Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ti neznas covece sta govoris majke mi.Pa gde im je ta roba.A sto se tice blokada BG. ja bi sad upalio traktor i krenuo.
 
Kod mene u selu su placali ljudima da idu na te proteste, bili su tu likovi koji nemaju zemlje ni u saksiji.Bilo je i kojekakvih pijandura i sljokara koje su tamo bancile i zavodile neki red.
 
Ironman-Kada sam ja neki dan pisao o onim strateškim proizvodima ti si negodovao.A sad sam sebe demantuješ sa statistikama i govoriš upravo o pšenici.Pa otkud sad to?Samo vi sejte pšenicu i držite socijalni mir u državi.U statistici se kaže ovako ako nisi to zapazio:
1.mesto Beeeogradski region-smešno,čak šta više žalosno
2.Vojvođanski region
3.Šumadija i zapadna srbija
4.južna i istočna srbija
5.region kosova i metohije
Ako si primetio kod ovih zadnjih red.br.5 nema čak šta više ni statistike.Ja neznam jesu li oni na taj deo Srbije malo "zaboravili"-očigledno jesu.E to ti je statistika-da nije smešno bilo bi žalosno a žalosno je veruj mi
 
@ironman.Mozda gresim,predhodna dva ministra(ministarka) su bili iz Vojvidine,logicno da su gurali u Vojvodinu.Sadasnji ministar je poreklom preko Save.Videcemo gde ce on da gura novce.Samo da ne gora u svoj dzep.

Upoznao sam mu rodjake ,neke divne ljude , do zla boga postene paore koji su mi rekli da je Dusan Petrovic zlo od coveka i da ih je sramota sto je takav covek iz njihove familije dosao na to mesto.Mislim da sam ti sve rekao.
 
Ja samo navodim podatke i navodim izvore podataka.
Po sadasnjem nacinu raspodele subvencija imamo rezultat da ogroman deo novca odlazi Vojvodini iako tamo nije ninajvise zasejanih povrsina ni najvise onih koji se bave poljoprivredom.
Zar nije malo cudan kriterijum takvog subvencionisanja i zar je logicno da seljaci taj kriterijum podrze?

Da se razuemmo, osnovni razlog takve raspodele nije taj sto se ovim sistemom protezira Vojvodina kao takva vec sto se proteziraju veleposednici a kako je takvih vise u Vojvodini oni odnose najveci deo kolaca.

Hjade da priznamo ono sto svi vidimo, ova drzava je postavila takav sistem koji odgovara samo tajkunima jer su oni zapravo i kreirali sistem.
To sto pored njih nesto usicare i malo sitniji je samo ponjih srecna slucajnost i dobro je da zamaze oci.
 
Ako si primetio kod ovih zadnjih red.br.5 nema čak šta više ni statistike.
A kao ne znamo sto nema?
Dajte da operisemo oonim sto je realno, dakle uza srbija i Vojvodina. Beograd je nadam se u uzoj Srbiji?
(I hajde da se ne kacimo sad za terminologiju da li je izraz "Uza Srbija ok ili nije, znamo na sta se misli)
Naravno da stojim iza onoga sto sam pisao o strateskim proizvodima, ali vidis da se ni po tom ni po ovom kriterijumu ne moze opravdati ovakva raspodela a za nju se ovde vidim masovno zalaze.

---------- Poruka napisana u 23:43 ---------- Prethodna poruka je at 23:29 ----------

Upoznao sam mu rodjake ,neke divne ljude , do zla boga postene paore koji su mi rekli da je Dusan Petrovic zlo od coveka i da ih je sramota sto je takav covek iz njihove familije dosao na to mesto.Mislim da sam ti sve rekao.

E sad, oko licnosti pogodne za ministra poljoprivrede.
Petrovic je sigurno posledjne ime koje bi mi palo na pamet ako bih se ja pitao ko trebada bude ministar. Sto se mene tice jos dugo cemo cekati da se pojavi neko kalibra Ivane DM na tom mestu ako ikada docekamo.
Ali, mislim da nije resenje licitirati oko toga ko bi bio najbolji ministar vec traziti nacin da se supostavi odrziv, pravedan i efikasan sistem kome ce svi pa i ministar morati da se podrede.
 
