Priplodni materijal

I u Valjevskoj polj.skoli su dobili isto donaciju Norvesk. landrasa pre par godina, i sad su ih izmelezili. Nisu nesto bili zadovoljni. Mozda u tim donacijama nisu nesto genetski dobre ili je mozda neko skrenuo dobre u svoje svinjce a ....
 
Hvala puno, cuo sam se sada sa njima, cijena je tu i tamo pristupacna, ali sada nemaju, stuze kod mene blizu jedan kontigent pa cu vidjeti ako se mogne otici vidjeti
 
Na farmi Union u V.Plani nazimice 300din/kg...prosecna kg 120=130kg sa 7mes starosti...a ispred farme kao da dele dzabe...ne reklamiram farmu vec me zanima dal ovolika potraznja sluti opet snizenju?

- - - - - - - - - -

Znam da se krecu od 400e pa na vise.Jel znas mozda gde mogu naci ?
Davidov trazi za kom 50.000din,ali nema papire,tako da mi to nista neznaci.
Pogledaj u Velikoj Plani,Union farma..300din/kg...moras imati registrovano gazdinstvo
 
Na farmi Union u V.Plani nazimice 300din/kg...prosecna kg 120=130kg sa 7mes starosti...a ispred farme kao da dele dzabe...ne reklamiram farmu vec me zanima dal ovolika potraznja sluti opet snizenju?

- - - - - - - - - -


Pogledaj u Velikoj Plani,Union farma..300din/kg...moras imati registrovano gazdinstvo

Union je u Trnovče nije u Velikoj Plani, i ne mozes da udjes na farmu nego kupis onu koju ti oni izvedu.
 
Isto je tako i u PIK-u bilo,samo nisam tako hteo da trgujem,kad uzimam bilo sta za moje pare ima da biram sta mi se svidi
 
Union je u Trnovče nije u Velikoj Plani, i ne mozes da udjes na farmu nego kupis onu koju ti oni izvedu.

Hvala ti druze sto me ispravljas i sto Ja iz Cacka moram tebi reci koji si malte ne komsija njima da Unijon jeste u Opstini Velika Plana i jeste u selu Trnovce!!! Od nazimica koje izvedu odaberes koja ti se svidja,zatim radi se krvna slika i nakon 5 do 7 dana ides po robu,radi se dezinfekcija vozila i unutar farme nemas pristupa....:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Za Union govorim iz ubedjenja jer sam uzeo dve nazimice od njih a gledao sam reportazu iz Ruskog Krstura gde je takodje isti princip prodaje...pristup imas do odredjenog dela gde izvode nazimice i ti vizuelno i uvidom u kartone odabiras ako ti se nesto svidja
 
To je u redu,da izvedu desetak nazimica u neki prostor pa da biram od tih a ne bukvalno na nevidjeno,i to sto nema niko pristup farmi sem zaposlenih ljudi je sasvim uredu
 
Hvala ti druze sto me ispravljas i sto Ja iz Cacka moram tebi reci koji si malte ne komsija njima da Unijon jeste u Opstini Velika Plana i jeste u selu Trnovce!!! Od nazimica koje izvedu odaberes koja ti se svidja,zatim radi se krvna slika i nakon 5 do 7 dana ides po robu,radi se dezinfekcija vozila i unutar farme nemas pristupa....:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Za Union govorim iz ubedjenja jer sam uzeo dve nazimice od njih a gledao sam reportazu iz Ruskog Krstura gde je takodje isti princip prodaje...pristup imas do odredjenog dela gde izvode nazimice i ti vizuelno i uvidom u kartone odabiras ako ti se nesto svidja

Druze, bas zato sto sam komsija Trnovce ne dozivljavam kao Veliku planu zato sto mi dodje duplo dalje od V.Plane :osmeh: Ostalo se slazem sa tobom :ppozdrav:

Kazi mi koliko komada su ti izveli da bi izabrao dve nazimice?
 
Ja sam to odradio nekako na poverenje jer brat od ujaka saradjuje sa njima godinama i u njegovoj farmi ima komplet njihov priplodni materijal...moram napisati sve izokola da bih objasnio...pre tri godine odlucio sam zapatiti ovce (pisao sam vec davno u temi ovcarstvo)...toliko sam se zaleteo da sam svasta kupio,prve godine me razbila susa,druge godine problemi sa ovnom i da ne duzim samo sam kalirao...kad sam odlucio okrenuti se svinjarstvu prvo sam se savetovao sa bratom od ujaka koga sam malocas pomenuo...on nazimice ima komplet sa njihove farme landras x joksir F1 i ukrsta takodje sa njihovim nerastom pietrenom i dalje radi komplet produzen tov...mogao sam od njega uzeti prasad sa priplod al nije mi to dobitna kombinacija...hteo sam opet ici po selu i kupiti krmacice i poceti sa 5 kom,onda me on nagovorio za Union al umesto 5kom nagovorio me na 2kom jer sto je njegovo misljenje bacanje je para kad od njih 2 ja mogu ostaviti za dalji priplod...kuci radim sa rodjenim bratom koji je ustvari nosioc obaveza a ja zbog prirode posla(vozim kamion) ucestvujem sa finansijama i normalno kad sam kuci odradjujem poslove...nacelnik farme je kucni prijatelj mog brata pa smo njega molili da izvrsi odabir...uzeli smo 2kom landras x joksir F1..jedna je 6 meseci i par dana a druga 20 dana starija.245kg njih dve.....izvinjavam se na dugackom komentaru :ppozdrav:
 
Na farmi Union u V.Plani nazimice 300din/kg...prosecna kg 120=130kg sa 7mes starosti...a ispred farme kao da dele dzabe...ne reklamiram farmu vec me zanima dal ovolika potraznja sluti opet snizenju?

- - - - - - - - - -


Pogledaj u Velikoj Plani,Union farma..300din/kg...moras imati registrovano gazdinstvo

Jel su suprazne ili prazne?? JA zvao ove iz Bonide AGrar,nazimnice se krecu oko 390eur/kom sa pdv-om.
 
Moje nazimice jorksir u cistoj rasi, stare 4,5 meseca. Kupljene su od cenjenog kolege iz Kljajiceva.

05052014323.jpg


05052014326.jpg


05052014328.jpg


05052014332.jpg


05052014333.jpg
 
@ Gorski Car

Hvala. Cena ide na pp. Morao sam okaciti koju sliku kad nas kolega nece. Da vidite samo kakvog nerasta covek ima, da ga u sobi drzis.
 
Nazad
Vrh