Priplodni bikovi

Svugde isto sranje sa vetrinarima....u sloveniji imas jednog jedinog strucnjaka za govedo a njegov studenat je na putu,da to postane...sve ostalo je zali Boze sto postoje,bas kao sto ste rekli(brisu guze macama,vakcinisu kanarince itd,...)
 
Puna Srbija eksperata zato nam je stocarstvo u usponu. Radim na farmi koja ima 2500 muznih grla sa kravama koje daju u prvoj laktacij od 10000 do 12000 litara mleka sema dobijamo od WWS i naskuplja doza koju imam je 25 evra.
 
znali ko sta o biku WANS njegove karakteristike jel za tov ili mlijeko itd.u dajdze mi osjemenjena krava WANSOM steona 7 mjesec vec
 
08. WIDO

Postavio(la) greenlab : 27.07.2012. 16:43

[TABLE="width: 583"]
[TR]
[TD]
BVN_WIDO.jpg
[/TD]
[TD="bgcolor: #CCCCCC"]
cl_bestbuy.png


NAZIV BIKA: WIDO
RASA: SIM
HB BROJ: HB-2137
VLASNIK: NEUSTADT AISCH
LINIJA: WINNIPEG X REGIO
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
slika-8.jpg

Vidi sada osemenio mi veterinar kravu sa ovim bikom kaze vidi kakva je a bik cist simentalac a krava holstajn, a tele videli ste crno kao noc... Od ovakvog bika, prosto neverovatno..​
 
Nije neverovatno , crna boje je dominantnija , tek u drugoj generaciji moze da bude crveno ali najcesce bude sivo(ljubicasto).
 
Eno pogledaj odmah iznad tvoje objave da se krava otelila stoji slika dva teleta ono desno sa crnom tackom na oko je od bika Wido... Zato meni deluje neverovatno, a sve do sada sto smo ukrstali sa simentalcima(krivac bio bivsi veterinar) bili su crveni simentalci, i teska teljenja, ni dan danas duzan coveku sto mi je pomogao da izvucem tele i bicu duzan do kraja zivota e zato ja necu simentalce da ukrstavam sa holstajn niti hocu nekog da zovem da izvlacimo tele, srecom ovaj veterinar me razumeo sada dobro pa rece da narucim kod njega seme nece biti problem,...:)
 
Po meni je bolje semeniti u rasi a ne ukrstati hf sa simentalcem ili bilo koja druga opcija ukrstanja ne samo sto se tice telenja , ne moze da se umatici to tele svo posle potomstvo su melezi ne moze drugacije da se vodi.
 
Centar Krnjaca:

1. Fanger

2. Samt

3. Disco
4. Hobel

5. Igor


Centar Genetic Austria:

1. Hades

2. Wilhelm

3. Maximo

4. Watussy

5. Polaf

6. Wille sexirani na zenski pol (oko 60e)

Ovo je ponuda bikova koju sam dobio.
Cijena je približno ista za sve osim za Hadesa koji je 8-9 puta skuplji.
Koji su vaši favoriti? Koje bi mi preporučili za proizvodnju mlijeka?
Ovi sa W otpadaju pošto su u srodstvu sa bikom koji je prije korišten u stadu.

 
Kojeg si bika imao u priplodu do sad na W.
Hades vam je preskup jer po oceni za ukupnu priplodnu vrednost je nesto malo iznad proseka.
Od Krnjacinih najbolje kotiran je Disco.
 
I ja imam od Wiesel-a ,zato sam te i pitao jer sam nameravao da je osemenim sa Wille ali sam se predomislio, trenutno je steona od Disca.
On mi se cini i kao najbolja opcija od ovih ponudjenih u tvom prethodnom postu ,Fanger isto nije los ali slabo podize mlecnost.
 
Nazad
Vrh