Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
pa ne bih se slozila, ipak ne bih se upustala u statisticke rasprave, a sto se tice Demokratske stranke, i nisavskog okruga a u osrist Vojvodine, reci cu samo " Di su nasi novci? ".

---------- Poruka napisana u 21:47 ---------- Prethodna poruka je at 21:45 ----------

Asocijacija poljoprivrednika Srbije (nekada Vojvodine).
hvala na informaciji i veliki pozdrav clanovima!!!!
 
Asocijacija poljoprivrednika Srbije (nekada Vojvodine).
To ne moze biti. :osmeh:
Imas Asocijaciju Poljoprivrednika Srbije sa Bogdanom na celu i oni od uvek imaju isto ime.
Bila je Asocijacija Poljoprivrednika Vojvodine i kad je gospodin Miroslav Kis dobio 150 000e od ministarstva poljoprivrede da siri kancelarije po Srbiji za "dobrobit" naroda juznije od Save i Dunava onda su samo Vojvodinu izbacili iz imena,tako da se zad zovu samo Asocijacija Poljoprivrednika.
 
Zanimljivo

ipak ne bih se upustala u statisticke rasprave,
a ipak se zna da su novci "nasi".
I bez statistike? Odoka?
Evo jos jedan statisticki podatak koji se lepo uklapa uz podatak da se prema modelu za koji se zalazes, za koji tvrdis da je pravedan, agrarni buzet deli u srazmeri 20:80
U delu koji dobija 20 % drzavnog novca je ove jeseni zasejano vise psenice nego u delu koji dobija 80%.
Izvor Privredna Komora Srbije:

Osnovna karakteristika jesenje setve pšenice je da su u centralnoj Srbiji ovom vrstom hlebnog žita zasejane za 9.683 hektara veće površine nego u Vojvodini,
Sa kukuruzom je slicna situacija.
Vocarstvo koje je mahom zastupljeno u centralnoj i juznoj Srbiji uopste nije subvencionisano.
Dakle o modelu koji zastupas se sve moze reci osim da je pravican i pravedan.
No, niko od nas nije obavezan da zastupa pravednu i pravicnu stranu, jel tako?
 
Jeste u pravu si,na to sam mislio.Tarzilo se od njih(nas)da stave umesto Vojvodine Srbija ali clanstvo nije dozvolilo.Nije ministarstvo dalo novce nego Evropa,140 000 evra da se prosiri svest o udruzivanju u Srbiji.
 
Па што читаш кад је бесмислено -не разумем? ти ако си толико паметан реци неку ка Његош па да се овде преврнемо.сви паметни а нико нешто паметно да изнесе -или чувају за себе или неће да кажу или се само фолирају да су паметни ,,најбоље је само се појавиш свремена на време искриткујеш људе и одеш
Ko prica o pametovanju?pa ti prvi ponavljas iste stvari po ko zna koji put sta se trtis i bunis kad si ti sta pametno rekao osim pljuvanja?Lupetas i ti si taj koji se folira alo bre jesi ti pismen jel citas ti sta se pise u ovoj temi i zar ne vidis da se stvari ponavljaju.J....e se meni nek pise ko sta oce nije ovo moj licni forum.Naravno da podrzavam proteste i bio sam prisutan prosle godine,treba im j i mamu i ministru i drzavi ne samo zbog seljaka nego i ostalog napacenog naroda u ovoj drzavi koji jedva sastavlja kraj s krajem i gospodo da vam kazem nesto nije nama naj teze u ovoj drzavi!!!
 
@ironman.Mozda gresim,predhodna dva ministra(ministarka) su bili iz Vojvidine,logicno da su gurali u Vojvodinu.Sadasnji ministar je poreklom preko Save.Videcemo gde ce on da gura novce.Samo da ne gora u svoj dzep.
 
E tu je problem
Ovde su spocitali da Provac podrzava moje komentare a ja sam se sa Provcem debelo razisao na temi o zahtevima malinara, jer sam bio i protiv njihovih zahteva iako je malina skoro sva van Vojvodine.
Zasto to sad pisem?
Pa zato sto mislim da je jedino odrzivo resenje logicno resenje koje nece zavisiti od mesta rodjenja ministra, vec od stvarnih prioriteta ove drzave i gde ce se novac racionalno trositi.

Naravno da cifre koje sam izneo gore iritiraju ljude juzno od reka, to je tako logicno i ocekivano, da je prosto neozbiljno ocekivati ikakvo drugacije osecanje osim iritiranosti.
Nije retko cuti, ali zaista nije retko, da seljaci iz okoline u kojoj sam kazu, pa jbg ajd i mi da protestujemo protiv njih (misle na vas voojvodjane) kad oni protestuju i uzese sve pare.
Naravno, nema tu nikakve organizacije, niti se ti protesti za sada mogu organizovati, ali da postoji takvo razmisljanje - postoji.
Dok je takvo stanje da neko dobija mnogo vise a neko mnogo manje nikada se takvo resenje ne moze smatrati sistemskim i dugorocnim vec se moze smatrati samo resenjem - mazni dok se moze.
A na resenjima tipa mazni dok se moze, se ne moze planirati nikakva dugoroocna strategija vec je to samo lov u mutnom.
 
a koji to drugi? stvarno sam lose informisana...

Informisani ste vi dobro.Ja nisam dobio,koliko sam razumeo imate 70 krava-to je veliki posao isvaka čast.Ja momentalno imam 6 i nisam dobio ni za krave ni za 11ha zemlje i sve samo zbog toga što PIO plaćam po drugom osnovu.Ako ste nekada imali toliko krava kao ja sada razumećete.Moje gazdinstvo je poljoprivredno preko 100 godina.Znam odmah će početi priča da registrujem na ovog onog i što KIŠ reče i potpuno je u pravu trla baba lan.
Ako ja mogu Vas da razumem nije mi jasno zašto vi nećete nas da razumete i normalno da dolazi do sukoba.
 
