Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Svaka čast stigu, ali drzava nebi ni smela da pregovara samo sa vama.
Mora da se napravi lista zagteva koja je izglasana i sa njom da predstavnici udruženja idu na pregovore.
Da me ne shvatite pogrešno, prostora za prevaru ima koliko hoces ako stig ide sam ...
Ma boli ih kita ko je sa suprotne strane pregovarackog stola...
 
Svaka čast stigu, ali drzava nebi ni smela da pregovara samo sa vama.
Mora da se napravi lista zagteva koja je izglasana i sa njom da predstavnici udruženja idu na pregovore.
Da me ne shvatite pogrešno, prostora za prevaru ima koliko hoces ako stig ide sam ...
Država pregovara sa nezadovoljnima, sa onima koji hoće na ulicu da iskažu svoje nezadovoljstvo. Iskreno boli njih uvo za nas nezadovoljne, ali to definitivno kvari sliku, jer je sve bajno i sve je ispunjeno, i šta sad hoćete. Interes Stiga je da predstavi svoje stavove i ukaže na naš položaj a i da se pokaže da nema političku pozadinu, samo iskrene namere i kukuruz na 13.5 din, a i da neko ne ostane bez glave, jer ovakva piskaranja na forumu niko ne sankcioniše, ali kad počneš ljude da okupljaš, tu može i glava da odleti
 
Druže vi ste išli na pregovore SAMI, a predpostavljam da ste na pregovore pozvani jer se tamo nepozvan ne ide.
Ja uopšte ne znam o kakvim ti pregovorima pričaš, pregovori se rade kad su traktori na ulici a saobraćaj blokiran, tada se rade pregovori, mešaš pojmove. Druže batali pisanje, mogu da pišem koliko hoćeš, ti smatraš i misliš da znaš, ali ne znaš ništa. Da ne zameriš nešto
 
Procitah ponovo...na crno i korekcija se odnosilo na hemiju...jbg konfuzno ti pisanje ali ni to ne opravdava tvoje neznanje...a pri tome ne znas da se cenjkas...a to za gorivo i popust moglo je da se odnosi samo na crno,bez racuna...
odes u temu cena goriva i vidis sam

na nekim pumpama jeftinije(popust) bilo gorivo od nisa ali si morao imati kolicinu i DA sa sve racunom

ali posto ocigledno bolje znas pozz i svako dobro
 
Naravno da je tačno,mi nismo kao Dejan Trajković, pripadnik udruženja "naše mleko" ,posle sastanka 7 udruženja 29 sep, svi izašli a on ušao u kancelariju ministarke, da rešava neka svoja pitanja. Stig je prošle srede zakazao protest za zadnji ponedeljak. Posle toga je dobio poziv za ministarstvo. Stig već duže vreme se ne slaže sa stavom ostalih 6 udruženja, jer je sve previše uspavano i funkcioniše po sistemu "mi vama mejl, vi nama ništa ne rešite", nema tu Leba. Nismo izlazili u javnosti da se ne bi stvorila slika nesloge a za zadnji protest nismo hteli ništa sami jer smo čekali aktivaciju Vojvodine. Na sastanku u Kisaču se videlo da niko od 6 udruženja nema ljudi za izlazak, šta je razlog i zašto ljudi neće da iskažu nezadovoljstvo i loše stanje neznam. Na sastanku u Farkaždinu, gde nismo bili, potvrđeno je da će Zrenjanin, Južni Banat, Subotica hoće da izađu, mi smo se priključili. @Peet i njemu slični moraju da shvate da Stig funkcioniše kao jedna veoma organizovana grupa, takve trenutno nema u Srbiji, postoji 30 ljudi koji su kao braća, tih 30 su najbolji poljoprivrednici u svojim sredinama, mogu da izvedu 500 traktora kad hoće i za 1sat ako treba, kreiraju agrarne budžete u svojim opštinama, ne treba im vlast ni opozicija, Stig je vlast kad je u pitanju poljoprivreda, i naravno nikad političari niti pripadnici bilo koje stranke. Razmislite, sve je odluka 30 ljudi i zašto je demokratija bitna, a i naravno niko vam ne brani da se organizujete. Đubrivo jesmo dobili samo mi, ali to nismo ni krili, Nedimović došao i rekao:Urea je u Srbiji 500e, kad smo videli da nas je slagao, dva puta se provozali i dobili za 500, tada ste to mogli i vi i svako drugi, samo mora se provozate, ali to je teško, mnogo je lelemuda
Ovde si napisao da ste đubrivo dobili samo vi.
Ja podržavam svaku i svačiju borbu ali samo za opšti intetes. Zašto se ljutiš što sam napisao šta mislim ? Kako bi se ti osećao da su neki drugi otišli sami na pregovore zato što su organizovani i složni (što naravno uvek podržavam) ?
 