Мирославе немој лупетети да ти се неко не смеје пшеница одавно није стратешки производ( ништа више није стратешки производ - направиће га хемијским путем ако треба ) и према томе иако се ти тиме поносиш то су давно прошла времена јер русија тј бивши совј савез који некада није имао пара и механизацију сада то има, према томе прошла су та времена када су они имали изобиља пољопривредних производа а обрађивали ручно -значи била богата земља а нису имали механизацију - па прошао је 13 век заобиђи ту тему јер није сваке године у русији пожар . мани се ти тога да се ми плашимо тога да нећемо имати шта да једемо ако се у србији не произведе довољно пшенице -то су приче за време тите - па ако ми не произведемо довољно нафте нећемо се возити -бесмислено -није пољопривреда само ратарство -па ни холандија нема само ратарство а је..е целу европу са пољопривредом .доста ми је тога да се ти што обрађују 1х са 14 хиљада динара НАШИХ ПАРА нон стоп буне и траже нешто као социјални случајеви,да ли је теби познато да један воћар мора да уложи у 1х правог воћњака 30.000,00 еура без динара субвенција и да исто свеке године мора да потроши нафте као ти на 1Х пшенице на обраду и заштиту тог истог воћњака а да од државе ништа не добија а допринесе држави 10х више него 1Х пшенице .према томе спустите лопту јер сте и до јуче живели без субвенција и заборавите ту ладовину која је кратко трајала као и прва љубав .
 
Ma samo poostrena kontrola i "bice mesa i mleka za sve" (kao filmovi iz 90-ih kad stoje u redu za veknu hleba,litrnu mleka i kilu mesa) tako i sad poostriti kontrolu i ova fiktivna gazdinstva pogasiti jer takva obicno nose na sebi zemljista za 10-ak prosecnih seoskih domacinstava.
 
Petrovic je sigurno posledjne ime koje bi mi palo na pamet ako bih se ja pitao ko trebada bude ministar. Sto se mene tice jos dugo cemo cekati da se pojavi neko kalibra Ivane DM na tom mestu ako ikada docekamo.
Ali, mislim da nije resenje licitirati oko toga ko bi bio najbolji ministar vec traziti nacin da se supostavi odrziv, pravedan i efikasan sistem kome ce svi pa i ministar morati da se podrede.
Izvini molim te Ivana dm nas je tako zavrnula da smo se pusili, secas li se uvoza gmo sojine sacme zbog koje je nasa hrana bila na stend baju ka EU.i jos koje kakvih mucki ali vi niste upuceni u to jer je vama tada bilo dobro.
Treba dodati i zabranu prodaje zemlje strancima.
Provac zato vi radite 1 h vocnjaka a kolika je zarada kada krene da rodi?a mnogi od nas koji rade psenicu nece te pare propustiti kroz ruke za 10 godina e tu je razlika.
 
Moj komšija se profesionalno bavi voćarstvom(jabuka-šljiva) na većoj površini.Definitivno troši više nafte po hektaru nego ja.Čovek nema prava na podsticaje pa sve račune piše na moje ime i meni daje za džaba račune.Ima stalno zaposlena dva radnika ,a u sezoni i po dvadesetak.Šta više ima svoju hladnjaču za voće i to ne baš malu.Inače on je zaposlen pa ne može imati taj čuveni PIO preko zemlje.
Smatram da nije u redu da nema nema prava na podsticaje zbog klauzule PIO.
 
Moj komšija se profesionalno bavi voćarstvom(jabuka-šljiva) na većoj površini.Definitivno troši više nafte po hektaru nego ja.Čovek nema prava na podsticaje pa sve račune piše na moje ime i meni daje za džaba račune.Ima stalno zaposlena dva radnika ,a u sezoni i po dvadesetak.Šta više ima svoju hladnjaču za voće i to ne baš malu.Inače on je zaposlen pa ne može imati taj čuveni PIO preko zemlje.
Smatram da nije u redu da nema nema prava na podsticaje zbog klauzule PIO.

