Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Čika Dule ,ne vidim vašu poruku vise,da li je izbrisana ili ne nije ni bitno. " Nemam ništa protiv Draganovog mišljenja,tada se izboksovala subvencija do 100 ha I kraj price ,nijedan suštinski problem u poljoprivredi nije rešen,nijedan zakon u našu korust nije donesen. Vlast se promenila a sa njom I okolnosti,treba težiti da se problem rešavaju a ne bacaju pod tepih .Šta će biti ako nam daju 40 din za suncokret.Hoćemo biti srećni.Da u to vreme je subvencija bila 14ooo din znate li koliko je zemlje bilo u procentima pokriveno subvencijama? Ja sam ostvario pravo na njih ali zapitajte se koliko njih nije."Dragan je samo poredio sta se dobilo dok ih je vodio jedan...
[h=5]Protestna vožnja traktorima.[/h] Danas, 20:05 "
 
Bacvani i Sremci su samo jaki na recima,a kad treba da se zapne....
Poslacu ti ja jedan vic o Vojvodjanima u PP,pa kad malo bolje razmislis,istinit je.
Nadam se samo da neces opet kaznene bodove da mi roknes za :off_topic:!

Na protestima smo bili,5 dana spavali u traktorima,razisli se u ponedeljak,jedino je bio problem sto nismo medijski propraceni,zvali smo i Kurtu i Murtu,niko nije dosao osim lokalne televizije koju samo andjike gledaju da bi znale opstinske traceve.A i nesto se ne secam da ste vi izlazili na blokirate nesto?!
 
Poslednja izmena:
Mi smo danas sa 19 traktora blokirali ulaz u Žitoprodukt.Bili su ljudi iz Neuzine,Jaše Tomić,Lazareva,Despotovca,Krajišnika.Nastala prava pometnja.Puštali su se kamioni sa hlebom i brašnom a suncokretari ni unutra niti napolje.Izbila su dva manja incidenta sa grupama kamiondžija ali pošto smo bili složni lako smo ih smirili.Put nismo blokirali jer ipak vodi u urgentni centar Zrenjanin.
Večeras smo se vratili kući kako je i dogovoreno.Čekamo sutrašnji sastanak u 11h.
 
attachment.php


Ljudi sa Pozarevackog punkta su me posebno zamolili da postavim ovu sliku, sto cu ja sa sadovoljstvom uraditi. Posto sam morao veceras da ih napustim posle 4 dana, nazalost neodlozive obaveze, zelim da im porucim da istraju do kraja kao od prvog dana. Ljudi nemojte da posustanete samo slozno i samo napred.

- - - - - - - - - -

Na protestima smo bili,5 dana spavali u traktorima,razisli se u ponedeljak,jedino je bio problem sto nismo medijski propraceni,zvali smo i Kurtu i Murtu,niko nije dosao osim lokalne televizije koju samo andjike gledaju da bi znale opstinske traceve.A i nesto se ne secam da ste vi izlazili na blokirate nesto?!

Mi smo imali iste probleme ali smo postavljali linkove sa lokalne televizije ovde na forum, uradite isto.

Evo linka danasnjeg snimka lokalne TV Duga televizije koja nas je maksimalno ispostovala i bila svakog dana sa nama i zato im se zahvaljujemo.
http://www.youtube.com/watch?v=7XE3P3FceAo&feature=player_embedded
 
Veceras sam se vratio iz Crepaje za Bg I na 4 mesta sam video pojacane policijske patrole, obilzanica oko Pa je blokirana, a saobracaj se preusmerava starim putem.
 
Višiću nemo` se jediš za kartončić.Nije K.R takav da udari po novom članu foruma.On je junačina i rešava samo krupne probleme.
 
:off_topic: Немојте седети на картону и штрајковати , час посла повуче влагу прелади гуза .. угледајте се на прецедника узмите стиропор :osmeh:
 
Otkuda sada ova ljubav prema Sefkerincu,pa pre neki dan si pisao kako će još dobiti batina ako se pojavi.Izgleda vas preveslao.

- - - - - - - - - -


Druže ako je ovo politika tvog udruženja -menjate rukovodstvo pod hitno.
Ma kakva ljubav,izneo sam samo cinjenice kako je bilo i sta je bilo,svidelo se to nekom ili ne.Sto se tice onih subvencija po kili ili po ha,svako je reagovao kako kom u tom momentu odgovara,bas danas smo diskutovali o tome sa Gajcanima i ljudi sami kazu da potpuno razumu one koji tog puta nisu izasli.Ali da se ne vracamo u proslost...
Sa njim(Sefkerincem)sam progovorio 5 reci na protestu ali sam ga pomno pratio sta diskutuje sa kim i ja nisam OVOG puta nasao nesto lose,sto ne znaci da nije namerno pricao tako kako svima odgovara,ko zna koje su njegove namere i sta mu je u glavi.
Uglavnom da nebudem pogresno shvacen NE BRANIM GA,i uopste me ne interesuje covek,samo sam izneo cinjenice koje nemoze niko da ospori da nije tako,a to je da je tad bilo mnogo bolje.
 
