Priplodni materijal

Mislim da moze. JA sam zvao poljoprivrednu skolu na fixni, oni mi dali mob broj tog tipa koji kao zna kakvo je stanje,sta ima u ponudi.
 
Evo sajta gde se možete detaljnije informisati o Norveškom landrasu www.agronor.co.rs Čuo sam da je preterano nežan za naše da kažem seljačke uslove u odnosu na Švedskog i Nemačkog.:ppozdrav:
 
Ja sam semenio jednu krmacu sa njihovim semenom norveskog, i uopste nisam impresioniran, doduse, nisu bili u nekim uslovima. Od duroka su duplo losiji bili, a gajeni u istim okolnostima.
 
Iskreno, ja nisam zadovoljan nikako, em sto im je seme mnogo razredjeno, em sto mi nije davalo neki kvalitet. Zadovoljniji sam sa V. Planom.
 
Ja sam od prosle godine poceo da semenim njihovim semenima.Posalju mi autobusom seme.Ja sacekam u Nisu,osemenio sam nekoliko krmaca,jedna mi je oprasila 11,druga 13 a treca 17 prasadi.Ja sam samouk nisam veterinar.Od Norveskog Landrasa sam ostavio dve nazimice i nerasta koji je ostao onako jer ga nisam prodao na vreme.Opraseni su 22.maja prosle godine i skoro su osemenjene obadve.Ja nemam farmu vec to cuvam iz zadovoljstva i sto bi se reklo na klasican seljacki nacin.Uopste nisu nezni.Ja sam zadovoljan
 
Evo jedne od mojih jorksir nazimica.
25znxjc.jpg
 
Cuo sam da je dobro, ali ne znam kako uopste moze da se nabavi.
Nije problem da se nabavi,moze da se ide tamo a oni i salju u zavisnosti od spoljne temperature,trebala bi da bude od 15-19 stepeni...mada na svoju ruku mozes da porucis kada hoces.Mene interesuje dali je neko imao iskustva sa njima,onako malo duze.
 
Gledao sam prilog iz centra, ono izgleda exstra.Ali kako da narucim, bar da ima neka autobuska linija u mom pravcu, nego nema nista.
 
Gledao sam prilog iz centra, ono izgleda exstra.Ali kako da narucim, bar da ima neka autobuska linija u mom pravcu, nego nema nista.
pozovi ih,pa ce ti objasniti...mogu da salju i postom.

---------- Poruka napisana u 09:31 ---------- Prethodna poruka je at 09:26 ----------

posalji im mail...odgovorice ti predsednik upravnog odbora,veoma je prijatan...kazi mu dati posalje putem maila i nesto od literature.Nerastovi su im extra bar sto se Pietrena tice.
 
Da sam osemenjavam,idemiz dva puta tako sto prvi put dajem dve trecine doze a drugi put jednu trecinu sa razmakom od 12 sati.
 
Nazad
Vrh