Priplodni materijal

Prasad su odlicna,ja sam ih imao pre 3,4 godine dok su bili nerastovi u Bogaticu,sad da li je bio tempo ili p76 nisam siguran al to ti je isto,odlicni su za tov al ne i za ostavljanje za priplod. Neces pogresiti ako semenis s njim,odlican hibrid.
 
Komsija ja nisam koristio to sjeme ali sam cuo od pravih farmera da je on mastan, ali sve zavisi sta ti trazis od prasaca. trenutno je hit nerast talent
 
Da li neko ima iskustva sa priplodnim nazimicama od prof.Vidovica sa polj.fakulteta N.Sad?Moje udruzenje planira od njih da uzme nazimice V.jorksira.U nekom postu je neko pomenuo njihov priplodni materijal,koji sada ne mogu da pronadjem.Ja se upisao da uzmem jednu,jer preko udruzenja placam 60% od vrednosti(izlazi oko 200 evra),a ostatak refundira drzava-opstina ili ko vec.
 
Ranbobas , kada si član foruma , pogledaj prvo pod POLJOPARTNER pa zatim na levoj strani U NAŠEM ATARU emisija o poljoprivredi stariji prilog FARMA SVINJA U STAPARU i dobićeš odgovor na pitanje koje si postavio . . . .
 
Ma ja ovo vec sam cuo,i od udruzenja a i iz ovog priloga iz Stapara.I sve mi to pomalo izgleda marketinski(nadam se da gresim).Ja sam pitao da neko od forumasa ko to vec ima prokomentarise.U svakom slucaju hvala.
 
Ma ja ovo vec sam cuo,i od udruzenja a i iz ovog priloga iz Stapara.I sve mi to pomalo izgleda marketinski(nadam se da gresim).Ja sam pitao da neko od forumasa ko to vec ima prokomentarise.U svakom slucaju hvala.

Ja imam nekoliko krmaca koje vuku poreklo od Vidovicevih svinja,pretezno je to jorksir tj Danski jorksir,izuzetno dobre svinje ,mlecne,jake na nogama,prase i gaje dosta,mnogo bolji od agronorovih jorksira.Kod mene su podigle broj prasadi na 14 a prosek polucenih mi je 12,sta god da uzmes neces pogresiti,landrasa ili jorksira ili f1,moj ujak je kupuio dva nerasta, duroka i jorksira,odlicni su,a i ta cene po kojoj mozes da dobijes je odlicna. Sva genetika na Deltinoj farmi je uvezena preko Vidovica. Iskreno ti preporucujem da uzmes te nazimice. pozzz....
 
Cenjeni ljudi dajte mi hitan savet trebao bih za priplod kupiti musko prase decko iz sela mi nudi<majka cista pietrenka osemenjena durokom. sva su prsad crvena a samo jedno po razvijenosti lici na pietrena.molim vase misljenje
 
Cenjeni ljudi dajte mi hitan savet trebao bih za priplod kupiti musko prase decko iz sela mi nudi<majka cista pietrenka osemenjena durokom. sva su prsad crvena a samo jedno po razvijenosti lici na pietrena.molim vase misljenje

Odlicna kombinacija za terminalca,njega pripustis na f1 ili landrasa ili jorksira i dobio si pravu svinju za tov. mesnatu na pietrena a krupnu na duroka.
 
kuka9 hvala ti druze na brzini e sad ako rsprodam moje krmace sta da kupim ove moje su mesavina nesto landras joksir a dve imam dosta vuku na pietrena ili da ih ostavim jer po jedno prasenje imaj i vidim sta ce sa ovim veprom prasiti pozzz

- - - - - - - - - -

kuka9 hvala ti druze na brzini e sad ako rsprodam moje krmace sta da kupim ove moje su mesavina nesto landras joksir a dve imam dosta vuku na pietrena ili da ih ostavim jer po jedno prasenje imaj i vidim sta ce sa ovim veprom prasiti pozzz<br><br>

- - - - - - - - - -

kuka9 hvala ti druze na brzini e sad ako rsprodam moje krmace sta da kupim ove moje su mesavina nesto landras joksir a dve imam dosta vuku na pietrena ili da ih ostavim jer po jedno prasenje imaj i vidim sta ce sa ovim veprom prasiti pozzz<br><br>
 
ljudi pomagajte da rijesim jednu dilemu. prije cetiri mjeseca kupim lijepu krmacu F1 durok- piatren ,osjemenim, ona suprasna, dodje vreme prasenja uspuhala se sve okej, udjem ujutro da je pregledam kad ono sipak ni stomaka ni prasadi haha . posto je prosao 120-ti dan zovnem veterinara i on ustanovi da je lazna suprasnost, procito jesam da postoji al da tako realno izgleda nisam vjerovao(nije i jasno otkud i sta bi snolikim stomakom) e sad mene interesuje sta dalje sa krmacom dal je ostavit za dalje ili u kobasice pa ako je imao neko slicna iskustva volio bi da mi da neki savjet. unapred hvala
 
Slazem se sa none73,nista bez bele krmace za priplod,a za kobaju i suseno ta tvoja bice odlicna.....
 
Nazad
Vrh