Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Razumem ja cilj, ali sta da radi napr. moj komsija sa 5 ili drugi sa 25 jutara gde nema ni klipa kukuruza… da ne dobije subvencije?
To se zove elementarna nepogoda i to drzava isto moze da resi.
Davanjem subvencija.po hektaru se destimulise ulog u proizvodnju i razvoj. Vec vidjeno kako su dosadasnje subvencije trosene, da ne tupim dalje i pisem jos kojekakva obavestenja.
Hrana nije samo berzanska roba, nego moneta medjunarodnih trgovina i drzava koja ima hranu moze da je menja za druge strateske proizvode.
Ne bih vise.
 
Захтев за профи пољопривреднике је захтев од клуба 105+ који са овим протестом нема никакве везе и тај захтев су јутрос потурили ови оз министарства са предлозима шта све могу да реше, ми смо тај захтев одбили јер нема никакве везе са нама и 99% људи овде је сигурно против њега.

Клуб 105+, фамозни Баћа и којекакви који немају никакве везе са нама. У медијима излазе са изјавама о протестима, а исти немају никакве везе са протестима. (Поткопавају нас на свим фронтовима у спрези са влашћу).

Што се тиче наших захтева обећано је за сада (сутра је састанак са премијерком) да премије за млеко буду 15 дин/л, да сви учесници протеста на нивоу целе државе буду ослобођени од кривичне и прекршајне одговорности, да се реши издавање агро картица и да по хитном поступку држава исплати 20дин * 60л по ха до 20ха, сутра у 13х треба да се укину све забране на извоз житарица, а за сунцокрет који је тренутно горућа тема се спомиње цена од 67.5 дин.

Било је 209 захтева и од њих је требало изабрати 4-5 који су хитни и који могу да се реализују у разумном року. Да у овом тренутку постављамо захтеве којима треба да мењамо комплетну аграрну политику је смешно и помислити, али полако, ако да Бог да изгурамо ово решаваће се даље једно по једно.

Јуче се нас 30 тракторима пробило до Новог Сада, сада има сигурно 120+ трактора. Притисака има пуно са свих страна, било је за ова два дана пуно тешких тренутака, тензија, људи су уморни, али предаје нема.

По селима нас људи већ називају лудацима и будалама, а такви ће бити први у реду да покупе кајмак са ствари за које се изборимо. 10 година нико није ни помислио да се побуни за нешто, а ако се сада ово изјалови нећемо се сигурно покренути још 10 година, а до тада ко жив ко мртав (по питању бављења пољопривредом).

Тако да вас молим ако већ нисте овде са нама било трактором или пешке да се суздржите са својим коментарима и прохтевима до неких следећих протеста и надам се позитивнох промена.
 
Podrska poljoprivrednicima da uspiju u svojim namjerama. Nadam se da ce jos vise ljudi da se ukljuci u borbu. U normalnim zemljama industrija i ostale grane guraju i pomazu poljoprivredu samo kod nas na balkanu drzava hoce da poljoprivreda gura sve.
 
Teca verovatno nije ni shvatio sta je rekao,mada gledao sam ga u dve izjave i u obe je ovo ponovio
e sad evo ako slusas Radoslava i Tecu oni su suprotno rekli,radoslav krivi "drzavu" a teca ne rusi vlast
zahtev je da pomogne navodno drzava a opet to smo gle cuda svi MI poreski obveznici ove drzave tj Budzet Srbije kojeg mi gradjani punimo
dakle da bi se pomoglo u ceni,moraju se naci negde pare da bi se to isplatilo a to znaci dizanje poreza,struje itd itd ili da se zaduzimo gde opet MI na kraju popusimo...vlast je lopovska i krade se na sve strane-vladu jos ni nemamo,sa ovim potestom mogla je vec biti i oborena,da je zahtev bio da ministar ne bude ponovo ministar vec da bude neko ili iz opozicionih stranaka ili po glasanju tj izboru samih udruzenja--e tu bi cika vucic vec bio u dilemi iako bi verovatno bio onaj fazon nedam gasica,nedam loncara(ovaj je ipak nestao sa funkcija nesto kasnije) ne bi on smeo tek tako da se protivi poljoprivrednicima jer nas ima puno,ovako ispada da "oni nama nesto daju" a ustvari nesvesno mi zavlacimo ruku u sam svoj dzep-ko shvati razumece
icice vrlo brzo zakon o profesionalnom polj. rekao to nedimovic pred protestantima u novom sadu-e tu ce nam **greška majku majcinu

