Priplodni materijal

Pa sad ja sam krmacu kupio sa papirima kao joksirku,licno joj nisam vadio krv i nosio na analizu tako da samim tim i ne mogu 100% da tvrdim da je cista,moguce da ima malo neke druge krvi ali cisto sumnjam.(4 puta se prasila sada prvi put 2 sarena).

Druze, imam prijatelja koji radi na jednoj farmi koja ima 500 krmaca, rase Veliki Jorkisr. Semene ih sa pietrenom, durokom ili pietren-durok nerastom. Ja jos nikada u njihovim oborima nisam video sareno prase, a on tamo radi 15 godina kaze da nije ni on. Inace u pitanju je elitni zapat Velikog Jorksira, a selekciju im radi jedan izuzetan strucnjak.
 
Ako kupujete priplodni materijal kupujte ga na proverenim farmama,to jest ako zelite da imate u cistoj rasi ili barem cist F1(mesavina landrasa i joksira).Samo da znate takvo grlo nemozete naci ispod 400 evra.
 
dragi moji forumasi bio sam danas na jednoj farmi covek ima 146krmaca,iso do njega da vidim da li ima neki priplodni materijal za prodaju,kaze ima dobru genetiku sve iz mz Uniona,veliki jorksir... kaze najbolje se pokazao,mislim da me nije ucenio trazi mi 250din po kilu a u pitanju je tezina do 30 kg=7000-8000 iljada dinara,sta kazete cenjeni forumasi
 
Lepo je kupiti malo prase ali po meni je mlogo bolje kupiti susprasnu nazimicu.Jeste veca para ali cekaces svega tridesetak dana do prasenja,onda ona je formirana kako treba nije izdvojena iz tova pa osemenjena,brze ces doci do podmladka tj prasadi i para.A sa druge strane dajes manje para,cekas jedno 9 meseci da bi ti se oprasila i ima jedan rizik da nece ostati susprasna jer se desava ...To je moje misljenje a ti najbolje znas sta zelis.Union mz ti nije dalek,svrati pa raspitaj se.
 
Ja Prodajem Priplodni materjal.. (cistog Pietrena) imam prasad od 30 Kg. Kao i extra mladog nerasta oko 80 kg.
Mogu i sliku da stavim ako hocete da pogledate.
inace slika njegovog oca je na strani 24.
Javite se ako vam nesto treba.

Goran
063-8369-779
037-681-724

 
30d83rk.jpg

2lxt2u1.jpg

25fu0dx.jpg

majlf5.jpg

Ovo je jedna od tri nazimice velikog jorksira koje nameravam da ostavim za krmace. Druge dve nisu bile raspolozene za slikanje. Tu su oko 50-55 kg. Zanima me vase misljenje, jel valjaju ili ne. Ali iskreno! I sa cime bi ste vi osemenili? Ja sam bio samo za istu rasu znaci jorksir ali mi se svidja i ovaj p 76.
 
Lepa je nazimica ali sto se tice osemenjavanja sacekaj da napune 210 dana starosti pa tek onda da je osemenis.A sta ces da stavis u nju sve zavisi sta planiras da radis sa prasicima ,ako planiras da siris tj da ostavljas za dalju reprodukciju koristi joksira ili landrasa a ako ces tov onda neku mesnatu sortu..tvoja volja.
 
Hvala drugari. Njihove prasice bih za tov ostavio pa me zato interesuje taj hibridni p76. I ako se pokazu kao dobre majke onda cu pustati jorksira i ostavljati nove nazimice. :ppozdrav:
 
imam jedni pitanje sta mislite sta da uzmem od nerasta terminalca da li varijanta pietren-joksir ili pietren-durok nerastovi inace saproverene farme ako moze misljenje jel se dvoumim mada sam ja vise sa varijamtom sa joksirom
 
Dragi kolega po mome misljenju je bolje uzeti konbinaciju pietren i durok,dosta kvalitetnu robu ces dobiti za tov.Farma u Trnovcu Union MZ koristi tu konbinaciju za prasad u tovu i imaju fenomenalne rezultate.
 
Ja imam informaciju da je cena na farmi Farkaždin kod Zrenjanina Veliki Jorkšir nazimice 182.52 din/kg a suprasne 3 meseca 231.66 din/kg.
 
Nazad
Vrh