Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Znaš kako kažu " nisam ja siromašan nego si ti previše bogat" i mnogo ljudi ne želi da protestuje jer će posle bogati biti bogatiji a siromašni siromašniji. I oduvek je bilo razlike veliki, mali, hobi, profi i ide ka tome da mali seljak ne postoi i što bi taj mali protestvovao da bih sam sebi stavio omču oko vrata, da bi produžio agoniju.
 
Robu predaje ko kad hoce. Ovaj predlog je ciscenje tavana lvl 99.
Inace su ok predlozi (napr. gorivo od 150 nije odrzivo a bezakcizno gorivo je ok mera i za dalja desavanja).
Inace bas ce to - profi vs hobi - da razjedini nase kolege, posto nece covek sa 10 jutara zemlje (+ plata iz carapane) da podrzi drugog sto je podigao silne kredite (neracunajuci na 2-3 susne godine zaredom) i sto obradjiva na desetine ili storine hektara drz. zemljista (sto je izlicitirao ili dobio za stocni fond - sto postoji, ili postoji na papiru - ili dobio preko partije… a sad ne bi da plati ove godine za istu). Takodje i obrnuto… Coveku sa silnom mehanizacijom je u interesu da rasprodaje par njih sa par jutara zemlje u selu…
 
Ovde ne mora niko da pise da je za ovu bagru koja trenutno vlada,u komentarima se sve vidi,tuzno je to sto oni koji su pristalice velikog vodje,po svaku cenu to jesu,znaci ako nesto nije u redu u drzavi,nece to reci,bulo to ispravno ili ne,pi svaku cenu brane zvalavog,opravdavaju ga indirektno,moze da vlada neko koga politicki pidrzavam,ali ako u nekom segmentu a ovde je rec o poljoprivredi taj neko ne vlada dobro,onda cu to da kazem,to se zove stav,israjnost,zivotni kanoni i principi,to kod pristalica nprdnih nema,cinizam na niskom nivou,ljudi izasli da ukazi na sranj.. u poljoprivredi ove zemlje,a oni se sprdaju indirektno,bedno i jadno.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Teško će se izvlačiti bilo šta od garniture kojoj je poljoprivreda na zadnjem mestu.Ali i u globalu se ide na izazivanje gladi i da mogu da manipulišu narod.Isto će biti i sa energentima.Ne znam šta treba da se desi da ljudi shvate.Ne znam zašto Novosađani sede kući-Što ne omasove protest jer i njih dotiče i doticaće ih kroz cene hrane.
 
-Tom prilikom će biti tačno utvrđeni rokovi kada će koja stvar biti ispunjena vežano za jesenju setvu, cene I sve ostale stvari koje ste naveli. Mi smo obezbedili novac. Što se tiče cene suncokreta, mi možemo samo jednu stvar, a to je da država plati lagerovanje suncokreta dok ne bude bolja cena. Gorivo će biti po ceni od 179 din/l, a bez akcize će biti rešeno Zakonom o profesionalnom poljoprivredniku u narednih 60 dana, rekao je Nedimović.
 
Alo kolega ja sam drugi stigao ispred izvršnog veća sa sinom i još troje kolega a taj džoni nas je obišao samo zato što je iskoristio gužvu kad nas je policija zaustavila kod trga Marije Trandafilović a to sad nije ni bitno, noćas sam spavao u traktoru kao i mnogi drugi a i večeras ću verovatno opet, bili su i Stižani sinoć i stigli su još dva Turinca juče popodne, u toku noći i jedan iz Bača, jutros 4-5 iz Vilova, sa Klise njik četvoro, iz Čente doneli labudicom fergusona sa sve našim jadom od roda, došli ludi iz Rače, Padine..... treba iz zmajeva i okoline još da stignu ako nisu stigli pošto sam trenutno kući da se malo sredim i poradim nešto na brzinu osnovno pošto imam i operisanog brata od dva tumora na glavi pa sam i prepodne trknuo do bolnice u Ns da ga sprovedem na kontrolu i opet sam se vratio ispred izvršnog veća i prisustvovao na sastanku sa ovim zamenikom ili šta već.Ljudi nemojte verovati svakome, ovde je iznešeno jako puno loših informacija nebi li nas rasturili kao što su pokušali na početku sa policijom što reče kolega Zmaj ali ipak smo uspeli da se probijemo, neki su nažalost poklekli pritisku, ako dolazite traktorom idite pojedinačno i nemogu vam ništa, mogu samo da vas legitimišu (gledajte da budete tehnički ispravni mada ima svašta u koloni ispred veća) i zdravo.Što se tiče kazni prvi zahtev je da se nikom nesme napisati kazna za proteste (na nivou cele Srbije) i ako taj zahtev ne bude ispunjen nema dalje pregovora a i današnji pregovori su propali zato što hoće da kupe vreme i stalno podmeću neke začkoljice te stoga svi koji mogu da dođu do izvršnog veća neka dođu da li peške, autom, traktorom i da što više omasovimo ovaj protest jer jedino tako možemo izgurati do kraja, mislim da ova ekipa to može samo treba podrška što veća.Još jednom napominjem nemojte da slušate razne dezinformacije a puno ih ima i stvarno je teško proceniti koje su prave nego se organizujte autima što više i ko može traktorima i što je najbitnije nema čega da se plašite.U Novom Sadu se rešava i pokreće rešavanje nagomilanih problema na nivou cele Srbije, nema razlike.NAZAD NEMA IZA JE SRBIJA I NAŠE PORODICE I NAJMILIJI. Zasad toliko od saleta, idem nazad.
North i ostali da li vas je sramota kad procitate ovaj Saletov post??
 
