Problemi u radu Poljoinfo foruma

Kod mene takođe.Prešao sa Google Chrom-a na Mozzilu i isti slučaj.
 
I kod mene tako. Stranica o Claas kombajnima ima problem sa linkom koji treba da odvede do prve neprocitane poruke.
 
Tako je. Sada i Deutz baguje. U showthread.php goto=newpost neodradi dobro. Za deutz referise na post post877834, a treba na post877810. U bazi je pogresan unos se desio i ne povuce odgovarajuci ID posta.
 
Tako je. Sada i Deutz baguje. U showthread.php goto=newpost neodradi dobro. Za deutz referise na post post877834, a treba na post877810. U bazi je pogresan unos se desio i ne povuce odgovarajuci ID posta.
vidi se odmah koje stručnjak,od ovoga što si napisao ništa nisam razumeo :osmeh:
 
@Goran G.

Zanimacija u poslednje vreme mi je Java web (JSP) sto je u principu analogno PHP jeziku uz pomoc kojeg je izradjen nas forum. Kako sam preko 200 sati proveo programirajuci razne Java Web aplikacije, mogu da skontam u cemu je problem, jer su slicni simptomi. Da ne bude zabune, naparviti PHP baziran forum koji ima ovoliko opcija kao nas forum, zahteva vise hiljada sati programiranja, sto ce reci da to ne moze da odradi jedan covek (a da ne poludi posle toga :osmeh: ). Bagovi su normalna stvar u velikim programima, i kako se jave tako se resavaju.

Ako mogu da primetim, problem se desi, kada se postovi modifikuju ili premestaju. Ostane link koji vodi na novi neprocitani post zabalezen i ako neki moderator ukloni navedeni post u nekim situacijama (ima raznih nivoa moderatora, zvaki ima neka svoja ogranicenja sta moze, sta ne - to sve jezivo komplikuje obradu). Tu treba uzeti pa ispratiti sve moguce ishode i videti gde zakucava. Resenje se desi kada se u istoj temi upise nov post, koji potom u bazi sebe stavi na poslednje mesto i koji obnovi ID na poslednji procitan post za svakog korisnika ponaosob. Nakon toga sve proradi. Dakle jedno od resenja je ispraviti bag (sto nimalo nece biti jednostavno uzimajuci u obzir kompleksnost foruma), a drugo resenje je napisati nov post na kraj teme :osmeh:

P.S. Znam da 1% ljudi razume o cemu pricam, jel je moja struka, ali mozda bude od pomoci Culyju ako zeli da otkloni kvar.
 
Znači bez tuning styling postova i ima da radi. :osmeh: To je počelo onda kada je član IHC prekrstio user name.Onda je na forumu iskočio osigurač i desilo se to što se desilo. :haha:
 
Nazad
Vrh