PS:mi cemo preziveti i ovu susu nekako ali nazalost ovu vlast tesko
Potpisujem svaku rec . Podrzavam proteste ali se ovim protestvom sustina nece promeniti . Vlast ce popustiti , rupe ce se zakrpiti i sve po starom do sledece susne godine . I koliko sam shvatio ovde samo ratari protestvuju. Gde su ostale grane poljoprivrede ? Necu da duzim zato sto malo ljudi zna sta se stvarno desava . Niko ne zna sta je drzava dogovarala . Kakve su kvote dogovarali . Moj jedini zahtev bi bio radikalan a to je da iz udruzenja dodje novi ministar . Posle bi islo sve lakse ili bi bar istinski znali sta je drzavni cilj oko poljoprivrede . Mogu i da predlozim iza koga bih ja stao bez pogovora i razmisljanja . Miladin Sevarlic . I jos jednom velika podrska svima u protestima .
 
To se zove elementarna nepogoda i to drzava isto moze da resi.
Davanjem subvencija.po hektaru se destimulise ulog u proizvodnju i razvoj. Vec vidjeno kako su dosadasnje subvencije trosene, da ne tupim dalje i pisem jos kojekakva obavestenja.
Hrana nije samo berzanska roba, nego moneta medjunarodnih trgovina i drzava koja ima hranu moze da je menja za druge strateske proizvode.
Ne bih vise.
Ne znam ko gde troši subvencije ali ja potrošim ili za djubrivo i seme za prolećnu setvu, ili za naftu ili za hemiju za prskanje prolećnih useva i pšenice....zavisno od toga da li se ranije snabdenem nečim od navedenog...isto tako i mnogi iz sela..
 
Evo konačno sam pročitao sve postove da bi išta mogao da napišem, ne zato što nisam hteo, zato što sam spremao kombajn, ili zato što sam imao privatne obaveze. Zadnjih par meseci sam zapostavio porodicu i stvari koje su važnije svakom čoveku. Dao sam 1001% za sve ovo, ne samo ja već nas 15 koji vodimo naše udruženje, Stig iz Požarevca. Udruženje smo preuzeli početkom januara, bilo je mrtvo, interesovanje nula. Došli smo do toga da imamo više od 500 članova iz celog okruga,nikada nismo bili jači i organizovaniji, to je rezultat našeg rada. Vidim da mnogi ovde kritikuju sve, mlatite praznu slamu, na to sam navikao pa mi i ne smeta. Juče smo se povukli sa protesta jer smo imali razloga i jel nam je ispunjeno ono što smo tražili u našem delu zahteva, za onaj drugi deo smo otišli u Novi Sad da se priključimo našim kolegama. Ko god je bio juče na putu za Požarevac zna šta smo blokirali i koji smo kolaps napravili, nismo blokirali pola bulevara ili centar Požarevca, da jesmo mogli bi tako da teramo 6 meseci, lepo sedimo u kafićima i traktori stoje u centru. Danas sam ja bio u Novom Sadu,pričao sa Radoslavom i sutra ćemo ići na sastanak sa Premijerkom. I još jedna stvar koliko je traktora u Novom Sadu čudi me što nam i ne daju i 50 din za suncokret a subvencije nam i ne ukinu. Udruženje Stig je nikad jače, a ostali kritičari razmislite
 
Захтев за профи пољопривреднике је захтев од клуба 105+ који са овим протестом нема никакве везе и тај захтев су јутрос потурили ови оз министарства са предлозима шта све могу да реше, ми смо тај захтев одбили јер нема никакве везе са нама и 99% људи овде је сигурно против њега.

Клуб 105+, фамозни Баћа и којекакви који немају никакве везе са нама. У медијима излазе са изјавама о протестима, а исти немају никакве везе са протестима. (Поткопавају нас на свим фронтовима у спрези са влашћу).

Што се тиче наших захтева обећано је за сада (сутра је састанак са премијерком) да премије за млеко буду 15 дин/л, да сви учесници протеста на нивоу целе државе буду ослобођени од кривичне и прекршајне одговорности, да се реши издавање агро картица и да по хитном поступку држава исплати 20дин * 60л по ха до 20ха, сутра у 13х треба да се укину све забране на извоз житарица, а за сунцокрет који је тренутно горућа тема се спомиње цена од 67.5 дин.

