Priplodni bikovi

interesuje me bik vainstajn,osemenio bih jednu holstajn kravu malo je sitnija,pa me zanima kakva su njegova telad i kakva su telenja?
 
Odlican bik sa ocenom ukupne uzgojne vrednosti (Gzw) 129, daje laksa teljenja , indeks teljenja mu je 105.
Ima i jednu manu , nosilac je nezeljenog TP gena.
 
- - - - - - - - - -

TP gen (thrombozytopathie) poremecaj zgrusavanja krvi.
Homozigotne zivotinje imaju problem sa zgrusavanjem krvi (ako su i otac i majka nosioci tog gena moze doci do pojave te anomalije)
A sliku i podatak o bilo kom uvoznom (simental) biku koji te interesuje mozes naci na- http://www.fleckvieh.at/
Kad udjes u tu stranicu kliknes sa strane na Zuchtwertdatenbank i biras za kojeg bika hoces podatke.
 
interesuje me bik vainstajn,osemenio bih jednu holstajn kravu malo je sitnija,pa me zanima kakva su njegova telad i kakva su telenja?


Sa njim mogu junice da semene ,krave i junice lako se tele tellad brzo napreduje kod mene slika profila su njegovi dvojica blizanaca ....Jeste sa njim osemenjavanje 3200 din ali isplati se .Ne bio on br 1 bik u nemackoj .
 
imao sam 5 telenja od njega,sve su se same otelile,od tih 5 dve su bile junice
daje extra telad
 
Da li ima neko iskustvo sa Strecker hb1491
Ne mogu da ga nadjem u katalogu,kazu da je sada usao kod nas iz Velike Plane!

Gledao sam kataloge,ni u jednom planinom ga nema katalogu.Jedino znam da je mu brat Stier 1492 ,od kojeg imam kravu 3 laktaciji presla 22l.Vidi pitaj odakle je to seme,u katalogu nema ih od 2009 pa ovamo. Jedino moze biti da ostalo samo od pre na lageru semena pa sad isteravaju ,po jeftinijoj ceni.
 
Veterinar mi kaze da je sada promocija ovog semena i da je dobro seme uvezeno iz Nemacke!
Znam da mu je brat jos 2009 imao cerke..sada nemam pojma sta da verujem!
 
Veterinar mi kaze da je sada promocija ovog semena i da je dobro seme uvezeno iz Nemacke!
Znam da mu je brat jos 2009 imao cerke..sada nemam pojma sta da verujem!


Jeste to nemacki bik ,a promocija jer ga dobija jeftino . Eto imam kravu 3 laktacija od brata.Kvalitet bika, sad je to relativna stvar ne mogu da kazem .Na osnovu Stiera vrlo lepa telad davao i za tov ,pravi simentalac.
 
On je bik koji se odavno koristi, pristiže ekipa koja ga potiskuje kada je reč o priplodnoj vrednosti, koliko se sećam njegova osnovna karakteristika je odličan mlečni karakter i vimena kod kćeriju. Najbolja simentalka u štali je njegova ćerka, sa hoštajn vimenom bukvalno. Dosta sam susretao njegovih potomaka sa pigmentiranom glavom i samo belom lisom na glavi, što ukazuje na dobar udeo RHF gena kod njega. Inače bik za kojeg ne treba žaliti novce.
 
Nazad
Vrh