Problemi u radu Poljoinfo foruma

To je bio neki oglas od Googla, sad sam nešto promenio oko podešavanja.

napišite kakvo je sada stanje. Ako je opet bombardovanje da dalje podešavam.
 
Računar ili telefon? Na telefonu postoji YT Vanced aplikacija bez reklama. Za računar ublock Origin rešava sve reklame.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za računar ublock Origin rešava sve reklame.

Hvala za ovu informaciju , uspeo sam da aktiviram i ponovo sam se rodio ,

Evo celo popodne sam na YouTube , uzivam bez reklama .

Strah me da iskljucim da se nesto ne poremeti pa da se vrate . :haha:
 
Zbog gubitka lozinke i pokusaja pronalazenja otvoren je jos jedan profil coci1234. Posto sam uspeo da se vratim na stari coci064 trebalo bi coci12334 izbrisati. Hvala.
 
Šta se dešava sa postavljanjem slika na forum? Slike podignem na Postimage, tamo kopiram link za forum, i kad ga nalepim u post ne dobijem samo sliku već i deo linka sa postimage. Pre se to nije dešavalo. Vidim isti problem i kod slika drugih forumaša, pri tom često bude thumbnail slika u postu i ne može da se uveća. Ni klik na pomenuti link pored slike ne pomaže, već samo kopiranje linka bez uglastih zagrada i onda otvaranje tog linka u posebnom tabu browsera. Tek tako mogu da je vidim u pravoj veličini.
 
Oni dodaju nakacenu reklamu,automatski se to desava. Jednostavno obrises sve u tom linku sto se nalazi iza druge zagrade.
 
Oni dodaju nakacenu reklamu,automatski se to desava. Jednostavno obrises sve u tom linku sto se nalazi iza druge zagrade.
Ne, niste me razumeli. Upravo sam za primer okačio jednu fotku u temu " Postavljanje slike u poruci ", okačio sam i thumbnail verziju i normalnu veličinu. Napravio sam screenshot tog posta, i zaokružio na šta mislim pod deo linka:


poljoinfo-fotka-1.png


Takođe, kod thumbnail verzije bi trebalo klikom na sličicu da se dobije veća slika, to je pre radilo kako treba ali sad više neće.
Znači, kad na postimage sajtu kopiram linkove previđene za forum i njih upotrebim za postavljanje slike na forum - dobijem kao u primeru, a ako upotrebim direktan link sa postimage sajta i ubacim ga u polje za url adresu kad aktiviram ikonicu za slike (tako sam uradio da bih ovde predstavio taj screenshot), onda bude dobro.
 
Poslednja izmena:
Evo, još malo da pojasnim:
kad podignem sliku na postimage, on mi je davao sledeće linkove od kojih sam ja birao ili "hotlink for forums" ili "thumbnail for forums", i koje sam kopirao u post na Poljoinfo forumu i tako u postu prikazao sliku. Ako bih izabrao thumbnail (kad npr. stavljam više slika pa da bude pregledno) onda bi se klikom na sličicu otvarala velika slika. Tako je pre funkcionisalo bez problema, ali više neće - već se ima prikaz kao u primeru iz gornjeg posta. Da bih dobio čistu sliku u postu bez onih dodataka, onda moram da kliknem na ikonicu sličice u poljoinfo postu koja mi otvori polje u koje iskopiram "direct link" sa postimage.

poljoinfo-problem-sa-slikama-1.png
 
A jel bi to moglo nešto da se uradi da se olakša postavljanje slika,da nebude tako komplikovano (mislim preko kompjutera), da bude na primer kao na viberu? Ja lično, puno puta odustanem od kacenja slika kad pomislim na proceduru, a verujem da i drugi clanovi foruma dele mišljenje sa mnom.

To bi moglo kad bi članovi kačili slike čiji su autori i imaju autorska prava. Međutim često se dešava da se na forum postavljaju slike pruzete sa Interneta bez dozvole autora i postavljaju se.

Jedna je opcija kada se slika postavi na server gde je poljoinfo (to je to uplodovanje kao na Viberu) i potom se prikazuje na poljoinfo forumu u porukama. Prema trenutnom pravu kod nas se računa da sam ja odgovoran jer sam omogućio kršenje autorskih prava. Ne dešava se baš često, ali je nadohnada koja se traži od 150 - 300 eura pošto nismo u EU. Tu postoje firme koje angažuju autori slika, onda ta firma traži i od nadohnade koje naplate dele novac.

Druga opcija je da se slika postavi na neki servis za slike ili preko Tapatalka na njihov server, a koji su uglavnom registovani u nekim egzotičnim ostrvskim zemljama (ili na primer u Siriji gde pravo praktično ne postoji). Takva slika se postavi na forum, pa kada mi stigne info o kršenju autorskih prava, ja sliku uklonim i izvinem se jer nisam znao da je to postavljeno na forumu.

Ukoliko dođe do promene da onaj ko postavi sliku za koju nema dozvolu za korišćenje, pa on bude smatran odgovornim omogućiću tu opciju na forumu.

Ovo za poljoinfo nije izraženo jer znaju da ne držimo slike kod sebe, ali bude nekoliko opomena svake godine.
 
Ne, niste me razumeli. Upravo sam za primer okačio jednu fotku u temu " Postavljanje slike u poruci ", okačio sam i thumbnail verziju i normalnu veličinu. Napravio sam screenshot tog posta, i zaokružio na šta mislim pod deo linka:

Takođe, kod thumbnail verzije bi trebalo klikom na sličicu da se dobije veća slika, to je pre radilo kako treba ali sad više neće.
Znači, kad na postimage sajtu kopiram linkove previđene za forum i njih upotrebim za postavljanje slike na forum - dobijem kao u primeru, a ako upotrebim direktan link sa postimage sajta i ubacim ga u polje za url adresu kad aktiviram ikonicu za slike (tako sam uradio da bih ovde predstavio taj screenshot), onda bude dobro.

Evo sta se desava,pogledaj sada ovde dve slike. Na prvoj je normalan link sa samo fotografijom,a na drugoj link sa nakacenom reklamom.



Jel vidis na ovoj fotografiji koliko ti je duzi link za forume,to ti je nakacena reklama.



Kada ti se to desi iskopiras samo prednji deo linka(do zagrade) i pastujes na forum,tako nisi preno link reklame.
Prekopiras samo do dela dokle sam ja prekopirao,oznaceno plavim i tako si izbegao taj problem.



Nadam se smo se sada razumeli.
 
Nazad
Vrh