Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
od nekog iz ministarstva poljoprivrede dobiju sabrane nase setvene planove vide koliko smo cega posejali i onda pocinje
"paklena kuhinja"

@ gumar

Možeš li ti imenom i prezimenom navesti toga iz ministarstva ko daje setvene planove ? Bilo bi zgodno da navedeš i datum i mesto gde se to odigralo, pošto se iz tvog posta zaključuje da si upoznat sa takvim aktivnostima ?
 
Naša prava bi trebalo da zastupa ministar poljoprivrede lično. (ali u nekoj normalnoj državi)
ministar ko ministar,ali ko je bre izabran od strane nas da nas predstavlja u skupstini, jer on prezentuje nase probleme u skupstini a njega boli d... za nas cuti i klima glavom ko tele, a posle ce da dodje za glasove i da se ljubi sa kravama muze bika ,valja se sa svinjama.daj da se otarasimo tih ljudi i da izaberemo nekoga ko ce nas predstavljati kako treba kad na to dodje vreme, nego se ti koji trebaju da zalegnu za nas sad izvlace ko gliste iz sake i postaju nevidljivi.
 
Danas dolazim u ZR , verovatno ću posetiti kapije Dijamanta ako tamo budu članovi foruma.
 
Poslednja izmena od urednika:
@ gumar

Možeš li ti imenom i prezimenom navesti toga iz ministarstva ko daje setvene planove ? Bilo bi zgodno da navedeš i datum i mesto gde se to odigralo, pošto se iz tvog posta zaključuje da si upoznat sa takvim aktivnostima ?

Nazalost ili srecom nisam upoznat ali otidji na njihov sajt i vidi usluge koje pruzaju
sve ce da ti bude jasno a onda da pitamo odakle im informacije za usluge.

ja sam na taj sajt otisao jer me nervirala ta zena koja nije iznosila cifre vec procente a pola evra nije isto sto i pola dinara a dodatno me iritiralo ime institucije jer mi nije bilo jasno kako se bori suncokret protiv suncokreta

- - - - - - - - - -

Nazalost ili srecom nisam upoznat ali otidji na njihov sajt i vidi usluge koje pruzaju
sve ce da ti bude jasno a onda da pitamo odakle im informacije za usluge.

ja sam na taj sajt otisao jer me nervirala ta zena koja nije iznosila cifre vec procente a pola evra nije isto sto i pola dinara a dodatno me iritiralo ime institucije jer mi nije bilo jasno kako se bori suncokret protiv suncokreta

Ukoliko ste zainteresovani mozete nam se obratiti za:

- podatke o zasejanim povrsinama pod secernom repom

- podatke o zasejanim povrsinama pod sojom

- podatke o zasejanim povrsinama pod suncokretom

- podatke o kretanju cena industrijskog bilja na Cikaskoj berzi

- vremensku prognozu odredjenog podrucja



mozda je sada jasnije
 
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/...eda-je-osnov-ulagati-i-vise-nego-u-energetiku Trenutno imamo najgoru vladu u istoriji Srbije, svidelo se to nekome ili ne. Naša vlada radije subvencioniše i time štiti strane investitore nego domaću privredu, konkretno poljoprivredu. Interesu je me čime to naše rukovodstvo štiti poljoprivredu od propadanja ili je ovo plan vlade da se poljoprivreda dovede u bezizlanu situaciju i takva proda za jeftine pare stranim ulagačima. Dali bi jedna Nemačka, Holandija... dozvolila da njihov seljak propada?
 
Smanjili su nam subvencije,smanjili su cene nasih proizvoda,a cene repromaterijala koji se koristi u proizvodnji stalno rastu kao i sve ostalo !!! Jel to u redu???
Treba blokirati sve vazne puteve i autoputeve ! Pa da vidimo da li ce onda da nas slusaju,ovo sto radite ne daje nikakve rezultate.
Udruzili se kriminalci i politicari i sad imamo ovakvo sranje.
 
Nisu mogli da isplate i onako mizerne subvencije jer su bili posrednici u kupovini hotela za 2.100 000 evra a taj isti hotel posle mesec dana prodali Arapima za 1.500 000 eura. Emiratima prodaju zemlju po ceni od 10.000 eur/ha a zakup plaćaju 250 eur/ha. Koliko mi plaćamo i ko je u boljoj poziciji mi ili Emirati. http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:414826-Emirati-kupuju-osam-kombinata----------- http://www.telegraf.rs/vesti/politi...-seikovi-emirati-finansirali-teroriste-iz-ovk
 
Počelo je da **greška žvaće gaće.Sad treba izdržati još dva dana i biće rešenja prihvatljivih za nas.
Evo ja pitam ovu našu Vladu i novog ministra:
Koji Srbin na svetu je preči Hrvatskoj Vladi od njenih seljaka?
Koji Srbin na svetu može da monopoliše i uslovljava bilo kog Hrvatskog seljaka?
Koji Srbin na svetu je dobio većinski udeo u nekoj strateški važnoj firmi i hiljade hektara zemlje u Hrvatskoj?
Kod nas je slučaj sa Dijamantom sušta suprotnost od iskrenog odgovora koji bih ja trebao dobiti.Našoj Vladi je preči Hrvatski tajkun Todorić nego njen narod i seljaci.Pa stvarno je strašno koliko Vlast misli da smo mi glupi.
 
