Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

Ristin je napisao(la):
BANE IVANOV druze jesu li ti ove nazimice u cistoj rasi (kojoj?) ili su melezene.
sve su čisti jorkširi.Imam krmača sa farme profesora Beukovića iz Žarkovaca,a ostale potiču sa farme Vlaović i to kombinacija Holandckog i Danskog jorkšira.Pradeda i prababa su direktno uveženi iz inostranstva.Imam i nazimica sa farme "orahovo"to je nešto novo.prase mi se za nedelju dana pa cemo videti kako ce biti.ubaciću i njihove slike .
 
Odg: Priplodni materijal

Prasad namenjena za buduće nazimice u remontu mojih krmača.

13-11-101524.jpg


13-11-101526.jpg


Kakvo je Vaše mišljenje, da li ostavljati ili ne ?
Sva ženska prasad imaju po 14 sisa u paru.
 
Odg: Priplodni materijal

ja licno,ne volim svinje sa dugackim nosom/njuskom.e sad ako je kao majka dobra,onda da.mada na ovu cenu kukuruza,zitarica....
 
Odg: Priplodni materijal

BANE IVANOV je napisao(la):
Ristin je napisao(la):
BANE IVANOV druze jesu li ti ove nazimice u cistoj rasi (kojoj?) ili su melezene.
sve su čisti jorkširi.Imam krmača sa farme profesora Beukovića iz Žarkovaca,a ostale potiču sa farme Vlaović i to kombinacija Holandckog i Danskog jorkšira.Pradeda i prababa su direktno uveženi iz inostranstva.Imam i nazimica sa farme "orahovo"to je nešto novo.prase mi se za nedelju dana pa cemo videti kako ce biti.ubaciću i njihove slike .
vazi kad se isprase ubaci slike,ja imam solidne krmace,mlade uglavnom ali dobre su majke,nisu u cistoj rasi,melezene.nameravam da uzmem nesto u cisto rasi al prvo treba da napravim mesta,vec sam ih sad dovoljno stesnio,zima na pragu a izmedju mojih krmaca je takva netrpeljivost i hijararhija da izludis od muke
 
Odg: Priplodni materijal

Pietrenka skinula djanu :ppozdrav:
Ona ima 92kg,a vepar (nemacki landras) 110kg,a razlika u gabaritu neverovatna
2nipeo3.jpg
 
Odg: Priplodni materijal

Drzala ga ko konobar ajncer,pola sata.To je sipalo na sve strane.A vepar mlad,nije pario par dana,nesilazi ko dete sa tresnje :haha:
 
Odg: Priplodni materijal

hahahaha neću ništa komentirati....
Post je spojen: [time]1289908462[/time]
_________________________________________________
jeli ovaj švabo tvoj nerast ili?,šta misliš o njemačkim landrasima, kakvi su?
 
Odg: Priplodni materijal

Od drugara.Ima krmacu i nerasta.Ja sam odusevljen.Dugacki,jaki butovi-sto za landrase nije slucaj,mirni,majka udojna,ma ekstra.Kad ovaj malac bude pario njegovu krmacu uzimam sve zensko sto mi se svidi.
 
Odg: Priplodni materijal

Nedavno mi se oprasila krmaca ona je 75posto pietren a 25 posto belgijski landras na nju je pusten hemsir sta mislite o toj kombinaciji za priplod.
Post je spojen: [time]1290110808[/time]
_________________________________________________
 
Odg: Priplodni materijal

peco je napisao(la):
Nedavno mi se oprasila krmaca ona je 75posto pietren a 25 posto belgijski landras na nju je pusten hemsir sta mislite o toj kombinaciji za priplod.
Post je spojen: [time]1290060408[/time]
_________________________________________________
ja bijezim od pijetrena ko djavo odkrsta po pitanju krmaca, zna se desiti da budu dobre majke, al nije to ono pravo, to je tovna rasa i tako i terba i da ostane, a landras je rasplodna. da je obrnuto 75 L x 25P onda je podnosljivo, ai obrnuta kombinacija neide. ja vjerujem da odlicno izgleda . al samo izgleda. :sta: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1290519271[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
Prasad namenjena za buduće nazimice u remontu mojih krmača.

13-11-101524.jpg


13-11-101526.jpg


Kakvo je Vaše mišljenje, da li ostavljati ili ne ?
Sva ženska prasad imaju po 14 sisa u paru.
po pitanju izgleda odlicne su, al samo za klanje, previse nas izgled vara, napucana zenska retko kad je dobra majka, ona se samo ponosi svojim izgledom i nicime drugim, nadam se da se razumijemo. Samo landras x jorksir krmaca, oplodjena pjetrenom ili durokom daju kvalitetnu prasad, ostalo je sve patnja. poz
 
Nazad
Vrh