Sad sam pričao sa drugarom koji je ogorčen na ministarstvo, jes da nije poljoprivrednik al je vezano za funkcionisanje minpolj-a i njihov "pregovarački tim". Radi se o nesrećnim asistentima koje je Petrović navukao a Knežević otkačio. I to bi sve bilo OK da se tako završilo-nema para, nema potrebe...

Ali asistenti su pre godinu dana počeli da protestvuju (posle otkaza) i naizgled spontano se oformio pregovarački tim koji se dogovorio sa ministrom da posle nekog vremena vrate najbolje na posao. I gle čuda pre mesec dana bez ikakvog konkursa, testova, ocena ... na posao se vratili članovi pregovaračkog tima :)) + neki članovi SNS-a koji nisu ni radili kao asistenti (naravno nemaju ni diplomu poljoprivrednog fakulteta...)i + naravno razne svaje, snaje i šurnjaje kao sekretarice za 70k mesečno...a mediji su toliko kontrolisani da niko ovo ne može da objavi od silnih vesto o smanjenju administracije.

Ovo sve pišem da vidite koliko je minpolj jedna trulež i prosto rečeno banda raznih nesposobnih ali alavih stranačkih poslušnika da sa njima pregovarati nema smisla (osim za same pregovarače :) )
 
Zasto danas u BG na pregovore niko nece da dozvoli da ide bar po jedan predstavnik paora iz Nove Crnje i Zrenjanina ?
Zar mi ne postojimo i nismo ucestvovali na blokadama ?
Pa kad smo mi pitomi Laloši koji eto dobro znaju da blokiraju i da se tuku i svađaju sa policijom i kamiondžijama ,a ne znamo da pregovaramo.
Juče jedan Orlovaćanin im lepo rekao:
Ajde kaže ovako.Ja kupim kubik ogrevnog drveta za 4000rsd.Grejem se na njega i iskoristim ga maksimalno_Onda uzmem pepeo koji ostane od loženja tog drveta i prodam ga za 4000rsd.Pa jel to ima negde pa da tako radim?
To je dečko dao kao primer cene suncokreta od 26rsd i cene sačme od 26rsd.Svaka mu čast na izjavi.
 
NAJNOVIJE








  • 06.09.2013 08:37
    [h=2]Nastavljena traktorska blokada "Dijamanta"[/h]
    107084.jpg

    ZRENJANIN - Nezadovoljni otkupnom cenom suncokreta, proizvođači u Srednjobanatskom okrugu nastavili su danas protest traktorsnom blokadom Fabrike ulja "DIjamant", kao i prilaza zrenjaninskom"Žitoproduktu", u čije silose je predhodnih dana suncokret lagerovan za potrebe "Viktorija grupe".

    Zemljoradnici iz srednjeg Banata sinoć su potvrdili odluku o nastavku traktorske blokade "Dijamanta", u očekivanju rezultata današnjih razgovora u Ministarstvu poljoprivrede,sa prerađivačima o otkupnoj ceni suncokreta, izjavio je Tanjugu predsednik uduženja iz Nove Crnje Petar Matijević.

    Srednjobanatski ratari protestuju jer smatraju da ponuđena cena od 27,08 dinara, sa PDV, za kilogram, ne pokriva ni troškove proizvodnje , pa su najavili radikalizaciju protesta, ukoliko se ne ponudi realna cena.

    Matijević je rekao da uljara "Banat" u Novoj Crnji otkupljuje suncokret, a da su traktori ostatali parkirani pored te fabrike.

    On kaže da će ratari novocrnjanske opštine sačekati vesti iz Beograda gde će se danas sastati proizvođači i pređivači suncokreta i posle toga će biti doneta odluka o daljim merama.

    U prostorijama Ministarstva poljoprivrede danas bi trebalo da bude održan sastanak proizvođača s predstavnicima prerađivača radi postizanja dogovora o otkupnoj ceni suncokreta.

    Današnji sastanak predložio je ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede prof. dr Dragan Glamočić preksinoć u razgovoru s predstavnicima Udruženja poljoprivrednika "Banatski paori" koji su prihvatili njegov predlog.

    Ministar je tada rekao da razume položaj poljoprivrednih proizvođača i ponovio da država ne može da određuje cene, saopšteno je iz resornog ministarstva.

    Glamočić im je predložio da se organizuju u jedinstvenu Asocijaciju kako bi ubuduće lakše pregovarali o otkupnoj ceni.Poljoprivrednici su prihvatili predloge ministra. Oni su za sledeću nedelju najavili generalni štrajk u slučaju da danas ne bude postignut dogovor, navedeno je u saopštenju.





 
Cena od 27,08 rsd/kg je ponuđena otkuplivačima tj.zadrugama preko kojih radimo.To nije cena koju će seljak dobiti.Sa ovom ponuđenom cenom seljak će najviše dobiti oko 25rsd/kg.Tako mi je danas rečeno u mojoj zadruzi.Zato dobro prst na čelo.
 
Nazad
Vrh