Било је 209 захтева и од њих је требало изабрати 4-5 који су хитни и који могу да се реализују у разумном року. Да у овом тренутку постављамо захтеве којима треба да мењамо комплетну аграрну политику је смешно и помислити, али полако, ако да Бог да изгурамо ово решаваће се даље једно по једно.

Јуче се нас 30 тракторима пробило до Новог Сада, сада има сигурно 120+ трактора. Притисака има пуно са свих страна, било је за ова два дана пуно тешких тренутака, тензија, људи су уморни, али предаје нема.

По селима нас људи већ називају лудацима и будалама, а такви ће бити први у реду да покупе кајмак са ствари за које се изборимо. 10 година нико није ни помислио да се побуни за нешто, а ако се сада ово изјалови нећемо се сигурно покренути још 10 година, а до тада ко жив ко мртав (по питању бављења пољопривредом).

Тако да вас молим ако већ нисте овде са нама било трактором или пешке да се суздржите са својим коментарима и прохтевима до неких следећих протеста и надам се позитивнох промена.
To kako vas nazivaju,govori o njima.Svi smo mi svesni da se sa ovima teško može pregovarati.Mogu se dobiti samo mrvice jer ih uopšte ne zanimamo.A onako usput i pred kamerama i ako ne zaboravite upitajte ministra-zašto nije uplaćena kovid pomoć za krave.Nemoj zameriti ljudima.Svi su ogorčeni ali je ovaj narod uhvatila letargija i dok nas nešto dobro ne prodrma nećemo se probuditi.To će se verovatno desiti na jesen,nakon većih poskupljenja,restrikcija struje,nastavak covid agende....
Ova godina sigurno donosi velike promene u stočnom fondu u severnom Banatu.Ne bih da pričam o drugim krajevima jer u Vojvodini je katastrofa.Kada se pokolje to malo goveda što je ostalo...Mi nećemo imati sa čime da hranimo stoku a epilog se zna.
 
Evo konačno sam pročitao sve postove da bi išta mogao da napišem, ne zato što nisam hteo, zato što sam spremao kombajn, ili zato što sam imao privatne obaveze. Zadnjih par meseci sam zapostavio porodicu i stvari koje su važnije svakom čoveku. Dao sam 1001% za sve ovo, ne samo ja već nas 15 koji vodimo naše udruženje, Stig iz Požarevca. Udruženje smo preuzeli početkom januara, bilo je mrtvo, interesovanje nula. Došli smo do toga da imamo više od 500 članova iz celog okruga,nikada nismo bili jači i organizovaniji, to je rezultat našeg rada. Vidim da mnogi ovde kritikuju sve, mlatite praznu slamu, na to sam navikao pa mi i ne smeta. Juče smo se povukli sa protesta jer smo imali razloga i jel nam je ispunjeno ono što smo tražili u našem delu zahteva, za onaj drugi deo smo otišli u Novi Sad da se priključimo našim kolegama. Ko god je bio juče na putu za Požarevac zna šta smo blokirali i koji smo kolaps napravili, nismo blokirali pola bulevara ili centar Požarevca, da jesmo mogli bi tako da teramo 6 meseci, lepo sedimo u kafićima i traktori stoje u centru. Danas sam ja bio u Novom Sadu,pričao sa Radoslavom i sutra ćemo ići na sastanak sa Premijerkom. I još jedna stvar koliko je traktora u Novom Sadu čudi me što nam i ne daju i 50 din za suncokret a subvencije nam i ne ukinu. Udruženje Stig je nikad jače, a ostali kritičari razmislite
Sta ste to dobili, a da drugima ne sleduje??
 
Sa tim se slazem, ali zasto ste odustali od 700E za suncokret i jeftinijim dizelom, evo sad cujem da se trazi i 15 dinara za premije za mleko, ukidanje pisanih kazni za poljoprivrednike u protestu. Zar vama to ne ide u prilog?
 
Ne bi da pišem ovde i da komentarišem celu situaciju u Novom Sadu, jednostavno neću da kvarim iluzije mnogima koji ovde pišu a nisu bili ni juče ni danas u N.Sadu, jel si ti bio tamo uopšte? Možemo i na pp ako baš hoćeš da polemišemo o tome
 
Nazad
Vrh