Priplodni bikovi

BreBre komso @boki kako ti placas 3000 a ja 2000? Kao da nismo iz istog sela? A ja osemenio junicu od Imposiuma sa Discom, veterinar nije imao nista bolje od njega sa laksim telenjem. Hteo sam je osemeniti sa Vanmeile al nije vise imao semena veterinar. Inace imam jedno zensko tele od Vanmeile, lepo crveno.
al smo 6 km daleko to ne racunas.meni za vanmeile,hupsol,i ostali 3ooo
 
Pre nekog vrmena bio je i najblje rangirani simentalski bik u Evropi. Odličan bik, imate na prethodnim stranama baš pisano o njemu. Zbog lakih teljenja, cene semena i procenta koncepcije ja sam ga samo koristio na junicama.
 
Kakva su vasa iskustva sa Winnorom v 1113 mu je br a juce me kostao 3000 din semenio prvotelku kakva zenska a kakva muska telad daje.Molio bih one koji znaju da odgovore jer sada mogu da uzmem jeftinije seme na vecu kolicinu za nas 5-6 drugara.
 
Evo imam ja,prosle godine ood njega cetiri teleta,tri muska i jedno zensko. Kao prvo na teljenju su sva cetiri bila bas krupna iako u katalogu kaze da mogu i junice da se osemene sa njime. Srecom sve su bile starije krave pa nije bilo vecih problema. Ovi muski lepo izgledaju i dobro napreduju,sad imaju sedam-osam meseci. Ova zenska je iz novembra i u boksu je zajedno sa drugaricom iz avgusta i mala je razlika u velicini. Fizicki dosta podseca na majku koja je od Weinmala. Kakva ce krava da bude videcemo. Ako je tacno sve ono sto pise za oca bice zestoka.
 
Neka iskustva kolega sa WEBURG-om,ubacio sam ga danas u junicu.Inace ovde ga cene ravno 4.000,oo din.Mislim,pre svega,da li neko ima oteljene junice od njega i kako su se pokazale.Ukupna ocenjivacka vrednost mu je OK,kao i MW,nesto je tanji sa FW i FIT.
 
Kolega prof.dr.Seljak ima teladi od njega samo ga nema nesto na forumu.
Jedino sto znam iz nj. komentara da je bas lako teljenje......
I to je kod vas bas skupo, kod nas je Wille 3500din.
 
Pisao sam o Weburgu, ima na par strana ranije da se na ponavljamo puno... Generalno vrlo laka teljenja, imam dve njegove kćeri pred osemenjavanje, fina konstitucija, naglašen mlečni karakter, cenim da će i buduća proizvodnja biti u skladu sa tim.On je inače bik sa odličnom priplodnom vrednošću za prinos mleka. Inače kad sam ga počeo koristiti u stadu bio je 5. najkorišćeniji bik simentalske rase u Nemačkoj, a cena je bila vrlo prihvatljiva, mene je osemenjavanje sa njim koštalo 2200 din, tako da ta cena od 4000 je previsoka. I kod mene osemenjavanje sa Willeom košta 3500 din, što je po mom mišljenju bolji izbor.
Inače sam malo u gužvi ali pratim forum koliko stižem. Pozdrav za kolege...:ppozdrav:
 
Zna li neko nešto, prvenstveno kolege iz BIH o biku Polian.
Na slamčici je pisalo da je simentalski bik iz SVC Banja Luka i datum uzimanja sjemena.
Nije bilo ni broja ušne markice, ni HB broja.
 
Са обзиром да у СВЦ БАЊА ЛУКА имају само 4 бика,а ово само остало рекламирају а ко зна где набављају семена,не бих ти узимао ако не морам..Имао сам 2 осемењене краве са њим,ништа посебно.Прешао сам на Крњачина семена и то је то,
 
To su bas stari podatci o tom biku po najnovijem austrijskom testu mlecnost mu je otisla u minus ,ukupan indeks ispod 100 ,mesnatost i fitnes su iznad proseka i daje prilicno teska teljenja(ocena za tok teljenja 81).
 
Imam bika od njega , extra je inace gledam i ja rezultate gledam ali opet nije bas merodavni pomazu u izboru .
 
Nazad
Vrh