Priplodni materijal

Malo lepih slika url=http://www.dodaj.rs/?1R/Nm/27ZribzH/bild-278.jpg]
bild-278.jpg
[/url] d-279.jpg[/img][/url] url=http://www.dodaj.rs/?10/XT/4RJYy07Y/bild-273.jpg]
bild-273.jpg
[/url] Nazimice nemackog landrasa, a sada momci [/url sve kategorije.
 
Pozdrav za sve clanove foruma,jel mozete da mi kazete koja je rasa na slici ako je uopste neka rasa.
 
Hvala na odgovoru,mislio sam da ima landrasa u sebi,pa sam hteo neko ko se vise razume od mene da mi kaze,ovde kod mene malo ko ima u cistoj rasi,bitno je samo da je svinja, a na druge stvari se ne gleda.
 
Taj Agronor se dosta iskvario u poslednje vreme mada nisam 100 % siguran ali mislim da je to zatvoreno vec duze vreme. Ima vise od godinu dana kako ne saradjujem sa njima pa zato i nisam u toku...
 
Planiram da ostavim krmacicu za priplod,cim napuni odredjenu starost i trazi vepra,kako vam izgleda,mislim na fizicki izgled i da li ima dobru predispoziciju da bude dobra krmaca,i ako znate koja je sorta ako mozete proceniti na osnovu slika?Hvala
 
Ja mislim da je nesto izmedju landrasa i joksira,opet neka napise neko iskusan i ko zna vise
 
Jel moze neko da mi kaze koji od landrasa je najveci,visina i duzina,za nemackog sam citao da je krupna rasa,dok drugi standar,govori da je manji od ostalih.
 
Evo veceras obisao sam nedaleko od mene nazovimo farmu svinja u zelji da kupim par nazimica.Naime covek drzi 30 prasilja tri nerasta i desetak nazimisa koje nisu jos za parenje,i celo vreme dok smo se mlatarali po objektima samo kuknjavu sam slusao od vlasnika.Nicim nije zadovoljan jebe mater ovima ,onima,veterinarima, opstinarima,ovima u mat...... sluzbi samo sam cekao kada ce meni i ovom mom komsiji.Pogledam ja negde oko 40 kom.spremno za prodaju u jednom boksu ja odaberem 3 - 4kom da kupim i gledaj cuda na pitanje koja cena dobijem odgovor cekam iduce nedelje da vidim na pijaci.Aman covece zabelezio sam sada daj cenu da merimo,ni u ludulu nije hteo po 230din po kg.Na svu srecu dotera mu tip dve palete koncetrata pa se razidjosmo bez pozdrava.Da budem precizniji ova odabrana prasad su imala od 50 do 60kg prosek(neko vise neko manje) dok za nazimice nije hteo da cuje.Nisu mu svinje u cistoj rasi,sve je to neko ukrstanje joksir- pijetren, landres-duruk i neznam koja jos kombinacija je izrecenapa bih vas zamolio da me uputite na nekoj farmi gde mogu da kupum landres i joksir prasad ili nazimice.
 
isti problem sa mojom krmacom

ljudi pomagajte da rijesim jednu dilemu. prije cetiri mjeseca kupim lijepu krmacu F1 durok- piatren ,osjemenim, ona suprasna, dodje vreme prasenja uspuhala se sve okej, udjem ujutro da je pregledam kad ono sipak ni stomaka ni prasadi haha . posto je prosao 120-ti dan zovnem veterinara i on ustanovi da je lazna suprasnost, procito jesam da postoji al da tako realno izgleda nisam vjerovao(nije i jasno otkud i sta bi snolikim stomakom) e sad mene interesuje sta dalje sa krmacom dal je ostavit za dalje ili u kobasice pa ako je imao neko slicna iskustva volio bi da mi da neki savjet. unapred hvala

pozdrav,imao sam pred neki dan isti problem sa krmacom ,prosao je 122 dan i ustanovio sam da krmaca nije suprasna,sta da radim sa nazimicom posto je f1 sta si ti uradio sa tvojom krmacom,dali si je pripustio oped ,ja bi hteo da je zadrzim ,pa sta kaze tvoje iskustvo,veliki pozdrav i sretna nova godina
 
Pozdrav, interesuje me ima li neko da prodaje muško prase, po mogućstvu u čistoj rasi Velikog Jorksira ili F1 -(landras-jorksir).
 
Nazad
Vrh