Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Cuo sam da se sutra blokira pancevo? Da li je to istina, i ako jeste kad i gde? U opstini vrsac se isto sprema protest, jedino mi iz bele crkve nista.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
S obzirom da sam iz Bosne o da me se ne ticu ove blokade i da ste mi donekle konkurencija ali sa druge strane pacenici kao i ja pa mi je zao sto ova akcija nije uspjesnija.
Mozda se moglo preko foruma sve ovo malo bolje organizovati da se alarmiraju clanovi iz sto vise opstina i da akcija bude svestranija, prateci forum i viber grupu cini mi se da je premalo ljudi ukljuceno i da su ljudi neinformisani
Takodje mi je cudno sto se mnogi clanovi foruma ne oglasavaju na ovoj temi
 
Upravo sam se vratio iz NS. Ima dosta traktora, ali i ljudi koji su dosli kolima kao uostalom i ja. Blokade su povremene, ljudi su pomalo nervozni pa bi da totalno blokiraju nekoliko mesta u NS, ali Radoslav i ostali iz organizacije drze sve pod kontrolom. Ako se tamo protest ne omasovi i ljudi ne izadju po celoj Vojvodini tesko ce sta sami moci mada i ovo sto su do sad izboksovali od ministarstva nije lose, ali nije dovoljno. Nije dovoljno jer konkretno nas region interesuje cena suncokreta. Trazi se 700E, a uljari nude 530. Takav zahtev ima i udruzenje Stig. Veceras bi trebalo da se dogovoru prikljuci i udruzenje iz Banata tj. iz Zrenjanina pa je moguce da se i mi pokrenemo, a trebalo bi.
 
S obzirom da sam iz Bosne o da me se ne ticu ove blokade i da ste mi donekle konkurencija ali sa druge strane pacenici kao i ja pa mi je zao sto ova akcija nije uspjesnija.
Mozda se moglo preko foruma sve ovo malo bolje organizovati da se alarmiraju clanovi iz sto vise opstina i da akcija bude svestranija, prateci forum i viber grupu cini mi se da je premalo ljudi ukljuceno i da su ljudi neinformisani
Takodje mi je cudno sto se mnogi clanovi foruma ne oglasavaju na ovoj temi
Pa dobro im je, a i dobice nesto ako se ovi izbore.
 
Suosjećam s vama i nadam se da ćete dobiti ono što tražite.
Čisto informativno,kod nas subvencije za oranice,livade,pašnjake iznose prosjek 169e po ha,onda se tu nastavlja zeleno plaćanje i iznosi oko 130e po ha,te preraspodijeljeno plaćanje u iznosu od 60ak e i odnosi se na prvih 20ha,znači svi do 20ha dobivaju max 1200e ako imate 20ha,a ako imate 100ha,isto dobivate 1200e.
Mladi do 41 godinu dobivaju 50ak e po ha za prvih 50hektara...
Onda ima dodataka za brdovite krajeve,gorsko planinske itd od 80e do 200e po ha.

Pa za proteinske usjeve ( soja,lucerna..) 200e po ha...
I tako,o ekološkoj neznam,al iznosi su ovi + ekološka...
Tražite potpore kao što ih i Eu daje..jer ovo što vi dobivate od subvencija je žalosno.
 
Jedini nacin da neko dobije je da uzmu nekom drugom. A tom drugom mogu da uzmu samo ako ima.
 
Nazad
Vrh