Priplodni materijal

Da cista rasa, inace skoro su zalucile prasce i ponovo bi trebalo da su suprasne ovog puta nerast pietren.
 
LJudi najzad je stajala . Ali je prvo veliki joksir nabio par puta na vrata tako da je bila pocepana na par mesta i posle par dana stojala nije se tukla .
 
Jel moze mala pomoc,koliko da trazim za suprasnu nazimicu tezine 160 kg,25 dana do prasenja.(Prodajem komsiji pa ne znam koliko da trazim :) )
 
Po meni realna je cena od 190 do 200 kg za takvu krmacu.,ako dodas 25% na cenu tovljenika dobijas cenu od 250dinara tako da bi te tvoja krmaca izasla oko 40000 a za te pare on moze i na farmi da uzme umaticenu i verovatno genetski bolju krmacu,tako da je realnija cena od 200dinara.
 
Tako je otprilike islo u Macvi u ranijem periodu, nisam siguran kako je sada, kad prodajes i jalovu krmacu za klanje cena je niza 25% od cene tovljenika, trebalo bi da je tako i za suprasnu nazimicu, samo 25% visa cena.To je nesto okvirno a u stvari je kako se dogovore ljudi.Prodavao sam ranije suprasne nazimice Velikog Jorksira u cistoj rasi, u pola nosiva, tezine otprilike od 180 do 220 kg, ali uvek djuture i znam da je uvek bila dobra cena.

- - - - - - - - - -

U martu-aprilu ja i drugar smo isli u Srem, Lacarak, Martinci, Kuzmin, Radinci, Jarak, da vidimo neko musko prase za priplod i uopste nije jeftno!
 
Pozdrav za sve, interesuje me da li je neko imao iskustva sa krmacama melizima veliki joksir i pjetren, tj. kakve su majke i kakva im je polodnost? Hvala u napred :)
 
juyou ttughj
 
Pozdrav postovane kolege. Top genetika iz Austrije isporuka na kucnu adresu. Postoji mogucnost uvoza manje kolicine. Rasa nemacki Landras. Cene po vazecem cenovniku austrijskog udruzenja svinjara. Trenutno povoljno -u odnosu na cenu svinja kod nas i kod njih- plus troskovi prevoza -realni. Vase je da dodjete odaberete , platite i pripremite vec papire za uvoz. Samo nemacki landras. Kod njih postoje tri cene, za nazimice do 180 dana zatim od 180 do 210 i preko toga ali sad trenutno nisam siguran .Ukoliko nekoga zanima neka se javi na p.p. provericu. Cena ne zavisi od kilaze vec od starosti. Roba je ekstra.
 
Nazad
Vrh