Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nije nikakav pomak kad ljudi nisu zadovoljni!
A to znaci da druge prilike tesko da ce biti ko zna jos koliko godina!
Prst na celu danas treba stavljati a ne uvek kao i obicnu i svemu kad ode voz posle vidimo greske!
 
Lule28 mislim da je po Ustavu Srbije predviđeno da bude za poljoprivredu 5% a nikad nije ni pola prešao.
Beli76 sve je jasno što si napisao. Ali kada bi više ulagali u poljoprivredu imali bi više da okrenu. Ali........
 
Slazemo se mi u vise stvari, ( osim u necemu, ali da ne ulazimo sada) ipak smo tu negde s godinama i drugacije gledamo za razliku od ovih mladjih koji ce tek kad budu u nasim godinama videti i svoje greske i to sto se ne kara bas sve sto leti!
Danas je to jako tesko da to prihvataju i ne krivim ih jer i mi u tim godinama verovatno smo isti bili!
 
Sada sam istraživao i došao do sledećeg podatka. U 2021 godini izvoz poljo proizvoda iz Srbije je 4,2 milijarde eura, a uvoz je 2,4 milijarde eura. Pre neki dan Predsednik reče da je budžet za poljoprivredu 54 milijarde dinara. Što je mnogo u dinarima, a u eurima je oko 460 miliona. Dakle od izvoza, odnosno od deviza koje su ušle u zemlju samo 11% se izdvaja za tu istu poljoprivredu. Eto ima prostora da se uveća davanje za ovu jadnu našu poljoprivredu i da svake godine taj isti izvos se sve više i više povećava. Već nekoliko puta sam pisao ovde da je Holandija manja od Vojvodine a ima izvoz poljo proizvoda za 100 milijardi eura. Dakle samo treba pameti u ovoj državi i investirati u hranu jer to je goće pitanje u celom svetu. I sve gore će biti. A hvala Bogu svi ovde mogu da zamisle šta sve može da se u ovoj prelepoj Srbiji još uradi od prihoda samo od poljoprivrede od 100 milijardi eura.
Lepo kazem treba davati subvencije po proizvedenoj robi, ne po obradjenoj jedinici povrsine.
Po meni je trebalo prvo mnogo ozbiljnije napraviti spisak zahteva, ali niko sam i nista u celoj prici.
 
Lepo kazem treba davati subvencije po proizvedenoj robi, ne po obradjenoj jedinici povrsine.
Po meni je trebalo prvo mnogo ozbiljnije napraviti spisak zahteva, ali niko sam i nista u celoj prici.
I dobro je sto se ne pitas jer sad ce svi da se sjate na tebe cim kg spominjes.Ovo je mozda par stvari u kojima se slazem sa tobom i bezrezervno bih te podrzao.Sad ces cuti da svuda u svetu je tako samo ovde hocemo drugacije.Ljudi ovo je SRBIJA.Izvinite opet van teme.
 
Lule28 mislim da je po Ustavu Srbije predviđeno da bude za poljoprivredu 5% a nikad nije ni pola prešao.
Beli76 sve je jasno što si napisao. Ali kada bi više ulagali u poljoprivredu imali bi više da okrenu. Ali........
upravo tako 5% je minimum ali nikad ne bude
nikad ne prelazi 3.3% cak uvek bude oko 3% i manje...2015 bio je 3.08% 2016 bio je 2,87% a 2017 2,96%
samo za te tri godine poljoprivredniciima je uskraceno negde oko 11milijardi dinara ono sto nam pripada po zakonu
i ako se gleda od 2012 do danas ta cifra prelazi milijardu evra odnosno gotovo 3 ukupna agrarna budzeta sto izglasaju

naprimer prosle godine fabrika kontinental u Kacu za 500 radnih mesta(mora da zaposli do 2023 godine) dobila oko 28miliona evra tj 56 hiljada evra po zaposlenom,eto gde su pare
neka da i 800e platu prosek njemu radnik radi besplatno gotovo 6 godina
 
Problem je što bi ministarstvo poljoprivrede na čelu sa ministrom trebalo biti servis poljoprivrednika i zastupati njihove interese, a u praksi svi znaju čime se oni u stvari bave. Sada ljudi, priterani uz zid najvećim delom nebrigom onih koje lično plaćaju, pokušavaju da naprave neko kvaziudruženje da se bar nešto uradi po pitanju zaštite interesa ljudi koji bi trebali hraniti celu državu uključujući i njene nameštenike.
Naravno da ljudi nevični pravnim poslovima i poslovima organizacije nemaju kapacitet da uspostave neko svoje 'ministarstvo' koje bi trebalo biti suprotstavljeno ovom zvaničnom koje oduvek plaćaju.
I sada je to jedna tragikomična situacija, da bi ljudi koji bi to jurili, morali volontirati i trošiti svoje vreme i novac da se bore protiv ovih koje zvanično debelo plaćaju. Sa druge strane poljoprivrednici ne veruju ni ovim svoji viđenijim, pa ovi tako gube moral i polet da bilo šta urade.. Ma prava životinjska farma..
Moj predlog je da se vidi kako su svoje poljoprivredno udruženje uredili oni holanđani koji kipuju đubre na autoput, pa da se to prepiše, a da se 'demokratsko' funkcionisanje na neki način osigura.
 