Potpuno si u pravu i u tom pravcu treba razmišljati.
Ako se vratite par stranica nazad već sam pisao o ulaganjima u voćarstvu,povrtarstvu,ratarstvu i stočarstvu.Besmislene su ove rasprave.Ne znam zašto tolika uzjogunjenost pojedinih članova u odnosima Sever i Jug.
Ja bi subvencionisao proizvodnju u odnosu na ulaganja u procentima i svi bi bili na neki način jednaki što bi značilo ,kolika su ulaganja u nafti,semenima i đubrivima,iz toga bi izuzeo mehanizaciju (nju bih kreditirao sa povoljnijim kamatama) i arendu.
Pa ako sam ja recimo uložio u te 3 stavke 100 000 da dobijem recimo 70 000.nisam razmišljao o tome koji je procenat najrealnije i mislim da je to najbolje rešenje,malo ga razraditi i to je to.
Samo da dodam što se arende tiče da ne bi bilo nesporazuma,zakup se ne bi finansirao ali bi se ulaganja u iste subvencionisala
 
Pa zasto onda lepo ne preuzmete sve te zahteve iz eu, posto sve sto se pise je preuzeto iz eu, ili mozda jos bolje da se preselite.
 
Meni je dobro bez EU,kakve veze ima moj post sa EU.Samo sam napisao kako bi bilo najbolje i da svi imaju koristi.Šta u ovome sad ne valja,baš me živo interesuje.
 
Pa poceli smo svi da cepidlacimo, meni ovo, meni ovo, onome ono... Koliko vodom morace poseban ustav da se pravi samo za poljoprivredu.
 
Veću glupost nisam pročitao od toga da je Ivana DM kalibar!
Ne nego je Dragin amalin

Naravno da ima zamerki i na rad IDM ali
Setite se sta je ta zena preuzela. Poljoprivredu bez ikakvog sistema, bez statistike cime se zapravo raspolaze, bez nacina da se poljoprivrednik po tom osovu ikako obvrati drzavi, bez mogucnosti kreditiranja, bez igde icega, i da je ona, na licnu inicijativu a ne kao deo sistema uvela kolijko toliko reda u poljoprivredu. setite se da je prva uvela registraciju gazdinstava, da su prvi kratkorocni i dugorocni krediti krenuli za njenog mandata....
Sta je pre nje uradio Veselinov a imao je vece mogucnosti i bio predsednik stranke koja je navodno bila seljacka?
Sta je uradio Dragin osim sto je demagoski nosio dzakove i izvrsavao naredjenja krupnog kapitala, cime je i doveo do toga da budzet skoro u celom iznosu odlazi u Vojvodinu?
 
Ne nego je Dragin amalin

Naravno da ima zamerki i na rad IDM ali
Setite se sta je ta zena preuzela. Poljoprivredu bez ikakvog sistema, bez statistike cime se zapravo raspolaze, bez nacina da se poljoprivrednik po tom osovu ikako obvrati drzavi, bez mogucnosti kreditiranja, bez igde icega, i da je ona, na licnu inicijativu a ne kao deo sistema uvela kolijko toliko reda u poljoprivredu. setite se da je prva uvela registraciju gazdinstava, da su prvi kratkorocni i dugorocni krediti krenuli za njenog mandata....
Sta je pre nje uradio Veselinov a imao je vece mogucnosti i bio predsednik stranke koja je navodno bila seljacka?
Sta je uradio Dragin osim sto je demagoski nosio dzakove i izvrsavao naredjenja krupnog kapitala, cime je i doveo do toga da budzet skoro u celom iznosu odlazi u Vojvodinu?
Sad si me podsetio onog Veselinova. Jel znas da je i on u ono vreme dao istu izjavu kao i ti da se u Sumadiji proizvodi vise psenice nego u celoj Vojvodini.:haha: Ako nista drugo bar on je uzeo nesto para za tu izjavu. A ti?:haha:
 
Nazad
Vrh