Vidi kad predas robu dobijes subvemcije, da li u zetvi ili sl godine.
Ovamo pricamo o uredjenom sistemu a onda bi gorivosa broda ispod ruke i robu na tavan.
To ne pije vodu. Sad da ne duzimo o inflaciji. Uredan je sistem, ako prodas 2 dzaka kukuruza komsiji. Takodje, ako nema prinosa nema ni subvencije? - kao sto je kod mnogih slucaj ove godine… sta ako je - prinudno - siliran kukuruz (sto pojede stoka…) itd.
 
To ne pije vodu. Sad da ne duzimo o inflaciji. Uredan je sistem, ako prodas 2 dzaka kukuruza komsiji. Takodje, ako nema prinosa nema ni subvencije? - kao sto je kod mnogih slucaj ove godine… sta ako je - prinudno - siliran kukuruz (sto pojede stoka…) itd.
Jel shvatas da subvencije nisu socijalna pomoc ?
Drzava ce da izveze kukuruz zaradi indirektno na carini,prevpzu,otkupnim firmama,prodaji repromaterijala i ostalo tako da svoj deo kolaca deli sa proizvodjacem.
Kako da daju subvencije na nesto de ni oni ne zarade ?
Kukuriz koji ti svakako jede stoka treba da dobijes subvencije po predanom kilogramu mesa, litri mleka.
 
North i ostali da li vas je sramota kad procitate ovaj Saletov post??
Jel tebe nije sramota da prozivas druge dok citiras Saleta a sam nisi na blokadi ?
Jel to ono idemo u rat da se bijete, neki cete da poginete a neki cemo da se vratimo ?
Inace Saleta znam privatno odlicno i sto on ima srca i ziske u sebi to malo ko ima ali pozitivno usmereno domacin po svakoj meri. Sprdali se takvima kao Sale koji nemaju viber a Sale probio blokadu.
 
Kukuruz (i ostali primarni proizvodi, rude…) se ne izveze iz drzave, samo iz banana drzave… Ima tu jos caka, ali no… to je i cilj… A o onome opet nema reci sta je ako nema…
 
-Tom prilikom će biti tačno utvrđeni rokovi kada će koja stvar biti ispunjena vežano za jesenju setvu, cene I sve ostale stvari koje ste naveli. Mi smo obezbedili novac. Što se tiče cene suncokreta, mi možemo samo jednu stvar, a to je da država plati lagerovanje suncokreta dok ne bude bolja cena. Gorivo će biti po ceni od 179 din/l, a bez akcize će biti rešeno Zakonom o profesionalnom poljoprivredniku u narednih 60 dana, rekao je Nedimović.
Kako sam i rekao 3 posta iznad vaseg.
 
Jel tebe nije sramota da prozivas druge dok citiras Saleta a sam nisi na blokadi ?
Jel to ono idemo u rat da se bijete, neki cete da poginete a neki cemo da se vratimo ?
Inace Saleta znam privatno odlicno i sto on ima srca i ziske u sebi to malo ko ima ali pozitivno usmereno domacin po svakoj meri. Sprdali se takvima kao Sale koji nemaju viber a Sale probio blokadu.
Tek zato sto ga znas treba da te je sramota. Ja ni jednom recju nisam pisao protiv protesta, sve vreme sam trazio informacije sta gde i kako i rekli nam da je kordinator za Kikindu zakazao, ali nam ne rekose o kome se radi. Ti i dalje trazi razloge da napadas te ljude tamo.
 
Nazad
Vrh