjena.
 
Nazad
Vrh