Nisu mogli da isplate i onako mizerne subvencije jer su bili posrednici u kupovini hotela za 2.100 000 evra a taj isti hotel posle mesec dana prodali Arapima za 1.500 000 eura. Emiratima prodaju zemlju po ceni od 10.000 eur/ha a zakup plaćaju 250 eur/ha. Koliko mi plaćamo i ko je u boljoj poziciji mi ili Emirati. http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:414826-Emirati-kupuju-osam-kombinata----------- http://www.telegraf.rs/vesti/politi...-seikovi-emirati-finansirali-teroriste-iz-ovk

d anijele daj organizujte se ovde u molu blokiramo a vi nista pruzite nam podrsku sami smo nista
 
@ diklofen

Da li si ova pitanja napisao samo ovde na forumu ili si ih poslao i e-mailom na adresu ministrastva ? Na forumu ti ne može niko odgovoriti na ta pitanja, međutim ako bi svako poslao neka logična pitanja ministatvu, videli bi da nešto se dešava.
 
Moj post će možda biti mala digresija, ali je vrlo naslonjen na temu, a mislim da mnogi trebaju da ga pročitaju da bi koliko-toliko bili bliži istini i shvatili razloge zašto nam se sve ovo dešava. Protest podržavam, naravno jer smo i gladni i žedni i pored hleba i mleka kojeg proizvodimo, ali "najbolja vlada u proteklih 20godina"kako kažu za sebe je nesposobna i nepismena. Državu su doveli na samu ivicu bankrota i sami su to priznali. rekonstrukcija vlade je bila potrebna da bi doveli nestranačke ljude ( a da li su stručnjaci to će tek da se vidi) kako bi mogli da izvedu rezove koji će biti bolni za celu državu, pre svega nas sirotinju-paore. Ako im uspe da nešto urade, to je njihov + , ako ne uspeju, svaliće sve na ove nesretnike koji su se upustili u avanturu, kako bi mogli da koliko-toliko zadrže relativno visok rejting stranke (znamo koje). Vrlo jednostavno. Ne zaboravite, ako se malo začeprka po netu naćićete da je predloženi min. polj. jedan od zagovornika ukidanja subvencija, time sam već malo jasniji. sa druge strane svima koji hoće da razmišljaju svojom glavom je jasno da upravo država (ili barem vladajuće stranke) stoje iza ovih cena koje su vređajuće, pogotovo što su 4-8din niže od onih u okruženju. I razlog je jasan - 1)razliku u ceni dele sa monopolistima, jer je svima jasno da će prevremeni izbori relativno skoro, a stranke zaista više nemaju koga da pomuzu za predizbornu kampanju, sem tih par prerađivačkih monopolista (sve ostalo je otišlo u 3p.m.), 2) Niskim cenama ratarskih proizvoda inuštavaju domaćeg paora, kako bi posledično i cena zemljišta (ponuđena raznim svetskim kompanijama) bila niža, ali i da domaći paor u besparici ne može da se pojavi u kupovini ni tako pojeftinile zemlje... Čini mi se kao jedini izlaz , zaboraviti na državu, jer ona odavno nije "naša", već "njihova", jer o nama vidi se da ne brine, već snagu i pamet umesto na protest usresrediti na ozbiljno udruživanje i zajednički izvoz tamo gde je skuplje. Jeste teži način, jeste zahtevniji i ozbiljniji, ali, čini mi se, jedini logičan i razuman...
 
Ne moze paor da izveze nista, ima svega par firmi koje mogu da izvezu robu, pisano je vec o tome na forumu
 
Ma danima im šaljem E-mailove ali nikada odgovora.Ova pitanja nisam i mislim da nema smisla.
Pa šta bre reći kad će nafta kod nas da poskupi za 8%.Pa to je 12 din po litru.Šta bre blokade....treba mnogo jače udariti.Na svetskom tržištu skočila cena nafte pa eto odmah i kod nas.Pa koliko je kukuruz u Americi ,a koliko kod nas?Počinjem da ludim od ove države.
 
A zasto ne bi mogli?Sastajete vas 3,4,5 ili vise, osnujete doo, ispunite uslove za trgovinu,izvoz, dobijete(platite) izvozni kontrolni broj, nadjete kupca u inostranstvo i vozi misko.Pa cete videti da na malo i nije tako lako.:ppozdrav:
 
Ne moze paor da izveze nista, ima svega par firmi koje mogu da izvezu robu, pisano je vec o tome na forumu

Farmer gledam neku emisiju od Urosa Davidovica kako jedan centar za osemenjavanje iz Holandije ima za vlasnika 20 000 (DVADESET HILJADA SELJAKA)seljaka iz Holandije,Belgije i Luksemburga i posluju tako.Vlasnistvo preko akcija,znaci ljudi krenuli udruzili se i doseglo cifru od 20 000 ljudi....Samo treba imati volje i pameti...
 
Nazad
Vrh