Priplodni bikovi

Kod mene na zalost veterinari ne rade sa SVC Krnjaca vec iskljucivo sa SVC Velika Plana a u Plani Wille-a vise nemaju i nece ga vise nabavljati zato sto je nosilac jednog nezeljenog gena, gen patuljastog rasta, ili ti DW kako to nazivaju. A Romaria sam uzeo samo za junice kojih imam 3 za osemenjavanje. Hteo sam i Wille-a al od toga nema nista, semena nema i sta je tu je. Sa Hupsolo-m imam osemenjene 2 krave a sad ste ce oteliti to ostaje da se vidi. Od Imposium-a imam jedno zensko tele staro oko mesec dana, obezrozio sam je obelezio i sad raste...
 
Kolege, da li je neko poslovao sa Taurus agro konsalting firmom iz Vrsca? Vidim da su se opredelili na sexirano seme, ima jedan bikcic koji mi se dopada, ali neznam, koliko je to sexirano seme skupo i vidim da je prvenstveno za junice, jer one sigurnije ostaju iz prve steone.. Ima li ko iskustva s tom firmom i cenovnik ili da im se obratim sutra??
Evo i linka:

http://www.taurus.rs/
 
Mislio sam semenim krave sa Weburgom,ali mi ne svidja eksterijerno karlice kod kcerki vrlo uzana.Sad sto imam steonih krava Wapuls,Wirbel,Brachat,Huprom,
 
Imaju zanimljivu ponudu ali mislim da im je cena pozamasna a i nekako su mi sumnjivi.Oni su medju prvima forsirali onu pricu sa cicokom i prodavali krtolu po jakoj ceni.O prinosu od 200tona je nas narod tek kasnije saznao da je lazan.Distribucija im je slaba,takodje.Kod nas su reklamirali jednog bika belgijskog plavog goveceta a kad sam proverio on se na zapadu kotira kao skart a ovde je bila cena oko 1000dinara.
 
Kolege, da li je neko poslovao sa Taurus agro konsalting firmom iz Vrsca? Vidim da su se opredelili na sexirano seme, ima jedan bikcic koji mi se dopada, ali neznam, koliko je to sexirano seme skupo i vidim da je prvenstveno za junice, jer one sigurnije ostaju iz prve steone.. Ima li ko iskustva s tom firmom i cenovnik ili da im se obratim sutra??
Evo i linka:

http://www.taurus.rs/

Ja saradjujes sa njima i imam pozitivna iskustva,hoce ljudi da izadju u susret. Koji te bik konkretno interesuje imam cenovnik od pre par meseci...
 
Nije samo po onome sto se pise.To je jako koriscen bikovski otac.Cena mu je visoka ako ga jos uvek ima.Pogotovo sto Taurus ima neke svoje posebno visoke cene.
 
Toystory- 2916 din
Toystory-seksirano 90% -5100 din
Matrix Red- 1366 din
seksirano nema
naj jeftinije seksirano seme je Tres 2970 din
ovo su cene od letos sigurno se do sada nesto promenilo
 
Pa to su i koliko-toliko prikladne cene, s obzirom da veterinar dodje i osemeni ti kravu ili junicu sexiranim semenom kosta od 10 do 13 000..
Matrix Red ima bracu u Krnjacu i mislim da se zovu Mars i Maks, e sada da li se isplati kupovati seme od ova dva bika koji jos nisu zavrsili testiranje, a cena semena im je 270 din sa PDV-om, to ce vec strucniji od mene da odgovore..
 
Ja bas nisam pristalica jeftinih semena sto se tice osemenjavanje krava... Nisu oni dzabe stavili ovo kosta toliko ovo ovoliko... Ja da stavim seme ciji je fitness teljenja ispod 100 necu nikada, taman nikad ne trazile bika i morao da ih dam na klanicu... Ja nemogu da budim ljude oko pola dva nocu ko za vreme okupacije i daih molim da mi pomognu oko teljenja...
 
uuuu pa to su sasvim prikladne cene.Kada sam ih ja zvao mislim pretprosle godine onaj kad poce da lupa neke cene da se najezis.Sad je dobro.
 
Ja sam od 3 osemenjenih krava sa bikom VANSTEIN dobio 2 muska i 1 zensko, 2 osemenjene sa IMPOSIUM 1 musko 1 zensko. A to seksirano u V Plani je preskupo, kad sam zadnji put zvao bilo je 5600 za dozu od bika ROMARIO. Cist lopovluk..
 
jedan moj drug je osemenio pre 20ak dana seksesiranim od romaria i platio 8000din.toliko o skupoći,pre toga sa diadoru isto seksesirano nije ostala steona isto 8000din.toliko o skupoći.neki put upoređujem cene ovde kod nas i od niša na gore,pa te cene da su ovde seljaci bi ripali do krov od sreće,i od huspola je 8000din.znači sve seksesirano 8000.normalno ako omane ponovo plaćaš.
 
Mislim da ako vec kupujemo (govorim u mnozini i mislim na sve koji su kupovali i koji ce tek da kupuju) da bi trebali da osemenjavamo krave koje zasigurno ostaju steone, tj. One koje su kao junice same trazile bika cije majke nisu povadjale (tako se kod nas kaze kad se ne uspesno osemeni), ne treba u svaku kravu stavljati tako skupa semena, jer dve krave da osemenis po dva puta ode jedno dobro tele za osemenjavanje tj. Pokusaj osemenjavanja.
 
To je to 6000 din +pdv i plus provizija vet,stanici 8000 i preko ,kuci dva blizanca od vansteina ,sad razmisljam krave da semenim njim pa iscupacu 2-3 junice njegove .
 
poz ljudi i sa srecom nova srpska 2014 god.sad citam ove vas poslednje postove i meni s svidja WILLLE ali ne znam ko rece da nsto nije u redu sa njim,zaboravio sam.a ipak ima ljudi koji semen sa njim.
 
Nazad
Vrh