Priplodni materijal

Jel zna neko gde ima da se kupi nerast veliki jorksir ili landras za neku normalnu cenu ?
 
Ja imam broj tel. farme Trnovče to ti je MZ Union.Imali su mlade neraste testirane za prodaju.A kako sam čuo možeš i da izabereš.Za broj se javi na PP.
 
Imas u trnovcu dobre nerastove ja sam kupio nazimice na toj farmi i ekstar su kvaliteta.Imaju ladrasa,joksira,pijetrena,hempsira i mislim ali nisam siguran za duroka.Cena nerasta je bila 38000 din.
 
zravo jas sam iz makedonie zelim kupiti cistog rasi velikog joksira mako i zenso prase zna li neko gde ima ili ko i koliko je cena :haha: fala odnapred
 
bilo je u nedelji kod zaharija u emisiji(znanje na poklon)farma za reprodkciju iz Ruskog Krstura,kakvi su oni po pitanju genetike,i koji su dobri na trzistu ima ih sad bas dosta i bilo bi dobro da se izbace kontakti tih farmi....
 
To sam se i ja pitao,ali nije tako ovo je cista slucajnost da ima ovakve sare i da lici na hemsira.Inace samo njih dve su bile obojene,ostali svi beli.
 
Kada na cistu belu rasu(landrasa ili joksira) pustis detlica ona mora da oprasi cisto belo prase.Nema sanse da oprasi sareno,crno ili crveno.A ako ta krmaca ima krvi u sebi od bilo koje mesnate rase ona prasi sareni praci.To to garantujem jer ja imam u cistoj rasi landrasa i on prasi samo beli praci pa makar pustio i detlica na njih.A krmace koje u sebi imaju malo krvi od mesnatih(obojenih ili ti sarenih svinja)prase po neko sareno prase.
 
Pa sad ja sam krmacu kupio sa papirima kao joksirku,licno joj nisam vadio krv i nosio na analizu tako da samim tim i ne mogu 100% da tvrdim da je cista,moguce da ima malo neke druge krvi ali cisto sumnjam.(4 puta se prasila sada prvi put 2 sarena).
 
I meni svedski landras osemenjen sa norveskim izbacio dva sa crnim flekama.Ko zna ko je tu koga mrkekecio,vise nikom nemozes da verujes.
 
Nazad
Vrh