Informisani ste vi dobro.Ja nisam dobio,koliko sam razumeo imate 70 krava-to je veliki posao isvaka čast.Ja momentalno imam 6 i nisam dobio ni za krave ni za 11ha zemlje i sve samo zbog toga što PIO plaćam po drugom osnovu.Ako ste nekada imali toliko krava kao ja sada razumećete.Moje gazdinstvo je poljoprivredno preko 100 godina.Znam odmah će početi priča da registrujem na ovog onog i što KIŠ reče i potpuno je u pravu trla baba lan.
Ako ja mogu Vas da razumem nije mi jasno zašto vi nećete nas da razumete i normalno da dolazi do sukoba.
aha, po tom osnovu, dakle placate pio kao zaposleni...pa ne znam sta da Vam kazem, naravno da Vas razumem, jer u to vreme kad smo mi imali 6 krava svi su mislili da smo bvlesavi. Kada smo pravili farmu drzava nije krenula sa subvencionisanjem pa smo podigli kredit koji jos otplacujemo, pa eto preziveli smo. Ja verujem da je Vama u ovom trenutku zaista tesko, i da je to sad bezizlazna situacija, ali ja sam recimo profesor svetske knjizevnosti po struci, otac mi je prosvetni radnik, i ja sam mogla da biram da li cu biro dakla da radim ili da se bavim ovim. Ja sam izabrala i sada imam to sto imam. Dakle, bez da me pogresno shvatite, zelela bi da svi imamo jednako pravo, svi paori. A ne znam kojim se to modusom moze resiti Vas problem, zaista. Sa druge strane nekada se zapitam zasto se sva deca ne finansiraju kada upisu fakultete, zasto docenti, doktori, masteri, imaju vecu platu od mog oca koji radi u osnovnoj skoli, zasto stipendije dobijaju samo najbolji, nadam se da me svatate, ne zelim da nekoga uvredim, postujem samo posten rad, a resorno ministarstvo neka nadje nacina da ppomiri neke stvari...veliki pozdrav i svako dobro Vam zelim, i uspeh u daljem radu!
 
ipak vidim da razumete i život ide sasvim drugim tokom,
Ja sam samo za to da budemo svi jednaki,ako vi recimo dobijete za 70 krava da i ja dobijem za mojih 6 i da se satakvim stavovima izađe pred ministarstvo a ne da 75 000 gazdinstava dobije a blizu 400 000 da ne dobije ni dinar a to su bili zahtevi na prošlim protestima i zato je uglavnom odziv bio lošiji.
 
Opet ista priča.Ljudi pišite u kontekstu teme i o onome što stoji u naslovu.Ovde ima više tikava-bundeva nego onoga što treba.Nemojte se rugati jedni drugima,podsmevati i slično jer smo svi u istom buretu.
 
Grujo,ako može bez ironije,bio bih ti zahvalan.

Kako stoje stvari nema sanse da se nikome ne dize...... pritisak. Evo ja cu samo kratko reci da to sto je Ironman napisao na ovoj stranici da je to uvredljivo i van pameti za svakog normalnog Vojvodjanina. Svakome je jasno kao dobar dan zbog cega treba vise novca iz budzeta da se odvaja za Vojvodjanu.
Ironman vidim da znas neke podatke...:sjasi:A dali si se zapitao neki put zbog cega Vojvodina puni sa 45% drzavni budzet a vraceno joj je samo 4 %. 6 milijardi jos uvek nisu vraceni za proslu godinu i kako stoje stvari nikad se nece vratiti. Trebalo je da se vrati nazad sramnih 7%.
 
Ma to se lako demantuje.
samo se navedu drugi,tacni podaci, izvor ih podataka i sve postane jasno.
Ja cu evo navesti i podatke Republickog zavoda za statistiku pa ako postoje relevantniji izvori od tog zavoda i republicke privredne komore hajde da ih pogledamo:

http://webrzs.stat.gov.rs/WebSite/repository/documents/00/00/52/56/PO11_343_srb.pdf

To sto ima manje psenice posejane u Vojvodini to je rezultat toga sto Vojvodjani znaju da kalkulisu bolje. Pa psenica je mnogo manje profitabilnija od kukuruza,soje ili suncokreta. Na kraju krajeva prinosi u Vojvodini su bar za 30% veci ovde nego tamo na svim ratarskim kulturama.
 
Pa i kukuruza je prosle godine bilo manje.
Da trazim podatak?
Prinos veci za 30%?
Prilicno diskutabilno ali sve i da je tako, sve i da je to osnov za raspodelu budzeta kako to da susubvencije za Vojvodinu 4 puta vece a prinos samo za 30%
 
Meni uopste nije jasno sta covek hoce sa time da kaze sto u Vojvodini ima manje psenice,pa sta kad ima manje.
A to za kukuruz pricaj nekom detetu iz zabavista.Pa moje selo je imalo valjda vise nego cela Srbija(mislim juzno od save i dunava).
 
Pa samo me zanima po kom kriterijumu ovi sto organizuju proteste misle da su u pravu kad traze da 4 puta vise novca ide u podrucje koje ima manje zasejanih povrsina i manje populacije koja se bavi poljoiprivredom. Cak dotle da suspremni da ako se to ne ispuni blokiraju Beograd.
 
Nazad
Vrh