Javi mi koliko ces dobiti popusta na cenu od 179 din.
Mogu. Ali zar stvaaarno misliš da je isto kada ja pitam ili kada pita neki tajfun? Inače oni i dalje uzimaju na cisterne, nema ih na Nis-u sa kantama buradima točilicama, ne viđam ih nigde a valjda onda dobijaju dobru cenu od privatnika... Da možda nisu obavešteni da ima na nisu po 179? Brinem se.
A što ne pitaš koliko oni plaćaju kamatu u banci a koliko ja? Jel klepa njega euribor ili je napravio aneks ugovora pa se prešalto na fiksnu kamatu? Ako nema kredit u banci, koja mu je kamata za agrorok i da li je uopšte ima? Koliko njega košta vreća nekog semena a koliko mene? Hemija jeftinija. Lager ne plaća a meni se ne prašta. Mućke sa subvencijama za mehanizaciju, sa državnom zemljom, sa zemljom po prioritetu, sa restitucijom.... Itd,itd.
Druže, na količinu veći igrači dobijaju povlastice i to je kod nas (svuda) sigurno tako. Kada uđu kod vlasnika zadruge u kancelariju, ne izlaze po pola dana. Ja pre izađem nego što uđem. Sami su se hvalili, niko ih nije vukao za jezik ali nije to problem, neka je tako. Problem je sto drugih stvari koje više ne mogu da se isprave, (ne vidim način) a očekuje se od malih-srednjih podrška, sloga, ujedinjenje i traktori na putu. Kako kad ste ih opekli?
 
U velikoj si zabludi, razlika sigurno postoji ali je minimalna. Pa čitave države nemaju takve povoljnosti o kojima ti pričaš, a ne neki tvoj tajfun.
Mani se gledanja u tajfune, nego gledaj šta možeš legalno, legitimno i pošteno svojim rukama da uradiš za sebe i svoju porodicu.
Proćiće ti život razmišljajući šta drugi radi i kako je u tuđem dvorištu zelenija trava.
Moj Kum je hirurg, radi na klinici 5 dana u sedmici, jedan dan je dežuran, ima svoju polikliniku (u 21-22 mu samo klone glava, ustaje u 5), operiše u dve privatne bolnice, vođa je pokrainskog tima za transplantacije (bar bio). Kada dođe vikend zasuče rukave i radi po dvorištu, kosi travu, kada zatreba zida i meša malter, obilazi svoje pacijente vikendom. Vodi računa o svakom dinaru, a dobro zarađuje.
A većina naših kolega bi da digne sve četiri u vis, a pare da dolaze same. Pri tome mrzi i zavidi nekom poput mog Kuma.
Takvih primera imam bezbroj u mojoj okolini.
Bivši direktor državne ekonomije u Kaću trči kada bilo šta radi. Retko odmara i mnoge lenčuge ga pljuju: ,,on se nakrao". A ne bi izdržali jedan dan da ga samo prate.
 
Država pregovara sa nezadovoljnima, sa onima koji hoće na ulicu da iskažu svoje nezadovoljstvo. Iskreno boli njih uvo za nas nezadovoljne, ali to definitivno kvari sliku, jer je sve bajno i sve je ispunjeno, i šta sad hoćete. Interes Stiga je da predstavi svoje stavove i ukaže na naš položaj a i da se pokaže da nema političku pozadinu, samo iskrene namere i kukuruz na 13.5 din, a i da neko ne ostane bez glave, jer ovakva piskaranja na forumu niko ne sankcioniše, ali kad počneš ljude da okupljaš, tu može i glava da odleti
Znam da imate najbolju nameru, i ima vas dosta u udruženju i da ste složni ali daleko od toga da samo vi imate pravo da trazite bilo šta sto ce posle dobiti svi ostali.
Treba cela srbija da sedi za stolom protiv bande. Stig ne sme sam na pregovore i dok to radite neće biti sloge.
Vi kažete ko ih jeb. kad nece na ulicu.
Prvi i najveći problem koji Stig ima je što svi poljoprivrednici nisu ujedinjeni, a ne cena robe, subvencija....
Prvo ujedinjenje pa onda protesti...
 
na zalost niko nije spreman da zrtvuje ni crno ispod nokta .
Niko ne daje tako lako svoj komfort.
Na zalost u zadnjih mesec dana ima tako puno novina koje su vreujem za svakog ko zna veliki vid ponizenja ali trenutno smo na dnu a idemo u podrum...
 
Proćiće ti život razmišljajući šta drugi radi i kako je u tuđem dvorištu zelenija trava.
Subotička opština (na ovaj deo južno od Sub. mislim) i ljudi su malo specifični i ne uopšte nisam u zabludi samo što je to teško dokazati kada se ovako piše na forumu. A jako lako se pogrešno protumači..... Zato sam i citirao samo ovaj deo tvog posta. Vidi, uopšte me ne zanima kakva je trava u njihovom dvorištu. Pokušaću ovako objasniti, što kraće. Zanima me fer igra.
A to se samo uživo može dočarati kakva je igra...
 
Nazad
Vrh