Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Што се тиче субвенција по хектару, немојмо трчати пред руду јер не знамо никакве услове. Само сам пренео оно што је јавно изјавила и за шта постоји видео запис. Ми не знамо ни који ће услови бити за рефакцију акцизе за гориво.

Мени је запало за око да спомиње да пољопривредници могу купити гориво за 179 динара па тражити рефакцију 50 динара, и дизел испада 129 динара. Требало је да дизел за 179 динара буде укинут од 1. јануара и да остане само рефакција. Можда је мислила да ће се моћи тражити рефакција и на гориво купљено ове године?

Тако да њихове изјаве треба примати са резервом. Не треба се залетати јер они овакве цифре можда буду и спомињали да би разводили протесте а да онда поставе неоствариве услове, односно да не буде тако једноставно како је изгледало.

Моје непопуларно мишљење о субвенцијама по хектару, које сам већ износио овде, је да свако бланко повећање износа по хектару има мало позитивног ефекта на праве пољопривреднике и на пољопривреду у целини, и да је то узалуд бачен велики новац који чак има и негативне ефекте. Уместо тога, прво треба направити озбиљну реформу субвенционисања биљне производње али не на начине који су изношени овде и у јавности.
 
Kako ja vidim situacuju SEF im je naredio i rekao da obecavaju i lazu na sva usta , obecaavacee oni sada svee ,i kule i gradove ,samo da smire situaciju do izbora i da pobede na izborima,eeee posle kad opettt UZJASU ondaa ce da bude OBECANJE LUDOM RADOVANJE!
Sa njima samo mora NAPISMENO,DA POTPISU OBECANO,ako uposte i potpis nesto znaci u ovoj korumpiranoj drzavi .
Trziste zitarica treba da se uredi I OBAVEZNO DA VISE NEMA ZABRANE IZVOZA I DA SE PREKO LEDJA POLJOPRIVREDNIKA CUVA SOCIJALNI MIR, ILI NEKA SE DRZAVA OBAVEZE DA OTKUPI PO TRZISNIM CENAMA OD POLJOPRIVREDNIKA PA NEKA CUVA SOCIJALNI MIR AA NE PREKO NASIH LEDJA ...jer bas zbog te proslogodisnje zabrane izvoza su napravljeni ogromni viskovi i sada su nam puni silosi da kako neki kazu za naredne 3 godine imamo psenicu i kukuruz za svoje potrebe a da nistaa ne sejemo i proizvodimo.
 
Da tih 35.000 din nije lapsus, da se to odnosi na organsku proizvodnju?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Pa ako mogu mnoge zakone po hitnom postupku da usvoje, onda ne vidim sta je problem da sve sto se dogovore sa poljoprivrednicima ne usvoje po hitnom postupku odmax,, to kad kazu da ce dogovoreno da usvoje u januaru, posle izbora znaci da ne moraju da se pridrzavaju kao sto se nisu pridrzavali ni ovog sto je dogovoreno u maju.
 
Ako sam dobro shvatio izlaganje ministarke oni su zahteve sve ispunili ali ne mogu da ih zakonski sprovedu jer nema skupštine.
Samo mi nije jasno ovo za povrat za gorivo. Da li sam dobro razumeo da to već može da se radi? Dakle odeš na NIS kupiš ovaj dizel od 179 i tražiš nazad tih 50 dinara da ti vrate na račun?
Što se tiče sertifikovanog semena jedino je tu vezano za soju i pšenicu koje mogu da se seju iz "ambara" ili "tavanuša". Dakle hoće da uvedu da se stalno kupuje novo seme. Ako se želi dobiti ova subvencija od 35 000. Mislim ima tu i nekih drugih kultura ali je to u manjoj meri. Za kukuruz i suncokret mora da se kupi seme.
 
Ako sam dobro shvatio izlaganje ministarke oni su zahteve sve ispunili ali ne mogu da ih zakonski sprovedu jer nema skupštine.
Samo mi nije jasno ovo za povrat za gorivo. Da li sam dobro razumeo da to već može da se radi? Dakle odeš na NIS kupiš ovaj dizel od 179 i tražiš nazad tih 50 dinara da ti vrate na račun?
Što se tiče sertifikovanog semena jedino je tu vezano za soju i pšenicu koje mogu da se seju iz "ambara" ili "tavanuša". Dakle hoće da uvedu da se stalno kupuje novo seme. Ako se želi dobiti ova subvencija od 35 000. Mislim ima tu i nekih drugih kultura ali je to u manjoj meri. Za kukuruz i suncokret mora da se kupi seme.
Mislis da oni ZNAJU za sta se mora a za sta ne mora kupiti seme ??
Nemaju oni blage veze sa poljoprivredom...
Znaju samo da manipulisu i igraju igre kako bi prevarili i nekako izigrali ,eskivirali itdd...
 
Poslednja izmena:
Video sam ovu blokadu u Bavaništu na društvenim mrežama, više me ništa ne iznenađuje, valjda smo navikli na svašta. Da meni neko autom zatvori ulaz u dvorište, zakačio bih taj auto i odvukao ga u prvi kanal. Ponovo im se opozicija kači na protest i daje opravdanje vlasti da protest nazove političkim.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Meni se cini da je izreziran snimak,ovaj da je hteo da ide na proteste mogao je i peske da ode :ppozdrav:
 
Moguće, lično se znaju, oslovljavaju se po imenu, majka ovog što je blokiran radi u domu zdravlja gde je ovaj doktor direktor, navodno joj jutros rekli da više ne dolazi na posao...
Sa kojim motivom bi bilo režirano, šta se htelo postići? U svakom slučaju radi se o veoma namazanim i iskusnim igračima, na kraju oni koji protestuju budu preveslani, video sam to mnogo puta.


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh