Problemi sa preprodavcima poljoprivredne mehanizacije(prevare,navlakuše i ostalo)

Pa i da su koliko toliko u redu ne vredi tih para koje on traži za njih,jel može to isto da se nađe za mnogo manje novaca.
 
Uglavnom ova poslednja prepiska je uklonjena od trenutka kad je počelo bacanje kletvi vezanih sa prevrtanjem traktora i slično. Da se ne ulazi dalje u to ko je šta rekao poruke nisu obrisane nego samo učinjene nedostupne posetiocima.

Iskreno bi mi bilo najlakše da se lepopodnesu tužbe (kao što se neće podneti) i da se na kraju dobije pravosnašno od suda ko je prevarant. Ovako je sve rekla kazala.
 
Uglavnom ova poslednja prepiska je uklonjena od trenutka kad je počelo bacanje kletvi vezanih sa prevrtanjem traktora i slično. Da se ne ulazi dalje u to ko je šta rekao poruke nisu obrisane nego samo učinjene nedostupne posetiocima.

Iskreno bi mi bilo najlakše da se lepopodnesu tužbe (kao što se neće podneti) i da se na kraju dobije pravosnašno od suda ko je prevarant. Ovako je sve rekla kazala.
Zasto ste obrisali-"nedostupili" ih? Da nisam kojim slucajem uvredio vaseg prijatelja????
Ja nisam baba vracara da "bacam kletve". Traktor im se zamalo prevrnuo prilikom utovara na kamion,to nije "bacanje kletve",nego im je valjda bila opomena za delo_Ono im je bila zelja od srca,da se isto provedu sa svojom mehanizacijom kao i ja sto sam ja prosao zbog njih.
Da tuzim????
Koga???
Cemu???
Ko je kad odgovarao za tako nesto?????
Uglavnom,kad zavrsim sa generalnom i sredjivanjem dostavicu Vam fakture delova,da ne bude rekla-kazala,kao sto navodite.Stojim iza svega napisanog,ali ne kao sto je "stajao" Srdjan Paorpaor.Moja rec ima vrednost i tezinu.
 
Ne treba te brisati covekove muke koje je doziveo i to od clana i kolege sa foruma, treba svako biti obelezen kao prevarant sa ovakvim delima, ima i na ovom forumu BAGRE koje se prikrivaju iza tastature, tako da se treba cuvati i ne verovati svakom ovde!!
Posle Nikoline poruke nisam vise ulazio ovde pa tako nisam ni video dal se doticni oglasio povodom optuzbe da je sa kumom izvrsio prevaru?
 
Samo mi nije jasno, zasto da se proda takva krsina. Gubi se obraz zbog zarade od 500e. I to da se proda traktor coveku sa foruma.
I ako ste vec toliko zeznuli coveka, zasto mu niste poslali nesto novca za delove?
 
Stvar je predata advokatu i vrlo bzo ce biti pokrenuta tužba nadležnom sudu.

Da ne bude da se Mi branimo napadom evo i nekih relevantnih podataka. Obradu sklopova motora je radila masinska radionica "Cubi" , a generalni remont PVP bosch servis "Panic" iz Novog Sada. Za sve delove i usluge postoje fakture jer je Kum preduzetnik i ima trgovinu vijacne robe, remenja itd koja radi u Bačkoj Palanci u ulici Kralja Petra l. Firma ima naziv Nik metal. U menjacki sklop su ugradjeni originalni delovi i ležajevi u kvalitetu, mislim timken. Naravno za sve ovo postoje dokazi jer je plaćeno preko računa, fakturom. Majstor koji je sve ugradi je iz Tovariseva i za sad, u dogovoru sa advokatom, nećemo iznositi njegov indetitet javno.
Dotični bezbožnik treba da kaže kad je poslao, i kakav kamion, po traktor. Prevoz je stigao iznenada 19.12., da da, za sv. Nikolu. Da bi ispostovali dogovor mi smo ipak utovarili traktor u neadekvatan prevoz.
Da napomenem da se ovde ne radi o nikakvom svercu i preprodaji već o prodaji porodičnog nasledja kuma. Traktor je bio kumovog oca.
Dotični je i sam rekao da je traktor kod njega radio 50 rs i da je potom došlo do, kako on kaže, havarije, sto pokazuje da je traktor bio ispravan. Uzrok kvara je vjerovatno nestručnost dotičnog, ali bliže i dalje tvrdnje ce ispitati nadležni organ, vestak.
Za sve informacije se možete obratiti meni ili Nikoli Bukvicu na adresi firme.
 
Stvar je predata advokatu i vrlo bzo ce biti pokrenuta tužba nadležnom sudu.

Da ne bude da se Mi branimo napadom evo i nekih relevantnih podataka. Obradu sklopova motora je radila masinska radionica "Cubi" , a generalni remont PVP bosch servis "Panic" iz Novog Sada. Za sve delove i usluge postoje fakture jer je Kum preduzetnik i ima trgovinu vijacne robe, remenja itd koja radi u Bačkoj Palanci u ulici Kralja Petra l. Firma ima naziv Nik metal. U menjacki sklop su ugradjeni originalni delovi i ležajevi u kvalitetu, mislim timken. Naravno za sve ovo postoje dokazi jer je plaćeno preko računa, fakturom. Majstor koji je sve ugradi je iz Tovariseva i za sad, u dogovoru sa advokatom, nećemo iznositi njegov indetitet javno.
Dotični bezbožnik treba da kaže kad je poslao, i kakav kamion, po traktor. Prevoz je stigao iznenada 19.12., da da, za sv. Nikolu. Da bi ispostovali dogovor mi smo ipak utovarili traktor u neadekvatan prevoz.
Da napomenem da se ovde ne radi o nikakvom svercu i preprodaji već o prodaji porodičnog nasledja kuma. Traktor je bio kumovog oca.
Dotični je i sam rekao da je traktor kod njega radio 50 rs i da je potom došlo do, kako on kaže, havarije, sto pokazuje da je traktor bio ispravan. Uzrok kvara je vjerovatno nestručnost dotičnog, ali bliže i dalje tvrdnje ce ispitati nadležni organ, vestak.
Za sve informacije se možete obratiti meni ili Nikoli Bukvicu na adresi firme.
Jedva cekam tu tuzbu i advokata.
Ako ste vas dvojica ubedjeni da je sve odradjeno kako je placeno i naruceno onda vas je majstor obojicu debelo zajebao.Ja nisam lud da radim generalnu na traktoru koji je "ispravan".Danas kupljena nova uljna pumpa jer je stara sjebana.Da niste i nju menjali mozda????
Sram vas bilo obojicu,ili tog majstora,mada je covek bio izuzetno prijatan i usluzan kad sam ga zvao prosle godine.Cak mi je rekao da nije radio punu generalnu vec samo karicenje,jer je tako receno i doneti delovi.
Pozdrav Srdjane,dobri druze i vidimo se,ako Bog da.Svi delovi cekaju,jer se jos uvek radi traktor tako da ces imati i dokaze za tu tvoju tuzbu.

- - - - - - - - - -

Zasto nisi rekao da je na traktoru pukao blok?
Zasto nisi rekao da je menjac pakovan?
Zasto si rekao da traktor nepali jer nema akumulator,a u stvari mu je sagoreo alnaser?
Zasto nisi rekao da mu je crkao regler,vec si rekao da je instalacija nova ali nepovezana?
Zasto Srdjane????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ZAsto nisi rekao,nije za tebe?Bio bih ti zahvalan do neba jer bi me spasio bede.U kreditu sam od njegove kupovine do sad,samo za njega radim. Ali nema veze,ovaj "vestak" odozgo vestacice svakog.
 
Ako smo mi tako nepošteni reci forumasima kako si došao do broja telefona od majstora koji je radio motor ?
Zato sto nije bilo nikakve tajne i nikakvog skrivanja i sve je bilo transparentno i nije bio ni jedan razlog da krijemo koje radio sta na traktoru. Broj si dobio od kuma Nikole mada nije bio u obavezi da ti bilo sta kaže da je to hteo, to jest da je hteo da nešto sakrije. Do broja i imena nikako nisi mogao doći na drugi način osim na ovaj.
Sa ovim i zavrsavam diskusija i sve prepustamo nadležnom organu.
 
Nikola mi je dao broj,nemam sta da krijem jer je rekao da nezna nista o tome i da je sve islo preko tebe.
Nikakav problem,poruke stoje i prepiska sa tobom.Fakture delova i rad majstora je tu,kao i moj psiho test da sam normalan.
 
Manite se vi nadležnih organa jel u pravu 2 i 2 mogu biti i 7 i 11. Jako lako je imanipulisati sve te fakture i račune.A istina je da je napad najbolja odbrana.
Samo me interesuje za koga vlasnik foruma (Novii) navija?
"Poruke nisu obrisana samo su nedustupne" ,Jel to čuvate za dokaz? Ako je tako onda treba da staviš prst na čelo i zapitaš se!A lako možemo pitati dal je to po zakonu gospodina Šabića,ne verujem da bi mu se svidela vaša odluka.
Što se tiče vas dvojice bilo bi lepo da pokažete koliki ste ljudi pa se lepo izmirite i nekako kompezujete štetu nanetu jedan drugom (zavisi kako gledate stvar).
To je moj savet a vi odlučite ,mada znajući naš narod pre bi govno pojeli nego se izvinili!
 
Koji bre nadlezni organ,pa ratne zlocince nemogu da procesuiraju nego ce ganjati kako se dvojica optuzuju po forumima(kojih inace ima mali milion i nema na kom se neko ne optuzuje i vredja..) Sramota za coveka da najebe tako sa prvim traktorom,plus u nezavidnoj finansiskoj situaciji pa mu deca ispastaju jer sve mora ispocetka da radi...Sramota i za onog ko mu ga je prodao,al kao sto kazu ima neko gore....
Ako ko ima delova od univerzala a da mu ne trebaju red bi bio da pomognemo coveku da to sredi,pa koliko ko moze...oNaj ko treba najvise da pomogne ako ima obraza pomoci ce pa smatrao on sebe krviim il ne...
Za vlasnika foruma Novi,ako vec cuvate postove tj cinite ih nedostupnim za obicno oko,sta vas zasutavlja da ih izmenite u neciju korist,i msm da tek ovde ima prostora za sud...
Sto se mene licno tice,sve poruke i pp i ove od doticnog clana imam umemorisane,gde ima bas socnih uvreda i to onih najgorih,nacionalnih i etnickih koje su najkaznjivije i svega ostalog od doticnog,pa ako vec dodje do toga vrlo rado ce se dokazati sta ko i kako,a hvala Bogu brat od strica mi je advokat u Ustavnom sudu pa nece biti nikakvih problema i dokazati to...
A posto svi znamo da ce to biti pojeo vuk magarca daj da se pomogne coveku,da ucinimo dobro delo a ne da ciganisemo kao seoske mlade.



 
Poslednja izmena:
Hvala svima na ponudjenoj pomoci.
Traktor je jos malo i gotov,danas da uzmem jos neka creva za gorivo i sklapanje.Izboricu se jos ovo malo.
@talianu
Nema potrebe druze za kompenzovanjem,jedno prosto "jebiga,naleteo si" bi bilo sasvim dovoljno.Znam da u trgovini nikad dva zadovoljna,i da sam platio skolu za ubuduce.Sta skolu-falkutet,ali dobro.Nervira me ponasanje i stav,nista drugo.Mucim se dve godine oko traktora,nisam ih prozivao do sad uopste,tako da nenapadam nikog i netrazim nista.Samo sam vise umoran i razocaran.
@novii
Nisam razmisljao i smeru u kojem je Talianu razmisljao......
 
Nikom ne drzim svecu,sam sam u zadnjih par godina svasta prodao i kupio,kad kupujem gledam da otvorim oci maximalno,a kad prodajem zna se sta ide svercerima a sta moze u selo da ide.
Jesenas sam imao trgovinu beraca starog 30 godina sa kolegom CikaJova,decko ima 6 dece i molio sam Boga da ga sluzi kako je mene sluzio ovih godina,a to je znacilo da uradi 20-25 jutara bez kvarova i gubljenja vremena. Isto je prevoz kasnio,mrak nas zatekao,kisa padala...pa je berac spao i malo nabio zadnj lim,tu mi je posebno bila frka ali se srecom nije odrazilo na sam rad beraca,a Jova je na kraju sezone samo ovo napisao:
I ja zavrsih sa berbom kukuruza sa beracem Z214 sto sam kupio od N.A. Ukupno je obrao nepunih 12 ha, po ravnom terenu ga je vukao mali tafe 42, a po brdima i nagibima 5900 duplak. Sa beracem sam zadovoljan - prva liga sve kako su Miroslav i njegov otac rekli tako je i bilo, nikakvih kvarova nisam imao, sto bi rekli alal mu pare, ima decko pice kad ga vidim - ne treba da se krije. Sutra ciscenje i u trem do sledece berbe :ppozdrav:
Imao sam i trgovinu sa clanom Marko iz Gajdobre i sa Saletom iz Turije,takodje samo reci hvale imam za njih.

- - - - - - - - - -

Mada sa Paorpaorom koliko god se prepirao po nekim temama mogu reci da sam bio kuci kod njega i domacinski pocascen i ugoscen,ljudi su na mestu sto se tice tih stvari jer ima masine dosta vrednije od tog traktora.
 
I ja licno,znam puno clanova foruma,sigurno i preko 80 njih i sa svakim sam imao saradnju, i kod mnogih sam bio kuci a i mnogi kod mene,ja licno ni na jednog ne mogu da se ni najmanje pozalim,nadam se,ni oni na mene,.ne znam o cemu se ovde radi,ali slicnu situaciju sam imao pre dve,tri godine kad sam kupio auto i ubrzo se pojavio problem sa aut menjacem i rukavcem prednjeg tocka,auto je bio kupljen na placu,i kad sam se zalio,4 ili 5 dana posle kupovine,nisu hteli ni da pricaju,zvao sam i potrosacki savetnik,i svasta..na kraju ispalo,polovni auto sam kupio trebao sam dobro da gledam sta kupujem, i to je to...
 
Poslednja izmena od urednika:
Što se tiće Paorpaora ni ja se ne mogu požaliti,paša i ja smo uzeli jedna IMT 560 od njegovog komšije-prijatelja-kuma (ne sećam se više) po njegovoj preporuci ,deda koji nas je primio kada smo došli rekao je za manu traktora tj da fali jedna kapica na ventilu od prednje gume,tako je i bilo.Traktor radi bez problem i danas.
 
Ljudi zar nije svaka polovna stvar macka u dzaku?! Svako ima oci da pregleda sve i ako mu je volja kupi ako ne dovidjenja! Niko nikog ne tera silom da kupi osim ako je sam kupac toliko naivan i kratkog vida da kupi svakakvo go..o pa mu je posle kriv prodavac!
Naslov teme je OK ali ono u zagradi mozete slobodno obrisati!
 
Kad prodajes polovno ne treba tvrditi da je 100% ispravno i pre svega ne treba dati garancije jer svi znamo da se i kod novih masina desavaju kvarovi u garantnom roku a ne kod polovnih!
Najbolje reci da se prodaje u vidjenom stanju pa to ti je to!
 
Sve to zavisi od oka prodavca. Kupio sam od Saleta berac Z222 u solidnom i radnom stanju po njegovim recima ide dok ide,a onda sam sticajem okolnosti isao s njim da gledam berace kao nove,ispod cekica i naravno uradili do 200kj za zivota,pa ti beraci po stanju potrosnih delova i nekim luftovima u osovinama ne mogu vodu da nove ovom mom koliko je utegnut.
 
Nazad
Vrh