Покренимо Мачву је у месту Београд.​

1 ч ·
PROTESTI POLJOPRIVREDNIKA - BORBA VUČEVIĆA I MIROVIĆA ZA MINISTARSKE FOTELJE
Da li protest poljoprivrednika u Novom Sadu ima političku pozadinu? Naravno da ima! U državi Srbiji sve je politika.
Danas se desio incident, gde je čovek kog je Pokrenimo Mačvu otkrila da je režimski i ubačen element, Mileta Slankamenac OPTUŽIO poljoprivrednika po imenu Djordje Grujic , koji je uzgred budi rečeno na proteste doveo najveći broj poljoprivrednika POČEO MINIRATI PROTEST ŠTO NIJE ISTINA. Protest minira direktno SLANKAMENAC. Dovoljno je slušati njegove izjave za medije, ne treba dalje ići. Ipak, kao i uvek, naša redakcija otišla je korak dalje, pa je srpski Wikileaks ( Pokrenimo Mačvu ) iskopao mnogo toga.
Igor Mirović, aktuelni predsednik Vlade Vojvodine ima direktne ingerencije nad firmom u kojoj Mileta Slankamenac radi, JP ZiG Novi Sad.
Mirović i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević su u svađi i nameštaju jedan drugom spletke. Ana Brnabić će izvisiti za mesto premijera, ali će biti ambasador u Njujorku i više se neće vraćati u Srbiju, Nedimović takođe ide iz fotelje i sada se preko poljoprivrednika oni i ljudi oko njih bore za pozicioniranja u budućoj Vladi Republike Srbije, kao i ostalim važnim funkcijama.
Poljoprivrednici Novog Sada i okoline, kao i ostali širom Srbije, koji ste do sada slušali Novosađane, ako želite dobro vama i vašim porodicama zapitajte se " Da li više treba verovati čoveku čiji traktor nije na protestima, a on radi u državnoj firmi, na proteste dolazi da medijima da izjave koje ništa ne govore ILI verujete čoveku koji je doveo najviše ljudi i traktora na protest i kući nije išao osam dana?".
Sve je u Vašim rukama, dragi poljoprivrednici!
Očistite se udbaša ili im se suprostavite i pobedićete!
 

Покренимо Мачву је у месту Београд.​

1 ч ·
PROTESTI POLJOPRIVREDNIKA - BORBA VUČEVIĆA I MIROVIĆA ZA MINISTARSKE FOTELJE
Da li protest poljoprivrednika u Novom Sadu ima političku pozadinu? Naravno da ima! U državi Srbiji sve je politika.
Danas se desio incident, gde je čovek kog je Pokrenimo Mačvu otkrila da je režimski i ubačen element, Mileta Slankamenac OPTUŽIO poljoprivrednika po imenu Djordje Grujic , koji je uzgred budi rečeno na proteste doveo najveći broj poljoprivrednika POČEO MINIRATI PROTEST ŠTO NIJE ISTINA. Protest minira direktno SLANKAMENAC. Dovoljno je slušati njegove izjave za medije, ne treba dalje ići. Ipak, kao i uvek, naša redakcija otišla je korak dalje, pa je srpski Wikileaks ( Pokrenimo Mačvu ) iskopao mnogo toga.
Igor Mirović, aktuelni predsednik Vlade Vojvodine ima direktne ingerencije nad firmom u kojoj Mileta Slankamenac radi, JP ZiG Novi Sad.
Mirović i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević su u svađi i nameštaju jedan drugom spletke. Ana Brnabić će izvisiti za mesto premijera, ali će biti ambasador u Njujorku i više se neće vraćati u Srbiju, Nedimović takođe ide iz fotelje i sada se preko poljoprivrednika oni i ljudi oko njih bore za pozicioniranja u budućoj Vladi Republike Srbije, kao i ostalim važnim funkcijama.
Poljoprivrednici Novog Sada i okoline, kao i ostali širom Srbije, koji ste do sada slušali Novosađane, ako želite dobro vama i vašim porodicama zapitajte se " Da li više treba verovati čoveku čiji traktor nije na protestima, a on radi u državnoj firmi, na proteste dolazi da medijima da izjave koje ništa ne govore ILI verujete čoveku koji je doveo najviše ljudi i traktora na protest i kući nije išao osam dana?".
Sve je u Vašim rukama, dragi poljoprivrednici!
Očistite se udbaša ili im se suprostavite i pobedićete!
Bravo Zorane sve pohvale za ovakve informacije
 
Kako su sad našli da je Slavko ilić dobio to što je dobio...
Što ne objave za svakog ko je i šta je dobio
I šta to znači ako je neko nešto dobio treba da ćutiš i budeš prodana **greška
Inače ja ne pričam sa tim Ilićem
A Radoslava kujete a šta je on uradio osim što ima iskustva u obraćanju jer snima yutube
Jel mu jedan traktor na protestu
Otišao da snimi onog Bačinu pa se ušlihtovao
Taj Grujić je među najzaslužnijim što smo se stacionirali ispred APV onaj taj koji držao ljude prva dva dana kao nas nekoliko što smo uspeli da probijemo se i zauzmemo položaj i za druge...
I tako se posle umnožilo i raširilo
Sad ovi imaju iza sebe da pregovaraju , inače bi duvali ....
 
Mislim da je isključen iz grupe i ovaj iz fb stranice Pokrenimo Mačvu, autor ovog teksta, a i na toj stranici teorije i teorije, zavera do zavere...

Meni samo čudno što se Radoslav ne javlja, grupa viber zaključana, koliko vidim ovi iz Šumadije se spremaju za Bg... Mnogo nepouzdanica... Mislim da je sad došlo do mimoilaženja ovih kordinatora i osnivača inicijative.... Daj bože da grešim.
 
Nazad
Vrh